Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

shaman

Редовен Потребител
На .22 и .25 са с еднакъв диаметър.
Би трябвало според мен всички да са с един диаметър.. Няма да правят цевна кутия за всеки калибър поотделно я ;)
В интерес на истината като ги разглобявах не видях да имат разлика 6.35 и 9мм. във външния диаметър, а не ми се иска пак да ги махам :(
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Така е, и аз изхождам от ненужните различни цевни кутии. Ще видим какво ще стане занапред.
 

dilom08

Редовен Потребител
Цевите са еднакви. Дори резбата за модератора при 6.35 и при 9мм е 1/2 унф, което е проблем при 9-ката. при направата на тази резба при 9-ката се деформира цевта в участъка под нея. При големия калибър е по разумно да се направи резба с по голям диаметър.
 

shaman

Редовен Потребител
Да попитам и аз за едно проблемче, което ме вбесява с моя Херкулес були.... Като изправя пушката с цевта нагоре и проектилите изпадат леко от пълнителя и като заредя ги мачка :( Дори забелязах с H&N slugs като стрелям от отката директно излизат и падат от пълнителя...
Има ли оправия това нещо ?
 

lynx

Редовен Потребител
Може да се оправи барабана от някой по-печен бай стругар.
Не знам твоя от кой модел е, при някои барабани опръстена който държи проектилите да не се движат прекалено лесно е отвътре, при други е отвън.
А бай стругар може да ти изреже канали и от двете страни или да разшири по възможност съществуващия канал и да сложи по-дебелостенен о-пръстен, който ще държи проектилите на място:
https://www.pyramydair.com/images/acc/PY-A-7517_Hatsan-Hercules-Rotary-Magazine_1480611194.jpg
https://www.pyramydair.com/images/acc/PY-A-7514_Hatsan-Hercules-Rotary-Magazine_1480613241.jpg
Малко е играчка за стругаря, но е напълно изпълнимо.
 

shaman

Редовен Потребител
Моя е от втория тип - с външен о-пръстен. Малко изпилих каналчетата и сложих едно ластиче под о-пръстена и като, че ли държи по-добре.
IMG_2411.jpg
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Цевната кутия е същия боклук, като на АТ-то - половин цевна кутия, хваната през средата с 2 малки болтченца. Гаранция отвътре ще е и със същата вилка, дето се чупи на 600 - 1000 изстрела и карантиите също. Нищо общо с монолитните кутии на Херкулес и Галатиан. А всъщност, те са стъпката напред.С две думи: Никакво развитие.
 

glavanov

Потребител
И менм ме е яд за кутията!
Да, карантия, вилка и левър... всичко е AT. Скоро даже гледах ревю как нерегулирана Novastar хвърля о-пръстен на иглата след 50-60 изстрела и вилката двуделна и се троши на "чатала".
Именно един херкулес без задния резервоар кацнал в този ламинат виждам как ще обере точките.
Без "високотехнологични" пластмасови 8-ци и чуканчета.
С простия 500cc балон нерегулирана пак ще е перфектна.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Поне да ги хващаха в 4 точки тия кутии и с малко по-масивни болтчета.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Здравейте колеги. Да Ви попитам, някой успял ли е да направи така нареченият сух спусък със Nova Compact ? Защо си мисля че е невъзможен без премахването на автоматичния предпазител ?
 

glavanov55

Редовен Потребител
Да Ви се оплача!!!! Бях приготвил капачката да запечатвам дюли а оня калпазанин Главанов с моето були я съсипа.
Пет истрела на 53 м с 3,25 жсб с двунога от маса след което нахално заяви -Мого ти е скучна пушката!!!
 

Attachments

  • IMG_20210715_195841.jpg
    IMG_20210715_195841.jpg
    289.6 KB · Прегледи: 137

Jorom

Редовен Потребител
Най-накрая се наканих да поразпиля Були-то което си донесох от комшийско през лятото.
ТП не съм го пипал, както и клапана, фаската също - беше перфектна.
Разширих отвора на цевта от 4,5 на 5,2мм (колкото е на Bigmax Х)
Изпилих върха на дотиквача, беше 3,5мм, вече е 2,6мм.
Отрязах излишните 120мм от шрауда, и сложих муфа за модератор.
Резнах малко релсата
Без допълнително натягане на пружината, пушката вече стреля жсб 2,2 гр със скорост 305 м/с(почти колкото разпиления ми Bigmax Х - 312м/с макс)
а Спотон Херкулес 2,9 гр със скорост 276 м/с
По-ниската скорост на 2,9гр проектили спрямо БМ Х според мен се дължи на значително по-голямото съпротивление при преминаването на проектила през по-тясната хасанска цев
Това е при налягане около 220-225 бара.
Преди разпиляването, от кутията, по спомен стреляше 2,9 гр с 260м/с
Харчи доста въздух!
Това е засега, имам още малко работа по пушката, преди да я пробвам как стреля на далече вече позасилена

IMG_20211002_140733_604.jpg IMG_20211002_142650_266.jpg IMG_20211002_184322_046.jpg IMG_20211002_184148_262.jpg
 
Последна промяна:
Нагоре