ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Той иска да върти тумблера и да щрака с кликове....
Демек и прост кръст - две кръстосани черти да има оптиката, с кликовете си нагласяш винаги да се целиш на кръста. Каакви дотове, кави чертички, какви ъгли.
Не му е ясна докрай материята.
С такава оптика ако искаш на кликове да стреляш, трябва да си доста напред с броя на изстреляните чашки.
ПП. Аз съм алергичен към звука на кликащи тумблери и не мога да помогна с насоки в материята.
 
Последна промяна:

Deadbul

Новодошъл
До сега съм пробвал най-много на 230 бара проблеми няма, дали има разлика в мощтноста на истрела, началната му скорост все още незнам, с нетърпение очаквам да ми пристигне хроното и да разбера.
 

andi

Редовен Потребител
Здравейте, искам да попитам някой дали се е пробвал да напомпа въздушна пушка Hatsan BT65 на триста, 300 бара и какви са резултатите, какво се случва, има ли рискове за пушката и стрелеца, моща, началната скорост с колко се вдига и т.н. Чувал съм, че помпата се чупела, но за пушката нищо.

Здравейте, искам да попитам някой дали е пробвал да напомпа въздушна пушка Hatsan BT65 на триста,300 бара и ако да какви са резултатите, чупе ли се пушката има ли <span class="corrected">опасност</span> за стрелеца. Чувал съм, че помпата се поврежда но за пушката нищо.

1- След като навсякъде с големи букви пише максимално 200 Бар и се задават въпроси какво ще стане ако напълня 300 ?!?!?!?! - Определено това е потвърждение на многократно изказваното ми мнение че липсата на казарма увеличава драстично хората , които трябва да имат ограничителна заповед да доближават оръжие под 10 метра .
Навремето точно затова - за да предпазя някой " колеги" ( и близките им) от самите тях , умишлено настройвах платото на ПЦПта да започва ПОД работното налягане НАПИСАНО ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ .
2- След като ясно е написано в правилата - Да НЕ се ПИШЕ за стрелба по ...... - Защо продължават да се допускат във форума тези "Велики Стрелци . Има правила , и това е основното от тях ( или поне навремето беше) - има явно нарушение с което умишлено се демонстрира неуважение , и се вреди на форума , на хобито и на всички познати и приятели занимаващи се с него . Бан по ай пи, и край . Модераторите не са на заплата тук - да позабършат и да погалят по главата " обещай че повече така няма да правиш "
Точно заради горните 2 точки няколко пъти през годините съм предлагал да има "карантинен срок " 1 месец след регистрация . И ако след него има пост като горния , определено ще е журналистическа провокация .
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ако я напомпиш на 300 бара, пушката просто няма да стреля - налягането е огромно и натиска със сила 300 кг на см2. Клапанът няма да отваря, или ще отваря много слабо. Възможно е да се повреди полиамидната гърловина. Останалото не ми се коментира, но наистина е добре да се мисли, какво се пише.
 

astra

Редовен Потребител
липсата на казарма увеличава драстично хората , които трябва да имат ограничителна заповед
По-скоро е липсата на училище. Иначе с всичко друго които си написал съм съгласен.
 

t.marev

Редовен Потребител
Аз пък си мисля че е по добре да пита вместо да вземе да напомпа ида пробва кога ще го отнесе
Да, наистина е така, ама още по-добре е да мисли преди това....Щом пише 200 бара, с какъв акъл ще искаш да помпиш на 300бара?!
 

lynx

Редовен Потребител
Някои колеги с по-слаби познания си мислят, че колкото се повишава налягането, толкова повече ще се повиши скоростта/мощността.
Да, ама не...
Понякога в пневматиката има "изненади".
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги, дайте ми акъл - от къде мога да изпратя факс към чужбина?
Онзи ден ми се хвалиха със смартфон който прави и изпраща факсове (не снимки или други глупости, а точно факсове) преснема документа, и го праща като факс. Жалко че не запомних марката и модела ???
 

xpresident

Редовен Потребител
Онзи ден ми се хвалиха със смартфон който прави и изпраща факсове (не снимки или други глупости, а точно факсове) преснема документа, и го праща като факс. Жалко че не запомних марката и модела ???
Приложение трябва, гледам че има и за андроид и за айфон, ама вършат ли работа...
 

