ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Lighthammer

Редовен Потребител
Хора, препоръчайте ми някакъв по-евтин читав бинокъл да си зяпам корабчета на морето. :D Нещо докъм 100 лв., нямам против и втора ръка да е. Увеличението сякаш ми се ще да е над 10, но съм отворен за предложения.
 

Hidden

Редовен Потребител
Бих препоръчал съветския БПЦ Тенто 10х50. Екстра е за големи разстояния и може да се намери за около 150 лв. Ако искаш по-голямо увеличение задължително ще ти трябва и статив -бинокълът тежи, а и ръцете треперят и образът се губи.
 

rivan

Редовен Потребител
Имам български Б8х30 и съветски Тенто10х50. И двата гледат бистро и въпреки годините си са в отлично здраве. Не бих ги заменил за някой нов боклук, лещите на който ще помътнеят без време и е на тройна или петорна цена. От старите доказани марки си заслужава да видиш и някой Карл Цайс.
Ps.Не съм забелязал да са ми увредили зрението! По-скоро годините си казват тежката дума, но в посока да не ми е нужен бинокъл.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Имам български Б8х30 и съветски Тенто10х50. И двата гледат бистро и въпреки годините си са в отлично здраве. Не бих ги заменил за някой нов боклук, лещите на който ще помътнеят без време и е на тройна или петорна цена. От старите доказани марки си заслужава да видиш и някой Карл Цайс.
Ps.Не съм забелязал да са ми увредили зрението! По-скоро годините си казват тежката дума, но в посока да не ми е нужен бинокъл.
Тези стари руски бинокли няма да ти увредят зрението /проблеми ще има с новите китаиски които струват около 100лв, и са с голямо увеличение/ Проблема на старите руски бинокли е че са технология от преди 60 и повече години,имат малка светлосила и картината им е далече от тази на съвременните бинокли.
 
7

7842

Гост
Купих си Съветско производство.....Sotem БПЦ 15х60.Като погледнеш през него казваш уаууу.Кристално гледа.Производство 1992 г,има сериен номер и като влезеш в сайта пише в кой град,завод и на коя дата е произведен.Влез в ОЛХ и ще намериш,има много.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Купих си Съветско производство.....Sotem БПЦ 15х60.Като погледнеш през него казваш уаууу.Кристално гледа.Производство 1992 г,има сериен номер и като влезеш в сайта пише в кой град,завод и на коя дата е произведен.Влез в ОЛХ и ще намериш,има много.
Като сравниш БПЦ и Сваровски и тогава ще кажеш уауу. Имах тази възможност но и цената на Сваровски е уауу.БПЦ е един не лош компромисен вариант ниска цена, при ясно слънчево време картината е добра,и няма да ти се завие свят ако гледаш повече от 10мин.
 
7

7842

Гост
Като сравниш БПЦ и Сваровски и тогава ще кажеш уауу. Имах тази възможност но и цената на Сваровски е уауу.БПЦ е един не лош компромисен вариант ниска цена, при ясно слънчево време картината е добра,и няма да ти се завие свят ако гледаш повече от 10мин.
Колко човека могат да си позволят Сваровски?Колегата ако имаше толкова пари за даване,нямаше да търси мнение.Просто щеше да купи Сваровски....
 

lu-bo

Редовен Потребител
Колко човека могат да си позволят Сваровски?Колегата ако имаше толкова пари за даване,нямаше да търси мнение.Просто щеше да купи Сваровски....
Разбира се така е пак опираме до пари! Това не пречи да коментираме качествата на старите и новите технологии.Тези Хаук са доста по-добри от БПЦ и по достъпни от Сваровски : http://weapon.bg/category/139/binokli-hawke.html
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Има и сравнително евтини съвременни бинокли,е не 100 лева но над 500 почват цените които са добри и гледат перфектно например Vortex,Nikon и др.ако не си гледал през Сваровски и ги сравняваш.
Имам възможност да сравнявам два БПЦ и Зенит сигурно мой набор,да добри са,но им е минало времето и трудно се намират в перфектен външен вид и лично мен ми изморяват очите.
Но отскоро се мотае в мен един vortex diamondback hd 10x42 цената май му е около 500 лв някъде,ми уникален за цената си и мога си гледам с часове през него без да ме болят очите.
 

