ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

xpresident

Редовен Потребител
Колеги след последната стрелба на пушката ми мина около месец и днес като ми дойде музата и излезнах да попуцам ми направи впечатление, че първите 10тина изстрела дизелира.Мазнал съм с една капка маншета (със силиконова смазка) при вкарването му в цилиндъра и много малко си мазнах пръстите с гой и леко просто отърках пръжината, говоря за наистина много малко смазка.Да се притеснявам ли за тези 10 изстрела дизелиране или не ? Като до преди да я вакантирам за месец нямах ядове.
Каква е пушката?
 

LogiBG

Редовен Потребител
Хатсан 60s. И се извинявам обърках темите и пуснах питането тук а май беше по-добре в раздела за почистване и тн.Мисълта ми беше като седи известно време без да стрелям и тези 10тина изстрела дизелиране биха ли навредили на маншета фатално.Другия път просто няма да слагам никаква смазка на пружината въпреки, че я отърках изключително малко в ръката ми.
 

anibis

Редовен Потребител
Благодарение на един колега от форума,вече цев LW с туист 406мм е факт!
Цев, LW 22кал. 16мм 605мм туист 406мм без шок. Предстоят проби,но първо ще се шлайфа че идва широкичка на Едгъна.
 

Attachments

  • 20210904_102741.jpg
    20210904_102741.jpg
    212.2 KB · Прегледи: 126
  • 20210904_102902.jpg
    20210904_102902.jpg
    290.1 KB · Прегледи: 125
  • 20210904_102902.jpg
    20210904_102902.jpg
    185.1 KB · Прегледи: 128
7

7842

Гост
Благодарение на един колега от форума,вече цев LW с туист 406мм е факт!
Цев, LW 22кал. 16мм 605мм туист 406мм без шок. Предстоят проби,но първо ще се шлайфа че идва широкичка на Едгъна.
Миро,не е ли по добре дебела,да няма вибрации
 

anibis

Редовен Потребител
Не е така Жорка, защото ще се реже на 450мм или на 500мм. Дейстейта като е 13мм 430мм цев да няма големи вибрации абе всичко си е изчислено,вълчан направо цепи мрака. А пък Едгъна е с опъната цев,ето за това ги харесвам повече от...всички булпапи:D то и 10мм да сложиш цев като е опъната няма вибрации. Та това е Жоре... Витя-Витали ме помоли от негово име да пусна обява за продаване една ЛВ цев от Едгъна му. Тя пак беше бланка купувана-поръчвана от Румборакича,/скандалния/ пълен катил! Но тя си е с нормалния твист 450мм. 500мм 12мм. До 70м макс на 295м/с с нокаут-а слуговете групирваха около 25-30мм група,от там нататък... Нъцки над тия 70м отваря доста групата. Но пък с чашки скалпел, всеки знае как стреля ЛВ цев с жсб 1.175гр.:cheers:
 

LogiBG

Редовен Потребител
Колеги с какво да почистя цевта на рауха (4.5мм). На 5.5 го чистих внимателно с шомпол тук ми се щеше да е с въженце или тампони за изстрелване.Не мога да открия въженце никъде по магазините за 4.5 от 5.5 нагоре само.Тампоните ефективни ли са или ако може да ми предложите с какво да я изчистя, шомпол иначе има за 4.5мм в сотис с допълнителен мек протривател но искам да си опазя цевта да не се прецака нещо знам ли като гледам какъв е малак отвора.
 

gogo tinkov

Редовен Потребител
корда и парцалчета, както е писал колегата по-горе.
Няма начин да сбъркаш, и цевта се опазва.
:)

... малък, като прилагателно се пише с "ъ" ... "малак" е друга дума, съществително...
 

lynx

Редовен Потребител

koce66

Новодошъл
Здравейте, извинявам се ако идеята ми не е за темата. По повод почистване и шлайфане на цевта - настъргах от шлайфпаста / от зелената имам/ и я смесих с двукомпонентна, бърза смола. Въже, стоманено за стъклоповдитач 3мм/ неръждавейка е и е много меко/, навих хартиено тиксо да играе ролята на тапа, вкарах го на 2 см и напълних фугата със сместа и след 2-3 часа/ако времето е повече смолата ще е по твърда/ е готово за възвратно-постъпателни движения. Преди това омаслявате цевта! Ако цевта не е с променлива стъпка може да е и по-дълго от 2 см. Тиксото се слага на такава дължина че да можете да хванете жилото от другия краи на цевта и да го теглите в двете посоки! Понеже е заляло и каналите, трябва да се съобразите и с въртеливото движение. След като се загуби ефекта на завъртане по каналите, добавих от шлайфпастата разтворена в двигателно масло върху отливката и продължи още да дърпам напред назад. В моите представи експеримента си струваше. Четох че с тинол го правят руснаци, но аз неуспях да го направа.
Ако усилието на първото дърпане е голямо и нетръгва - нагрейте леко мястото на смолата.
 

Attachments

  • шлайф.jpg
    шлайф.jpg
    30.3 KB · Прегледи: 100

Dominus

Редовен Потребител
С тази паста ако я приложиш по външната повърхност, дори с много натиск няма да ти е лесно да я лъснеш. За вътре ми се струва, че ще си направиш само едно раздвижване.
 

koce66

Новодошъл
Защото е много финна пастата ли? Възможно е, това което се втвърди върху хартията го пробвах върхе желязо - леко се хлъзга...
Може би за полиране е само. Нямам по груба паста. Хронографа показа 5 м/с повече, ако не и повече да беше.
 

Dominus

Редовен Потребител
Точно защото е фина. Имам такава на квадратен калъп. Работи в комбинация с кече и много високи обороти. На ръка не вярвам да постигнеш нещо
 
Нагоре