LogiBG

Редовен Потребител
Има и за айфон и за андройд. Правиш снимка на документ,касов бон и тн. която става за най-различни неща като ксерокопия и тн.При мен най отдолу дава и за факс, но никога не съм ползвал и нз за какво иде реч.Сненер приложения търсиш.
 

Attachments

  • 76CFEB99-64B5-4BAA-9708-792426F78618.png
    76CFEB99-64B5-4BAA-9708-792426F78618.png
    552.4 KB · Прегледи: 30

astra

Редовен Потребител
Пощата пробва ли?
Не съм. При тях само в краен случай, ако не намеря другаде.
Приложение трябва, гледам че има и за андроид и за айфон, ама вършат ли работа...
Разгледах коментарите под няколко приложения в гугъл плей - само дето няма псувни... Лоша работа :(
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Друже, скáлите на оптиките като измервателна единица са едни и същи :)
Това значи, че можеш да използваш отправните точки на всяка една скáла, без значение какви точно символчета са гравирани върху лещата. Опитвам да опростя: ако "ретикъла" на оптиката ти е в милрадиани, можеш да използваш всяка друга скáла в същата мерна единица милрадиани, за да разбереш къде да се целиш. Опростявам още с пример, за да е по-ясно: ако скалата на оптиката ти е Мил и с чертички, а скалата в чеъргън е с дотове, то при показание на чеъргън да се целиш на втори дот ти знаеш, че на твоята оптика можеш да се целиш на втора чертичка :) Просто една и съща мерна единица, обозначена по различен начин на стъклото. Същото важи и за ъглови минути.
Така че няма нужда да търсиш точно твоята скала в балистичен калкулатор.
Искрено благодарско. Толкова много търсих точно моята скала и псувах ли псувах че я няма :mad:

Благодаря ти. Не очаквах от такава шапка да изскочи такъв заек, мамка му ;):cheers:

Той иска да върти тумблера и да щрака с кликове....
Демек и прост кръст - две кръстосани черти да има оптиката, с кликовете си нагласяш винаги да се целиш на кръста. Каакви дотове, кави чертички, какви ъгли.
Не му е ясна докрай материята.
С такава оптика ако искаш на кликове да стреляш, трябва да си доста напред с броя на изстреляните чашки.
ПП. Аз съм алергичен към звука на кликащи тумблери и не мога да помогна с насоки в материята.
Честно казано не знам дали искам да стрелям на кликове или не, все пак се считам за начинаещ и не са ми ясни доста неща за жалост. Първата ми пушка бе пружинка 27 дж - Stryker 1000 X ,сложих и газово бутало че след 4000 изстрела пружината ми се стори позаминала. След интервенцията да съм изстрелял още 4 000 и я дадох на един приятел.На излизане по 200-250 изстрела и ръцете уморени от презареждането. В момента с Nova Compact 25 cal. и изстреляни 5500 съм доволен от резултатите, но винаги се иска повече и повече. Та в този ред на мисли искам да си обознача тумблера на оптиката , за да мога да се разхождам спокойно при дистанции 50-150 метра понеже това са ми предпочитаните дистанции до таргета. Душата Сашко ми удари рамо с балистиките, нещата се случват вече въпреки, че цевта не харесва слъговете на H&N, така че ще се стреля с JSB 33.95 gr. заради най-добра и постоянна групираност , а при дефицит на тях ще се стреля със Spoton 32 gr., незнайно защо цевта си ги харесва много.Засега тумблера е разграфен на сурово разбира се до 75 метра, другият уикенд ще се продължава до 150 че времето е кът сега.
П.С. Стикерчета с цифри къде могат да се търсят в България, или да отивам в печатницата за изработка ?
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре