WEIHRAUCH

lynx

Редовен Потребител
Наскоро имаше компетентни мнения тук във форума, че старото производство превъзхожда по качество новите бройки.
Ако пушката наистина е произведена през 1987, това може да се счита дори и за предимство.
(Както казват, стара риба и стара ракия няма :cheers:)
 

Toto Rino

Редовен Потребител
Би ли дал малко подробности относно покупката - кога я купи, нова ли беше или втора ръка и от къде се сдоби с нея?


Apologies for the English.
The Weihrauch computer data base of serial numbers, IE electronic system. Is actually the year the rifle was shipped to a supplier / left the factory. So most where made earlier.


Здравейте,
Пушката HW77K MKII .177 съм я купил втора ръка миналата година от Англия с монтиран уелски тунинг "Willi" /звукът при стрелба е все едно стреляш с ПЦП, няма грам дрънчене на пружината и всякакви други звуци/. С изцяло нова оксидация, доста по-плътна и добре изглеждаща, различаваща се от оригиналната, наподобяваща на Air Arms с лек синкав отенък. Действително на нея си пише West Germany, което ще рече, че е произведена преди 1990 година. В горния пост не съм цитирал целият отговор от кореспонденцията ми с немците, но в тяхното писмо пише още, освен, че оръжието е произведено през 1988г., изрично ме уведомяват, че е усилената версия на Вайраух и производството й е било предназначено за други страни извън Германия, тъй като всички знаем, че немската версия е "F" до 7,5 джаула.
 

ATO

Редовен Потребител
Само дето по това време не е използвана база данни за производство и въвеждане на серийни номера. Публичните бази данни или въвеждането им в интернет пространството, реално с възможност за споделяне и проверки са след 1990 година и то като начало в големи компании. Вайрух не е сред тях. Според мен не може да се провери сериен номер от преди въвеждането на електронен регистър. Германците надали ще си направят труда да вкарат серийни номера от преди десетина години. Може и да не съм прав.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Само дето по това време не е използвана база данни за производство и въвеждане на серийни номера. Публичните бази данни или въвеждането им в интернет пространството, реално с възможност за споделяне и проверки са след 1990 година и то като начало в големи компании. Вайрух не е сред тях. Според мен не може да се провери сериен номер от преди въвеждането на електронен регистър. Германците надали ще си направят труда да вкарат серийни номера от преди десетина години. Може и да не съм прав.

Мисля, че не си прав. Със сигурност имат архиви на производството с описани партиди и техния диапазон за съответната година. Едва ли бай Гюнтер е чукал с чука цифрите хаотично, както му попаднат в ръката. Задава се диапазон примерно 002345-007899, произведени 1986 година и готово. Другото е просто база данни, от която вадиш необходимата информация.
 

LogiBG

Редовен Потребител
Отварянето на нова пушка май си е задължително.Направил съм около 500 изстрела с пушката но последните 100тина изстрела стана малко по грубоват звука на буталото при изстрел.Отварям я всичко изглежда ок, нямаше неравности като при колегата, пушката се разглабя изключително лесно а е в 16 джаула без стенд само на ръка.Предполагам проблема е в маншета за съжаление новия пътува все още и го чакам.На пипане е според мен по твърд от нормалното и леко потъмнял ми се стори.Доволно количество смазка имаше по буталото, пружината и самия маншет.Изчистих я и сглобих нарочно за да мога да направя няколко изстрела преди да сменя маншета да усетя дали ще се оправи.Не се подлъгвайте според мен а си чистете новите пушки дори и раух явно, не е болка за умиране маншета е евтин, всичко друго изглеждаше много добре.Много важно да спомена пушката не дизелираше и промяна в точноста няма.Непосредствено преди да я разглобя направих 10 изстрела на 10 метра от упора - дупка в дупката почти.Може и да греша за маншета но ще разберем като го сменя, другото изглежда да е ок.
Моята пък е произведена 2020 според сайта.
 