sts1969

Редовен Потребител
През годините съм сменил около 20 бинокъла, Японски, Руски, Англииски и какво ли не...марката което ми допада като цена, и ми пълни душата когато погледна през такъв бинокъл е Карл Цайс. Разпродадох почти всички, оставих само Цайс 10Х50, и едно БПЦ 8Х30 което е винаги в колата ми.
 

andi

Редовен Потребител
Имам снимки точно по темата. Много често ги нося и ползвам и двата заедно .
И двата са оригинални японски. Новия струваше 1900 лв . Стария около 250, втора ръка. Стария има най доброто цветопредаване което съм виждал в класа до 2500- 3000 лева, нови. Особено на сумрак е звяр как гледа - то и затова нося и него. А за това за което ги ползвам цветопредаването , след това светосилата и накрая да не изморява при дълго гледане са единствено важните неща.
 

Attachments

  • IMG_20210710_182201203.jpg
    IMG_20210710_182201203.jpg
    336.4 KB · Прегледи: 62
  • IMG_20210710_182326649.jpg
    IMG_20210710_182326649.jpg
    302 KB · Прегледи: 58
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
От няколко дена наблюдавам в секцията sale в "шутинга", впечатляваща бройка Марчове и Сайтрони за ФТ. Не знам какъв зор ги гони англичаните, че са извадили "златния резерв" на сергията, но сега изглежда е момента за покупка на класна оптика на добра цена, хем има избор. Скърцам зъби заради гадния митнически режим... :(
 

gary m

Редовен Потребител
От няколко дена наблюдавам в секцията sale в "шутинга", впечатляваща бройка Марчове и Сайтрони за ФТ. Не знам какъв зор ги гони англичаните, че са извадили "златния резерв" на сергията, но сега изглежда е момента за покупка на класна оптика на добра цена, хем има избор. Скърцам зъби заради гадния митнически режим... :(
Със английски съпруга със английски адрес, няма проблем.
Живот. :)
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Здравейте,редовно ходя в Турция и там един мой агент ми предлага тези две стари и ръждясали пушки.Какви са и ориентир за цена?Искам да знам колко мога да дам за тях!
 

Attachments

  • IMG_20210729_080816.jpg
    IMG_20210729_080816.jpg
    190.3 KB · Прегледи: 78
  • IMG_20210729_080822.jpg
    IMG_20210729_080822.jpg
    312.9 KB · Прегледи: 76
  • IMG_20210729_080837.jpg
    IMG_20210729_080837.jpg
    176.3 KB · Прегледи: 77
  • IMG_20210729_080911.jpg
    IMG_20210729_080911.jpg
    303.7 KB · Прегледи: 74
  • IMG_20210729_080920.jpg
    IMG_20210729_080920.jpg
    387 KB · Прегледи: 72
  • IMG_20210729_080930.jpg
    IMG_20210729_080930.jpg
    215.9 KB · Прегледи: 74

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Аз имам такава но във втора. Стрелям на кликове. Постоянно сменям дистанциите и съответно постоянно въртя тумблера, но кликовете винаги са точни. Кликовете са много ясни и отчетливи. Гледа си ясно оптиката.
Здравей колега , би ли споделил как стреляш на кликове ? Сменяйки дистанцията как преценяш колко клика да коригираш при увеличаване на дистанцията до мишената ? Да не би да ти е разграфен тумблера по този начин или нещо подобно ? 46504058_2194225860845034_5563539561079898112_o_1024x1024.jpg
 

LogiBG

Редовен Потребител
Колеги какво бихте препоръчали да си сложа зад мишената за да спира чашките в случай, че не направя попадение.Като стрелям в гаража на блока ми,ползвах една шахта която не се ползваше и беше зарязана там но сега някой и е намерил приложение и вече я няма.Пробвах последния път с два листа стоманена ламарина от практикер по 0.5мм.Не върши работа, пробвах огъва я.По дебела ламарина ли да търся нещо от порядъка на 10-12мм или някаква по добра алтернатива.Трябва ми с размери 30 на 50см.
 
Нагоре