WEIHRAUCH

Пурко

Потребител
Благодаря много, колега - честно казано за подобен вариант за придържане на нещата към законосъобразната форма, не бях мислил. Просто не знаех, че това е възможно и подобна услуга се предлага у нас, но тя е много удачна, за избягване на последващи надхващания от сорта "тази пушка на какъв режим подлежи", а и просто да сме изрядни пред нормативната уредба.
Платежно действително имам, но е на името на приятел, който проводих да плати - по това време бях в болницата, а на него пише "вноска по сметка", въпреки че от опасения да не ме излъжат, бях посочил за основание за плащане "покупка на еди какво и еди какво", Както и да е, ше видим дали и какво ще проводят от Гърция. Така или иначе няма да си свивам душата за "нероден Петко".

Благодаря много още веднъж!


п.с. Разбира се, че Гърция не е Византия, нито пък е Древна Елада - постът ми беше изцяло шеговит.
 
Последна промяна:

gary m

Редовен Потребител
Да,беше ми неудобно да пиша през главата на собственика,но съм имал удоволствието да стрелям с пушката/те на Toto Rino,не знам какво са и правили англичаните,но 77цата е уникална няма никакви паразитни шумове и вибрации едно приглушено "туп" и чашката е там на където си я насочил,едно към едно с Армса само дето едното е чисто ново а тази е дядо...демек може и по-добра да е!(още една причина да не долюбвам англичаните дето напуснаха Съюза и ни оставиха без възможност за закупуване на ВО на прилична цена,Гари :cheers:).

Пурко Гърция не е Византия и обратното...
Това ,което можеш да направиш е когато ходиш до Пловдив или София да вземеш пушките и да минеш през ВИП оръжейните магазини да ги замерят и издъдат протоколи,че са под 24дж.,в тези протоколи се въвеждат номер на пушката ,твоето име и ЕГН,пък и нали имаш платежно нареждане!
Колеги някой да не остане с погрешно впечатление,пушките са добри,радвайте им се и си ги купувайте ,че след някоя година и тях може да ги отняма...я и Вайх дигнат бялото знамет я изнесат производството нейде и ги набъкат с ''високотехнологични съвременни'' материали...
Kifa, стига ;).
Аз съм 80 пецент български, 10 пецент пират други 10 ? ;)
Ноембри месец ще поръчвам от Welsh Willi.
I have something I want to tune. So I will order a tuning kit.
HW за мен sound like my Bulgaria neighbours, loud and rough. :). Always better after a bit of Bulgarian tuning, 100 g rakia.:)
I can probably get another 2 Welsh Willi kits to Bulgaria but Welsh Willi works slow. Много бавно.
Early next February will be the earliest I can get kits here, Bulgaria.
I'm not offering a service, just offering to help one or two forum members.
Gary
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Я да взема и аз да се включа малко :)
И аз имам HW 77. Беше в 5.5 и не можах да изкарам заветните поне 22 джаула - затова мина в 4.5 с Хайнелска цев с цел да е ФТ пушка.
Получи се екстра. Правил съм водачи за пружината и още не помня какво точно, но стана както трябва - точна и елегантна пушка.
Пружината е от Гамо 440, не помня дали я рязах.
На който му трябва нещо като споменатия по-горе кит - мога да му го спретна, само някой да даде малко размери на туй-онуй ... забравил съм всичко !
 

Пурко

Потребител
Aз бих се включил за водач за пружина и "шапка" срещу заплащане. С размери не разполагам, но мога да предоставя пружина 16 джаула.
 

Пурко

Потребител
Проверих серийните номера на пушките. Любопитно е, че на 35 е просто набит върху цевта, а на 50 е по-фино изпълнение - цифрите са гравирани по-хубаво и контрастно оцветени, идентично с нанесените означения на модела и калибъра върху основанието на цевта. Но и в двата случая годината е идентична - 2018.
 

redsox

Редовен Потребител
Колеги някой рязал ли е и ако да, колко витки на хв97 страндратна 20дж пружина, за да я докара 16дж?
20дж е 33 витки , 16 дж според мундилар е 28 витки.
Благодаря

Смисъл математиката точна ли е в случая: 5 витки ? Или не съвсем ... да речем само 3 . Или се почва с 2 , стреляш , Мериш и така до 16дж


Направо да си кажа защо питам: попадна ми чисто нова 97к blackline в 4.5мм. 20 дж. Пушката се държи много странно. Първоначално 20 Тина изстрела прави феноменални групи поне за мен. 30м в 1стинка с .547 . И полека след това започва да дрънчи много странно, групите се отварят до 10см. Смених оптики, смених чашки, пак събира после пак отваря. Пушката съм я чистил от заводска смазка, всички вътре е тип топ. приклада утежних с пластелин и метални парчета. За откат почти неможе да де говори. Оптиките са липърс и хоук с моноблок които съм ползвал.

Но това отваряне на групите ме побърква. Та се чудя дали ако я намаля на 16 ще има подобрение и постоянство.

В момента .547 стреля в диапазона 255-257 МС .
 