xpresident

Редовен Потребител
Преди да слагаш новия маншет, измери скороста. На 16j Вайраух, няма как да се е скапал маншета от смазка. По буталото и пружината е нормално да има смазка, само пред маншета не трябва да има много. Според мен нищо и няма на пушката.
 

t.marev

Редовен Потребител
На този линк за проверка на номера, не може да се вярва.....Вчера въведох 3456789 и ми показа 2020 година. После въведох 1112223 и ми показа 1989г. После въведох111222333 и ми показа 1965г или по-късно.
АТО е прав за публичния регистър и интернет пространството, но и Бочко е прав - със сигурност Ханс не е чукал номерата на гьотере, а педантично, съгласни нЕкви класификационни системи, но информацията за тях, вероятно събира прах нейде в някоя картотека. ОткъдЯ накъдЯ, ще я дава на този и онзи?!
 

LogiBG

Редовен Потребител
Преди да слагаш новия маншет, измери скороста. На 16j Вайраух, няма как да се е скапал маншета от смазка. По буталото и пружината е нормално да има смазка, само пред маншета не трябва да има много. Според мен нищо и няма на пушката.

Може да си напълно прав, и мен ме мъчи тази мисъл просто да е малко по шумна стрелбата но ще се застраховам и няма да я ползвам преди да го сменя.Разликата е малка от това как стреляше в самото начало наистина е малка но се усеща че не е както беше.Ще видим.
 

xpresident

Редовен Потребител
Послушай ме. Маншета изкарва поне 10000 изстрела. Пушката ти е почнала леко да дрънчи, защото се е отпуснала пружината. Ако искаш подложи шайби да я натегнеш и ще се оправи за известно време. Правилното решение е да се направи пластмасов водач.
 

Пурко

Потребител
Кой прави подобни водачи - ако някой колега се занимава, веднага бих поръчал. Виждам, че и всички тунинг китове предлагат такива, както и полимерни шайби между дъното на буталото и пружината(или по скоро "шапки").
 

Пурко

Потребител
А защо Ханс не го е направил?!


Това действително е изключително уместен въпрос - честно казано и аз се чудя защо не сложи ако не водач на пружината, то поне една полимерна шайба отпред, за да се минимизира в някаква степен стърженето на метал в метал, особено като се има предвид как са обработени краищата на масовите пружини. Чакам комплекти от "Мундилеър", да видим какво е качеството на този (уж) оригинален детайл...
При най-напредничавите тунинг-китове има дори има една допълнителна мембрана, която се поставя в отвора на буталото, за да минимизира триенето и блъскането на пружината в стените и полимерни пръстени, които се слагат в предната и задната му част, за да се намали и триенето и стърженето в стените на цилиндъра. Маншетите със специални профили и друг материал не ги коментирам...
 

redsox

Редовен Потребител
Аз имам Tinbum drop in тунинг кит за 50s сложих го но честно казано не забелязах особена разлика в поведението на пушката и го махнах.
Закупен е оттук: https://www.airrifletuning.com/store/weihrauch-hw99-hw57-hw50-tuning-kit-2/

Ако някой ще поръчва такъв кит БЕЗ пружината да има предвид че водача и утежнителя са малко по-дебели и се налага шкурене за да влязат в 14мм . Ако се поръчва с пружината англичанина ги е напаснал но е с 20
паунда по скъпо.


Разбира се има и други по-скъпи варианти в нета за тунинг комплекти. Аз просто взех най-евтиния, който намерих.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
А защо Ханс не го е направил?!
Защото не ги е грижа. И без това се продават добре. Това не са състезателни пушки, а такива за развлечение, няма какво да се залъгваме. За да станат точни искат тунинг. Един обикновен Хайнел 312 е с доста по-сложно устройство и има защо.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Вайраух си дрънчат,овсен прословутия водач и други неща могат да пипнат за ,което са призовавани от много колеги по чужди сайтове,но явно е въпрос и на инвестиции защото другия им немски събрат,където нещета са решени на ниво масово произвотство ,Валтер ЛГВ/ЛГУ, е споне 300-400лв. от горе за аналогични модели(а вече не ги и правят вероятно поради скъпото производство и липса на пазар в достатъчен размер за ламя като Умарекс) а Еар Армс(англичаните) са практически вече двойно по-скъпи...

