EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

Gadnqra

Редовен Потребител
При АР-6-та не пречи. Трансферпортът остава зад барабана с чашките, като аз разширявам само долната част, а нагоре и зад барабана остава 5 мм. Пушката няма дотиквач.
 

Tony Popov

Новодошъл
Здравейте!
Нов съм във форума и това е първата ми публикация.
Това е пушката която притежавам. Според мене, много добра пушка. Но от определено време има един проблем. Ако я оставя с зареден цилиндър, някъде след 3 или 4 дена
въздуха излита т.е. отнякъде изпуска.
Въпроса ми е на какво се дължи това и дали е поправимо. Ако е поправимо къде и кой може да я ремонтира?
Аз съм от Варна ако това може да помогне.
 

Attachments

  • IMG_20210722_151213.jpg
    IMG_20210722_151213.jpg
    218.6 KB · Прегледи: 116

Чоби

Редовен Потребител
Здравейте колеги. Купих еваниск АР6 но когато заредя барабана със съчми и го наведа надоло те излизат навън дори някои падат. Някой да знае как се лекува това.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Мухаха стига бе! Това за втори път го чувам. Първият път беше с комета Линкс.
Какъв калибър е пушката?
Познавам те и знам че не е майтап... и че не зареждаш с турси чашки йалдъз.
Еваникса с дотиквач ли е или "духа" чашките през барабана?
 

lynx

Редовен Потребител
Не е с дотиквач. На стругар се прави каналче и се поставя о-пръстен, който пречи на чашките да изпадат.
 

Чоби

Редовен Потребител
С барабан е без дотиквач 5.5 , абе аз внимавам зареждам го с цевта нагоре свалям го внимателно и стреля много добре но кофти работа така. А как стреля питай Христо днес го замервахме. JSB 2.2 12 изтрела 274 - 280 м/с не знам добре ли е или не но мен ме устройва.
 

Чоби

Редовен Потребител
Благодаря lynx познаваш ли някой стругар който е правил и може да го направи.
 

mobilen

Редовен Потребител
Ако направиш канал за пръстен налягането ще си излиза от него.. По-скоро търси подходящи пелети! Най-малко ми се изсулват TS 22 на гамо,но са леки 1.4грама
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Хващането на струг на барабаните за Суматра и Еваникс и правенето на канали им такова мамата на отворите за чашките.
Разваля се цилиндричността им и може и в някои и 5,40 да не улазя. Слагай 5,53 и ще са ок.
Някои собственици разпробиват задния край на отворите, които фабрично са по-малки, към 4,2-4,5 мм., за да дигнат мощността или пък да пълнят барабана отзад, ама пускайки 5,5 средло през отворите, развалят калибъра им. Виж ги, ако отпред и отзад отворите им са еднакви, значи са претворявани. Такива барабани на Суматра съм лекувал с менгемето. Ноооо, мноого внимателно, с леко пристягане и тестване всеки път с чашка. Разваля се цулиндричността, ама поне не изпадат.
Барабаните на Суматра не ставт на АР6.
 

Чоби

Редовен Потребител
Леки са тези 1.4 гр. те ще литнат с над 300 м/с и нищо няма да цели а и гамо не искам.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Абе ти да не пълниш барабана отзад? Демек с главата на чашката напред. Трябва да пълниш отпред, с полите назад.
Иначе прекалибрираш чашките и за туй може да изпадат
 

Чоби

Редовен Потребител
Благодаря Петко, отворите отзад са по малки барабаните не са барани. Може би ще търся нещо 5.52 5.53 може и да станат.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има и друг чалъм. Ама е пипкав. С главата на една чашка натискаш полите на тези които ще зареждаш, но съвсем леко да ги разшириш. Все пак да може да влизат. Така третирах полите на полимага, че те са 5,50, че да не падат от барабана на Суматрата.
 
Нагоре