КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Dominus

Редовен Потребител
Най-лесно е да завъртиш цевта барабар с модера. Вижда се с просто око. Но може и резбата с цевта да внесе грешка.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ясно. За съжаление и с дорник няма гаранция. Има ли някакъв проблем с устройството, че се кахъриш покрай резбите? В такива случаи е най-добре да се разчита на прецизна изработка.
 

Djack

Редовен Потребител
Ясно. За съжаление и с дорник няма гаранция. Има ли някакъв проблем с устройството, че се кахъриш покрай резбите? В такива случаи е най-добре да се разчита на прецизна изработка.
Даже не съм го тествал друже! И аз предпочитам прецизната изработка пред експеримента!
 

jony

Потребител
Нищо не е наред колега, това е възможно само когато дорника и цевта са абсолютно индентични, това е доста съмнително а и освен това вкарваш колегата в излишни разходи, по- добре е да качиш цевта на струг, да завиеш модера и да видиш като завъртиш, какви отклонения прави модера в предната си част и съответно да <span class="corrected">коригираш</span> тапата на модера от-към цевта.

Колега Djack, ако искаш помощ , дай модела на пушката?
 
Последна промяна от модератор:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Колега joni, пушката ми, в магазина струва над 5000 лв. Модератора който и купих беше над 350 лв. Тия цени предполагат добра изработка. Нали!? Ама като навивам модератора към цевта той си се клати. Ама голям праз. Това нищо не значи! Центроването става по ЛИЦАТА! Та ако са спазени съосията на резбите и съответната перпендикулярност на лицата всичко е наред. Как се проверява задната тапа съм писал. За проверка на тапата въобще не е задължително дорника да е 100% копие на цевта. Кое е задължително съм писал. От тук на татък, всеки си има глава на раменете и си я ползва както си иска и както може!
ПП. Естествено на дорника може да се провери и целия модератор, защото проблем може да има и в тръбата и в предната тапа.
 
Последна промяна:

Djack

Редовен Потребител
Колега joni, пушката ми, в магазина струва над 5000 лв. Модератора който и купих беше над 350 лв. Тия цени предполагат добра изработка. Нали!? Ама като навивам модератора към цевта той си се клати. Ама голям праз. Това нищо не значи! Центроването става по ЛИЦАТА! Та ако са спазени съосията на резбите и съответната перпендикулярност на лицата всичко е наред. Как се проверява задната тапа съм писал. За проверка на тапата въобще не е задължително дорника да е 100% копие на цевта. Кое е задължително съм писал. От тук на татък, всеки си има глава на раменете и си я ползва както си иска и както може!
ПП. Естествено на дорника може да се провери и целия модератор, защото проблем може да има и в тръбата и в предната тапа.
Тя нека да хваща само по върховете, пък ти чакай на челата да свършат работа!
Както и да е, реших си проблема!
Поздрави на всички!
 

LogiBG

Редовен Потребител
Колеги искам да сложа заглушител на diana airbug.Къде в София мога да попитам да ми направят нов накрайник с резба за цевта.Прилагам снимки на заводския накрайник.Някакъв заглушител за цялата цев на 3д принтер също, незнам не е ли по добра идея.Някакви предложение?
Идеята е да намалим шума не естетически и тн.
 

Attachments

  • B2011AC8-DB8C-4942-82BA-56A23C5D28B6.jpeg
    B2011AC8-DB8C-4942-82BA-56A23C5D28B6.jpeg
    471.3 KB · Прегледи: 75
  • A33E9E88-781E-4D2C-BE3C-A7400B4DD870.jpeg
    A33E9E88-781E-4D2C-BE3C-A7400B4DD870.jpeg
    498.2 KB · Прегледи: 75
  • 91E98103-C384-49F7-BE81-CEBCF4E94A04.jpeg
    91E98103-C384-49F7-BE81-CEBCF4E94A04.jpeg
    427.6 KB · Прегледи: 75
  • 1810B4B9-52FF-4A0D-90D0-94A53E5FF3DF.jpeg
    1810B4B9-52FF-4A0D-90D0-94A53E5FF3DF.jpeg
    630.6 KB · Прегледи: 76
  • FDACFE12-BD67-49DC-8F2D-975ED53D5EAF.jpeg
    FDACFE12-BD67-49DC-8F2D-975ED53D5EAF.jpeg
    500.5 KB · Прегледи: 74

LogiBG

Редовен Потребител
Извинявам се, че спамя темата но ме връщат трети път за днес че не могат да ми изработят такъв детайл и два от пътите го гледаха на място не е просто да ме отбият още по телефона.Пак да попитам и запоследно,че ставам нахален искаше ми се да сложа модератор на пистолета (диана airbug) без да сменям цевта.Щеше ми се да се направи накрайник сходен със стандартния просто с резба за модератор 1/2 unf 20 защото имам такъв заглушител под ръка но уви не попадам може би на правилното място или това наистина е толкова сложно за направа.Някой за София който би свършил работата?
Нося всичко с мен за точни размери разбира се.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Най добре това което ти предлага Кифа, защото ще можеш да продължиш да си ползваш пистолета на механични.
 