Последна промяна:

Пурко

Потребител
Като стана дума за пружини, тези от "Мундилеър"-а са малко за бой - поръчаните консумативи за двата модела пушки дойдоха без означения кое за какво е - може ли да се насипват така в опаковки без някакво описание? Не изглежда сериозно - ами ако човек не разполага с информация за физическите данни на пружините и маншетите - какво правва, особено ако не е "на ти" с устройството на пушките и прави обединена поръчка? Гледа две-три пружини с малка разлика в дължината и диаметъра и четири различни "шапчици" - ами не е сериозно. Ей-сега ще им пиша едно писмо с препоръка да слагат някакви означения на частите, хем и без това ме зариват с писма за обратни връзки от поръчката...
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги някой рязал ли е и ако да, колко витки на хв97 страндратна 20дж пружина, за да я докара 16дж?
20дж е 33 витки , 16 дж според мундилар е 28 витки.
Благодаря

Смисъл математиката точна ли е в случая: 5 витки ? Или не съвсем ... да речем само 3 . Или се почва с 2 , стреляш , Мериш и така до 16дж


Направо да си кажа защо питам: попадна ми чисто нова 97к blackline в 4.5мм. 20 дж. Пушката се държи много странно. Първоначално 20 Тина изстрела прави феноменални групи поне за мен. 30м в 1стинка с .547 . И полека след това започва да дрънчи много странно, групите се отварят до 10см. Смених оптики, смених чашки, пак събира после пак отваря. Пушката съм я чистил от заводска смазка, всички вътре е тип топ. приклада утежних с пластелин и метални парчета. За откат почти неможе да де говори. Оптиките са липърс и хоук с моноблок които съм ползвал.

Но това отваряне на групите ме побърква. Та се чудя дали ако я намаля на 16 ще има подобрение и постоянство.

В момента .547 стреля в диапазона 255-257 МС .
Режеш витка и половина най-много на първо време. Заглаждаш добре края и тогава слагаш в пушката. Замерваш скороста чак след като направиш 5- 10 изстрела поне. Ако съвсем малко не ти достига скоростта която търсиш пиши и ще ти кажа какво да правиш!
Успех!
 

redsox

Редовен Потребител
Твърде късно :) сърце мъжко не трае. Направо 5 срязах. Загладих полирах набутах обратно и какво да видя скиростите са абсолютни същите. Имам 3 от тея миниатюрните китайски хронота и трите дават еднакво 255 даже до 264 качи един. .547. . Тва е пълен абсурд. Или може би не? Разликата е със сигурност по-лесно се зарежда . Вече на мишената ще се види ама няма да е сега стрелбата. Сега може би скоростите са същите защото сложих утежнителя който бях поръчал за 50цата (по горе съм писал) какво и от къде . И той допринася за малко натяг , ама въпреки това след 5 отрязани витки от 33 сега е на 28 както уж трябва да е 16дж пружина за 97ца да няма спад в скоростта просто не го очаквах.
 

Пурко

Потребител
За мен е малко странно след отнемане на толкова витки, пружината да съхрани практически еднаква потенциална енергия, като преди интервенцията. Аз честно казано в първия пост още се усъмних дали при положение, че при замерените скорости и маса на чашките пак сме около 17 джаула, рязането ще доведе до нещо, или проблемът е на друго място, но не съм най-компетентен, че да давам акъл.... Сега видях обаче, че е поставен и утежнител, което може би обяснява нещата. Но пък с него не се ли увеличи отката, въпреки че обрязването на пружината донякъде ще минимизира този ефект.

п.с. Може ли линкче към китайските хронота?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
redsox нормално е това,което си получил ,като резултат,Васко го каза тази пушка е мислена за 16дж.,компресора така е изчислен,напълно нормално е по силната пружина само да бие повече и да създава дискомфорт...По нагоре точно това сподели и Toto Rino за 77цата как и с двете пружини мощността е практически същата.,
 

redsox

Редовен Потребител
Ясно значи няма мистерия. Идентичен случай идентичен замисъл идентичен резултат. Мерси . Да си знам значи какво ще ме очаква като сменям пружина един ден понеже резервната също е 20дж. Пак ше има рязане.
 

redsox

Редовен Потребител
Ще пробвам така засега с тоя утежнител не за друго ама тва е ебати гърча разглобяването с тая задна тапа. Не е за сила разбира се. Уж да убие вибрациите го продават ако разбирам правилно инфото в нета.
 

Toto Rino

Редовен Потребител
Колеги някой рязал ли е и ако да, колко витки на хв97 страндратна 20дж пружина, за да я докара 16дж?
20дж е 33 витки , 16 дж според мундилар е 28 витки.

Здравей, колега,
както ти обещах, аз, ги преброих 28 пълни витки на оригиналната 16J пружина. Снимал съм ти я, да погледнеш и ти, и да си прецениш колко да режеш, като гледам от поста, ти си постигнал правилната бройка, след рязането. Успех!
 

Attachments

  • IMG-30e36d168378e3fa4a456c846a8119e3-V.jpg
    IMG-30e36d168378e3fa4a456c846a8119e3-V.jpg
    145 KB · Прегледи: 30
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Сравнете и диаметъра на "нишката" ;)
Да не вземе да се окаче, че едната пружина е и по-дълга, но и с по-дебела тел.
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Да се реже пружина и да дава същото не ми се е случвало, но ти пък каза, че си и натегнал с утежнителя които си сложил, което е и грешка според мен, и може би за това е компенсирал енергията, защот така буталото придобива по-голяма тежест и по-трудно губи инерция от създалото се налягане. От там се и получава и по-силен удар в края на движението на буталото, за това ти препоръчвам и аз като се наканиш пак да я разглобиш махни утежнителя, аз лично даже съм си пристъргал буталото за олекотяване на моята АА ТХ200. Но все пак сега си я нагласил така и ти препоръчвам да си постреляш така и виж как е, това си е трупане на опит :cheers:

ПП: Относно силата на една пружина има няколко фактора още освен дебелина телта, а именно среден диаметър на пружината, стъпка, дължина на пружината както и предварителния (или допълнителния в случая)натяг я кара да работи в различен диапазон на сила, който може и да е вреден и да доведе до по-бързата умара на пружината.
 
Нагоре