Другата веороятна причина е,че Гюнтер се пенсионира,сина му Ханс ходи на Психодрама за да осъзнае грешките на до военното поколение свои съотечественици а внука им е ЛГБТ активист и посреща бежанци на границата ,като намира повече смисъл да им пере долното бельо отколкото да прави ...оръжие!:)
 

Пурко

Потребител
Между другото, сега като поотшумя първоначалният чичковски ентусиазъм и еуфория, установих, че в никоя от кутиите няма някакво документче, доказващо произход на покупката, което евентуално би било проблематично при евентуална проверка. Принципно, в подобна ситуация орган'ти би следвало да задържат пособието с протокол, да направят проверка дали с него е извършено някакво противозаконно деяние(което за въздушна пушка е условно), евентуално да замерят мощността му, за да установят дали е подлежало на уведомяване, след което да го върнат на собственика му, в случай, че не се открият данни за извършено престъпение, в което е използвано. У нас нещата се развиват в известна степен фриволно, така да се изразим, така че ще драсна едно писмо до Визанитя, с коленопреклонна молба да пратят някакъв сканиран пергамент по мейла. Ако вопъла ми остане "глас в пустиня", ще "стискаме кълки"...
 
Последна промяна:

Toto Rino

Редовен Потребител
Здравейте колеги,
по-горе в моя последен пост го бях написал, как стреля моя Вайх 77К, надявам се да сте обърнали внимание. Това е един от най-добрите тунинг китове направени до момента, който важи за почти всички марки пружинни пушки от ново поколение: Woodfield-GCP! Колегата и мой приятел Петър Kifa е стрелял с моя HW77K с въпросния уелски тунинг, и ако той пожелае, нека сам да каже мнението си относно какво е поведението и усещането при изстрел с пушката, както и за самия звук който се чува при изстрела. Нямам намерение да правя маркентинг на въпросния кит, но не мога да не спомена факта, че в Англия са полудели по този тунинг, говори сам по себе си. Като цена тези китове са приемливи около 140 лева, без доставката, но лошото е, две неща, първо, че могат да се купят само от производителя, и не се предлагат като асортимент по другите онлайн оръжейни магазин, и второ, за жалост от както Великобритания напусна ЕС, нещата станаха доста сложни с вноса на стоки и допълнитлелните митнически такси, но не са невъзможни, както се казва "Кеф, цена няма" всеки си преценява за себе си!
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Да,беше ми неудобно да пиша през главата на собственика,но съм имал удоволствието да стрелям с пушката/те на Toto Rino,не знам какво са и правили англичаните,но 77цата е уникална няма никакви паразитни шумове и вибрации едно приглушено "туп" и чашката е там на където си я насочил,едно към едно с Армса само дето едното е чисто ново а тази е дядо...демек може и по-добра да е!(още една причина да не долюбвам англичаните дето напуснаха Съюза и ни оставиха без възможност за закупуване на ВО на прилична цена,Гари :cheers:).

Пурко Гърция не е Византия и обратното...
Това ,което можеш да направиш е когато ходиш до Пловдив или София да вземеш пушките и да минеш през ВИП оръжейните магазини да ги замерят и издъдат протоколи,че са под 24дж.,в тези протоколи се въвеждат номер на пушката ,твоето име и ЕГН,пък и нали имаш платежно нареждане!
Колеги някой да не остане с погрешно впечатление,пушките са добри,радвайте им се и си ги купувайте ,че след някоя година и тях може да ги отняма...я и Вайх дигнат бялото знамет я изнесат производството нейде и ги набъкат с ''високотехнологични съвременни'' материали...
 
Последна промяна:
Нагоре