ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Броневак

Новодошъл
Колеги, да ви питам такава водолазна бутилка ще ме свърши ли работа за пцп - бутилка за гмуркане 12л, 230 бара, марка Roth?
Обем 12 литра. Сертифициран кран, 230 бара. Няколко начина на използване Двоен кран + DIN/INT адаптер. Цена 405 лв.
Или това от мундилара е по-добра оферта https://www.mundilar.net/en/pcp-air...ent/mde-charging-cylinder-kit-300-bar-7l.html. "Complete charging kit includes bottle with integral valve, gauge, screw bleed, hose with 1/8th BSP female end. Complete kit ready for charging your rifle. 7 litre comes with boot." Но цената му е 546 лв със доставката 615 лв.
Първата е повече литри (12) и по-малко барове (230), но без маркуч и другите файди ще трябва да ги купувам отделно, а втората по-малко литри (7) с повече барове (300) и всички необходими шукарийки (според сайта) за зареждане на пушка.
 

lynx

Редовен Потребител
Първата може да ти свърши работа, ако ще стреляш с метан.
Ако ще стреляш на въздух, бих ти препоръчал да вземеш 300 барова бутилка.
Разгледай в раздела купува/продава.
Често излизат доста по-изгодни предложения.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
И ако финансово можеш да си го позволиш, си вземи две бутилки. Като свършиш едната и я оставиш за зареждане, да можеш да стреляш с другата.
 
7

7842

Гост
Колеги, да ви питам такава водолазна бутилка ще ме свърши ли работа за пцп - бутилка за гмуркане 12л, 230 бара, марка Roth?
Обем 12 литра. Сертифициран кран, 230 бара. Няколко начина на използване Двоен кран + DIN/INT адаптер. Цена 405 лв.
Или това от мундилара е по-добра оферта https://www.mundilar.net/en/pcp-air...ent/mde-charging-cylinder-kit-300-bar-7l.html. "Complete charging kit includes bottle with integral valve, gauge, screw bleed, hose with 1/8th BSP female end. Complete kit ready for charging your rifle. 7 litre comes with boot." Но цената му е 546 лв със доставката 615 лв.
Първата е повече литри (12) и по-малко барове (230), но без маркуч и другите файди ще трябва да ги купувам отделно, а втората по-малко литри (7) с повече барове (300) и всички необходими шукарийки (според сайта) за зареждане на пушка.
https://www.olx.bg/d/ad/karbonova-butilka-300-bara-za-pushka-ptsp-CID618-ID8tPqU.html#d55d425ebc
 

iskoni

Новодошъл
Здравейте на всички от форума, преди
седмица имах рожден ден и брата ми подари Hatsan AT 44-10 чисто нова от магазин и първото което забелязах че,
че цевта се върти наляво и надясно.
Отидохме да питаме продавача , дали е нормално но и той не знае, искам да попитам дали е нормално това , нов съм в форума и представа си нямам от въздушни оръжия, даже не знам с каква газ се зареждат, имам цех за изработка
на метални изделия , имам компресор и
големи и малки бутилки с СО2 използват се за заварки на миг.Въпроса ми е ще стават ли за зареждане на пушкалото и какво ви е мнениието за hatsan, искам да си купя още 2 пушки дайте предложения
моля,между другото съм от Пловдив .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Имаш работно налягане на пушката от 200(190) до към 120-130 бара!
Има и пушки, конструирани да работят с СО2, но там раб. налягане е доста по-ниско.
Също и поведението на СО2 като газ не е еднакво при различни условия и затова все по-рядко се използва.
Въздух от 300 барови водолазни бутилки е най-удачният вариант, който масово се ползва, когато нямаш 300 баров компресор.
Има вече евтини китайски компресори, и ако ще взимаш още пушки, ще ти върши работа.
Варианта ръчна помпа винаги е опция, но бързо всеки я изключва заради хамалогията - помпиш 20-30 минути и после издумкваш въздуха за 5 минути и за втори тур не ти се ще много.
 
