ВАЖНО!!! Промяна в митническите регулации.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Всеки си решава кое му е по-важно, парите или времето.
Явно не си чел назад.
Имам 30 пратки на стойност под 200 лева за получаване.
Трябва да платя на пощата 120 лв за нищо.
Против ДДС-то нямам нищо против.
Ще си го платя, 40 лева е общо за всичките. Идва ми средно по лев и трийсе за артикул, а пощата ми искат 3,90 за услугата. Да го духат.
При плащане с карта, не се удържат такси.
МД H7 се попълва изключително просто.
ЕОРИ е без пари и ми отне един час за да го получа.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Мисля, че ще измислят окрупнени доставки и декларации да се правят при голям брой дребни пратки. Иначе събирането на дребна индивидуалнна такса няма да отговаря на ресурса ползван за нея. Ако служител в пощата попълва по този начин опростена декларация за всяка дребна пратка, колко пратки ще обработи за ден? Не повече от 100-на, преко сили. Ще се задръстят от пратки.
А дори и онлайн ти да си оправиш 30 пратки, ще ти отнеме половин ден. Като си нямаш друга работа, забавлявай се.
Преосмисляне на шопинг културата трябва.....
 

ssh22

Потребител
Мисля, че ще измислят окрупнени доставки и декларации да се правят при голям брой дребни пратки. Иначе събирането на дребна индивидуалнна такса няма да отговаря на ресурса ползван за нея. Ако служител в пощата попълва по този начин опростена декларация за всяка дребна пратка, колко пратки ще обработи за ден? Не повече от 100-на, преко сили. Ще се задръстят от пратки.
А дори и онлайн ти да си оправиш 30 пратки, ще ти отнеме половин ден. Като си нямаш друга работа, забавлявай се.
Преосмисляне на шопинг културата трябва.....
Дребна дребна ... колко да е дребна? Токущо минах... за пратка на стойност около 60лв, платих около 30лв (ДДС + такси за БГ Пощи).
Ето и разбивките:
ДДС (за митнициата): 13.16лв
Митнически контрол (за БГ Пощи): 4.80лв
Митническо представяне (за БГ Пощи): 12.00лв
-----
16.80лв за услуги за пощата
13.16лв за ДДС за митницата
---
29.96лв общо

По-долу е касовия бон който получих от БГ Пощи ... Има и втори, който е за 13.16лв за ДДС-то.

И понеже адски много се изнервих, се опитах да ги накарам да ми обяснят защо са им такива високи таксите .. къде са тея 3-4лв само дето трябва да плащаме уж. Отговора: "Ако искате ги плащайте-ако искате недейте".

Затова ... ако не искате да се занимавате с "комунизма" който върлува в пощите, изкарайте си ЕОРИ номер и не се занимавайте с глупости. На мен ще ми е като обеца на ухото...
 

Attachments

  • IMG_3401.jpg
    IMG_3401.jpg
    277.3 KB · Прегледи: 29
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Интересно дали за пощенска картичка ще се дължи ДДС? Така де, тя струва примерно $0.50,долу горе колкото повечето неща, които се поръчват от али-то :D
Дейба . Преди дни си поръчах 12 часовника . 10 от тях на цена 4-7 лв. Излиза, че ся ще са ми на двойна цена . Дано докато дойдат (след 2-3 месеца :D) тва да не е вече така .
Иначе съм навит за една кампания по масово поръчване на картички ....дни наред, и да си им начисляват кот искат после и да си ги качат по стените .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Е нали и аз това казах. С дребни такси няма как да им излезе сметката. Навсякъде вече в сферата на услугите ако трябва да има обслужване от човек/администратор/касиер/оператор, услугите поскъпват. Същото е и в банките, внасяне, теглене, прехвърляне на гише = такси....
Затова казах, че трябва да преосмислим и орегулираме манията си за пазаруване.
Лесно беше да "чоплиш" из нета за всякакви евтини дреболийки, глезотийки, финтифлюшки и кво ли не, требно или непотребно.
В гаража имам сигурно 2-3 кашона пълни с всевъзможни неща, поръчани ей тъй, да си имам през последните 5-6 години(без миналата и тази) .....
Промених си манталитета и профила от консумер/байер на непокист.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Като си нямаш друга работа, забавлявай се.
Всъщност това, което работя, не изисква физическото ми присъствие на работа и разполагам с всичкото време, което ми остава докато съм жив.
Стоките, които поръчвам от китайците са предимно за практикуване на новите ми занимания - варенето на домашна бира и правенето на месни деликатеси.
За автоматизиране на процесите и постигане на оптимални резултати е необходимо оборудване: контролери, които управляват хладилници, терморегулатори,
влагоабсорбатори, нагреватели, вентилатори, овлажнители, магнитна бъркалка. Газова горелка с автоматично запалване, уред за sous vide.
Няколко вида помпи, аератори, карбонизатори, редуцир вентили, различни по вид и изпълнение термометри, манометри, хигрометри.
Бирени кранове и глави за кегове и още много дребни джиджавки, като вакуумни крепежи, клапани, конектори,
щипки за маркучи, връзки, скоби, РН метри, TDS метър, рефрактомер.
Събрал съм си всичко сам и смея да твърдя, че имам едно от най-добрите оборудвания за домашна бира сред биреното общество в БГ.
Климатичната камера за зреене, сушене на меса и сирена е на финалната права. Не, че нямам работеща, но правя по-модерна.
Имам над 280 пристигнали поръчки от китайците. Едно на ръка, че повече от половината неща не могат да се намерят тук,
а другата половина са на цени три и четири пъти по-високи в БГ магазините.
Преосмисляне на шопинг културата трябва.....
Аз съм я преосмислил и ще продължа да си пазарувам щом нещо ми е необходимо.
 

viscotil

Новодошъл
Здравейте



Какво правим като китаеца е обявил стойност на пратката и съдържание различно от това което имаме на платежен документ и от сайта от който сме поръчали (в моя случай ибей)?
 
Нагоре