ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Пурко

Потребител
Сетих се откъде са ми познати тези чашки!!! Eдно време ХН имаха един модел - "Силует" - "Фийлд таргет" изглеждат практически същите. Вчера, докато оглеждах наличностите в очакване на мракобесните директиви и регламенти на ЕС за нашите занимания, попаднах на една кутия от тях - практически идентични са визуално. Не знам кой модел във времето кой предшества, при положение, че към момента никой не фигурира в каталога на фирмата, но привидно са еднакви.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Полимаг Предатор 6.35 някой да знае къде има налични, май ще се наложи поръчка от вън
Тука ги имаше: https://www.balistas.com/airgun-ammunition//jsb-predator-polymag-635mm/
Ако успеем да се организираме няколко колеги от форума и направим групова поръчка от балистас и аз ще взема десетина кутии Нокаулт в 6.35мм.
 

Пурко

Потребител
И аз може да се включа с някоя и друга кутия, просто да запълним поръчката, стига да е възможно и удобно - няма да взема конкретния вид, но 4.5 мм ще си избера разни, да имам запас. Мога да дам пари авансово, като пристигнат - както е удобно.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Имайте предвид, че Полимага във всичките му калибри, не влиза във всички барабани, така че да превъртат безпроблемно! Добре е първо да се пробва! Иначе, с приставка за единична стрелба трябва да се пуцат. Металмага също.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Имайте предвид, че Полимага във всичките му калибри, не влиза във всички барабани, така че да превъртат безпроблемно! Добре е първо да се пробва! Иначе, с приставка за единична стрелба трябва да се пуцат. Металмага също.
Взех си Хатсан Фактор в 6.35, няма нищо общо с стандартния хатсанския пълнител, мисля че този ще ги побира перфектно. Отделно си идва и с оригинална приставка и става еднозаряден ако искаш
 

Attachments

  • hatsan-blitz-full-auto-pcp-635mm-25.jpg
    hatsan-blitz-full-auto-pcp-635mm-25.jpg
    18.6 KB · Прегледи: 56
  • s-l400.jpg
    s-l400.jpg
    22.8 KB · Прегледи: 57
  • IMG_20211024_152328.jpg
    IMG_20211024_152328.jpg
    204.2 KB · Прегледи: 58

Пурко

Потребител
И аз едно 10-15 кОтиЙ JSB ще взема в ниските грамажи .177 за джепане, ако е възможно и като се уточни как ще се подават поръчките. Моята принципно е проста - по 5-6 кутии от 0.475 и 0.547 там ще видя какъв калибър точно за стотните, 0.51 виждам, че няма. Таман ще ги закръгля на стотина у нас...
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Взех си Хатсан Фактор в 6.35, няма нищо общо с стандартния хатсанския пълнител, мисля че този ще ги побира перфектно. Отделно си идва и с оригинална приставка и става еднозаряден ако искаш
Пълнителя като габарит изглежда дебел. Има и по-дебели на размер, в които пак не влизат. Кат премериш колко са дебели дъното и капака, ще излезе друго. Външно окото лъже. Завърти кпака да не е срещу дупката и пъхни опашката на шублераа вътре за да си наясно реално какво се побира вътре.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Пълнителя като габарит изглежда дебел. Има и по-дебели на размер, в които пак не влизат. Кат премериш колко са дебели дъното и капака, ще излезе друго. Външно окото лъже. Завърти кпака да не е срещу дупката и пъхни опашката на шублераа вътре за да си наясно реално какво се побира вътре.
Щом ето този влиза, 6.35 в тегло 3.65грама мисля и че предатор ще влезне.. Сутринта пристигнаха, влизат като на студентка първи курс, даже питат и за още....
 