LogiBG

Редовен Потребител
Написах им, намерих алтернатива за 3д принтер, един човек се нави да го направи но ще си изчакам отговора и ако е приемлива сумата за доставка ще го поръчам.Все още ми е трудно да повярвам че никой не се нави да го направи на струг но явно е по-сложно от това което изглежда … . Благодаря на отзовалите ако не е доставка ще е с 3д принтер и се надявам точноста да си остане непроменена а звука да намалее за да не ме мрязят съседите.
 

rivan

Редовен Потребител
.Все още ми е трудно да повярвам че никой не се нави да го направи на струг но явно е по-сложно от това което изглежда … . .
Не е сложно, но стругарят, като чуе, че става въпрос за заглушител и бяга като дявол от тамян, поне такъв е моят опит.
 

findly

Новодошъл
Извинявам се, че спамя темата но ме връщат трети път за днес че не могат да ми изработят такъв детайл и два от пътите го гледаха на място не е просто да ме отбият още по телефона.Пак да попитам и запоследно,че ставам нахален искаше ми се да сложа модератор на пистолета (диана airbug) без да сменям цевта.Щеше ми се да се направи накрайник сходен със стандартния просто с резба за модератор 1/2 unf 20 защото имам такъв заглушител под ръка но уви не попадам може би на правилното място или това наистина е толкова сложно за направа.Някой за София който би свършил работата?
Нося всичко с мен за точни размери разбира се.
Тук също можеш да си купиш адаптор за 1/2 UNF модератор за твоя пистолет. Аз си купих преди една година от тях за моя Диана Бандит. Успех
https://spares.bagnallandkirkwood.co.uk/product/diana-airbug-silencer-adaptor-ref-bcm/
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Айде и аз да се похваля с новия ми помощник в работилницата. Взех го предимно за клапани, фаски, модератори и всякакви дребни детайли. Но подкарах и по-сериозни детайли, включително и неръждавейка и опашки от свредели. От 2 месеца го имам, но чак сега реших да пиша, за да мога да кажа, че съм го изтествал, както трябва. Консултирах се с много хора и форуми, повече от година, преди да се реша да се доверя на китайчоците. Един от хората, които наклониха сериозно везните е Марин - bleu, за което съм му много благодарен за отделеното време и търпение за съвети и напътствия. Моделът е WM 210-V с безчетков 750 ватов мотор и отвор на шпиндела 38 мм. Тези параметри са ми напълно достатъчни, но поръчах и 1100 ватов мотор, за всеки случай. Когато взех струга го разглобих и почистих изцяло от смазка и стружки. След реглаж и обиране на луфтовете, машината без проблем постига нужния клас на точност - 2 стотни. За сега съм много доволен - работи безотказно и стегнато. Предстои ми покупка на професионална настолна бормашина, след което ще се прицеля и в по-голям струг. Вероятно, пак ще е китайче.
 

Attachments

  • 20220516_221126.jpg
    20220516_221126.jpg
    268.9 KB · Прегледи: 100
  • 20220516_221132.jpg
    20220516_221132.jpg
    389.7 KB · Прегледи: 99
  • 20220516_221136.jpg
    20220516_221136.jpg
    368.5 KB · Прегледи: 95
  • 20220516_221159.jpg
    20220516_221159.jpg
    418 KB · Прегледи: 95
  • 20220516_221203.jpg
    20220516_221203.jpg
    376.5 KB · Прегледи: 100
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Предвид това което вършиш, винаги съм си мислил, че имаш струг и фреза. Честито и много стружки.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Благодаря от сърце. Ползвах чужди досега и понякога не беше много удобно.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Здравейте трябва ми работещ добър стругар за обработка/изработка на няколко детайла.Попитах няколко човека в форума но се оказа че някой имат много работа други не работят и т.н.
 
Последна промяна:

niki 67

Потребител
Айде и аз да се похваля с новия ми помощник в работилницата. Взех го предимно за клапани, фаски, модератори и всякакви дребни детайли. Но подкарах и по-сериозни детайли, включително и неръждавейка и опашки от свредели. От 2 месеца го имам, но чак сега реших да пиша, за да мога да кажа, че съм го изтествал, както трябва. Консултирах се с много хора и форуми, повече от година, преди да се реша да се доверя на китайчоците. Един от хората, които наклониха сериозно везните е Марин - bleu, за което съм му много благодарен за отделеното време и търпение за съвети и напътствия. Моделът е WM 210-V с безчетков 750 ватов мотор и отвор на шпиндела 38 мм. Тези параметри са ми напълно достатъчни, но поръчах и 1100 ватов мотор, за всеки случай. Когато взех струга го разглобих и почистих изцяло от смазка и стружки. След реглаж и обиране на луфтовете, машината без проблем постига нужния клас на точност - 2 стотни. За сега съм много доволен - работи безотказно и стегнато. Предстои ми покупка на професионална настолна бормашина, след което ще се прицеля и в по-голям струг. Вероятно, пак ще е китайче.
Честито Ники, дълго да го ползваш! Мое мнение, ако инвестираш в този универсал ще постигнеш точност на центриране на детаила не в стотни а в хилядни. Гледал съм не един клип с такъв универсал за центриране на цев за дулна фаска.
 
Нагоре