Последна промяна:

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Цевта не трябва да се върти изобщо,не знам какъв е тоя продавач да не знае или се прави че не знае.За вариантите за зареждане Петко ти ги е обяснил.Гледам си градски в профила ми има телефон,може да я погледнем и да ти обясня нещата,че много за писане.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Отгоре на цевната кутия има 2 отвора за шестограмни болтчета. Провери дали са затегнати и дали са на мястото си. Преди това ги развий и намести цевта, така, че да виждаш през отворите, леглата за болтчетата. Те са отбелязани върху задния край на цевта, който влиза в цевната кутия.
 

iskoni

Новодошъл
Здравейте колеги,стегнах цевта действително под мерника имаше болтче
за затягане с лимбус,купих и оптика valter
и бутилка 232 атмосфери с валиден преглед до 2025 год. но кранчето е малко,
по-късно ще го реша този проблем.Преди
да пристигне бутилката изпратих племенника да напомпи резервоара при Киркор но някакво уплътнение пропускало и не можа да свърши работа.
След това отидох в магазина (бул.България) и предложих на магазинера да я върна и да купя по скъпа,
в края на краищата с пушката до този момент не е стреляно, но продавачът
каза че не можело да се връща, можело само ако съм я поръчал по интернета или да съм използвал 3 пъти гаранцията,
не можах да разбера каква е разликата но по принцип съм културен човек и не съм спорил.След това взе пушката като щял да я праща в София да оправят резервоара (не знам защо и пушката) и
до вчера сутринта когато се обадих да питам дали е готова, са минали 10дни,
човека ми казва че още не са я изпратили,
защото нямали кола да пътува нататъка.
Според вас нормално ли е това ,вече 15 дни не съм произвел един изстрел, а знаете какво е мерак и в полицията все още не съм я регистрирал.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Здравейте,купих нова хатсънска помпа от Турция.Помпата не можах да я накарам да вдигне налягане.Ще кача снимка на накрайника и бронзовия конектор.Трябва ли да има <span class="corrected">уплътнение</span> между тях?

Здравейте,купих нова хатсънска помпа от Турция.Помпата не можах да я накарам да вдигне налягане.Ще кача снимка на накрайника и бронзовия конектор.Трябва ли да има <span class="corrected">уплътнение</span> между тях?
Отбой!Когато съм сглобявал помпата не съм сложил <span class="corrected">уплътнителя</span>(500грама водка бях ударил).Добре ,че не я разглобих днес,а погледнах какво съм правил.Помпата си работи!
 

Attachments

  • IMG_20210731_161446.jpg
    IMG_20210731_161446.jpg
    159.2 KB · Прегледи: 56
Последна промяна от модератор:

Сиромах

Новодошъл
Няколко въпроса.
1. Мога ли да сваля карбоновата бутилка на fx impact 3 и да заредя директно нея и после да я сложа обратно на пушката?
2. Продават ли някъде в София компресори за тази пушка?
3. С ръчна помпа колко време отнема да се напълни?
4. Видях темата за зареждане на бутилки но е от 2008, какви са актуалните места в София за зареждане?
 

lynx

Редовен Потребител
Добре дошъл във форума.
На първият ти въпрос, там където зареждат бутилки няма как да ти заредят резервоара на пушката.
Компресорите за високо налягане имат 2 изхода, според налягането. Съответно и накрайниците за различните налягания са различни.
На твоята пушка има няколко модела резервоари, различни по дебит:
Compact: 300cc
Standard: 480 cc
Sniper: 580cc
И трите са доста големи за да се мъчиш с помпа, работното им налягане е 250 бара. Тоест, замисляй се за бутилка, която е много силно препоръчително да е на 300 бара работно налягане.
Местата за зареждане на бутилки в София май все още са си същите, не съм чувал да има нови.
Едното е на бул.България, зад магазин Билла.
Другото е в ж.к.Люлин, магазина на Сотис.
Малки портативни компресори се продават. Погледни форумния раздел купува/продава.
Един от колегите безплатно урежда внос от Европа на портативни копресорчета и пристигат бързо у нас.

P.S.
Eто я темата за вноса и продажбата на компресори:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Поръчки-за-компресори-300bar-на-доставни-цени.11634/
 

Сиромах

Новодошъл
Благодаря за изчерпателния отговор @lynx !
Аз съм с 580cc

Изглежда остава да реша дали да взема бутилка или компресор.

Има ли нещо специфично за което трябва да гледам при компресорите за да е ок за тази пушка?
 

apapazov

Редовен Потребител
Дори да купиш компресор пак ще ти трябва бутилка, така че по добре първо си вземи бутилка и после мисли за компресор евентуално, ако държиш да си напълно независим от други или не ти се занимава да ти я пълнят другаде.
 

lynx

Редовен Потребител
Повечето портативни могат, стига да имаш подходящия накрайник на изхода на компресора.
Но както те посъветваха, вземи си и бутилка.
Нали не смяташ да носиш на поляната и компресора да зареждаш всеки път от него....
 
Нагоре