Attachments

  • IMG_20211025_205127.jpg
    IMG_20211025_205127.jpg
    173.2 KB · Прегледи: 76
  • IMG_20211025_205414.jpg
    IMG_20211025_205414.jpg
    160.6 KB · Прегледи: 74
  • IMG_20211026_103719.jpg
    IMG_20211026_103719.jpg
    187.3 KB · Прегледи: 44
Последна промяна:

Sa8o

наказан
Някой с Hatsan Hercules 9mm да е пробвал различни проектили? В момента съм с класическите чашки JSB 5.25 - биват, но продадането на далечни дистанции е голямо и искам да мина на слъгове. Тези на наско не ги харесва, а има и H&N Grizzly с които не съм още. Някой ако има опит да каже какво да пробвам. Пушката е пълен тунинг от Ники.
 

Коцкар

Редовен Потребител
Взех си Хатсан Фактор в 6.35, няма нищо общо с стандартния хатсанския пълнител, мисля че този ще ги побира перфектно. Отделно си идва и с оригинална приставка и става еднозаряден ако искаш
Да знаеш че polymag чашките не влизат в тоя пълнител за Блиц и другите нови semi-auto като хатсан factor но ако леко изпилиш прозрачния капак се събират вътре ето клипче
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Някой с Hatsan Hercules 9mm да е пробвал различни проектили? В момента съм с класическите чашки JSB 5.25 - биват, но продадането на далечни дистанции е голямо и искам да мина на слъгове. Тези на наско не ги харесва, а има и H&N Grizzly с които не съм още. Някой ако има опит да каже какво да пробвам. Пушката е пълен тунинг от Ники.

Заради стъпката на цевта, Херкулесите не харесват слъгове. Решението е смяна на цев.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Да знаеш че polymag чашките не влизат в тоя пълнител за Блиц и другите нови semi-auto като хатсан factor но ако леко изпилиш прозрачния капак се събират вътре ето клипче
Колега полимаг предатор 6.35 влизат в фактора без проблем, даже има още около 2-3 милиметра хлопане като разклатиш пълнителя. И пълнителя и чашки те са при мен.
 

Пурко

Потребител
Някаква организация за поръчка ще се прави ли, колеги? То с доставка не знам какво ще излезе накрая и "де е Киро на кирия"(ако не се купува нещо дефицитно у нас), защото нещата идват тежички, но аз за спорта сам ще си поръчам известно количество, да не отива ентусиазма напразно... Ако трябва, дори ще поръчам и мога да се ангажирам после да ги пратя на колегите, които искат да се включат... Опасявам се само да не стане проблем с плащането от карта - абсурдно, като пазарувах от "Мундилеър" и още един магазин, ми спират транзакцията - не можах да разбера защо, от банката казват, че проблема не е при тях, от магазина - също, платежния им оператор няма мейл, нищо - дали някакви телефони, по които ти приказват на португалски и прочие неразбираеми езици от системното меню. Пазарувам си такъми от Япония без проблем, от тези мискини - не мога... В крайна сметка платих чрез ПейПал - с тях няма проблем да се плаща навсякъде, но потенциалния проблем остава, а и се оскъпява поръчката, заради таксата и по-високия курс, да не говорим, че имат нова политика за оръжията, били и въздушни...
 
Последна промяна:

Васил 83

Редовен Потребител
Интересно, можеш ли да споделиш какви са промените в закона им? Преди година и половина бях поръчвал пушка от там и нямаше проблем.
 

emci74

Редовен Потребител
При големи поръчки от Балистас доставката е 30 € с UPS, разбрах го по трудния начин. За по-малки се оказа, че има опция Спиди за 10€. Излезе ми към 1 евро на кутия доставката, което пак е оферта, сравнено с нашия пазар .
 

Пурко

Потребител
И аз видях, че за дребна поръчка има опция за 10 евро, като за проба сложих това-онова в кошницата, но се съберат повечко кутии, масата ще набъбне и не се знае какво ще излезе в крайна сметка... Не мога да разбера какви са тези повсеместни почини за големи поръчки да те скубят допълнително, вместо да ти "клатят капа", дето се казваи да гледат да те задържат като клиент...

п.с. Колега Васил 83, по чуждите форуми чета за новите политики на ПейПал, относно оръжието и части за него, във връзка с промяната на тяхното законодателство и в тази връзка го написах, имайки предвид предстоящите явно навсякъде законодателни "инициативи" и прочие фриволности...
 
Нагоре