ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Jorom

Редовен Потребител
Напълно съм съгласен с колегата lynx, и ще си позволя да добавя, че с някои пълнотели е обратното: ясно съм виждал на запис как завърта първите няколко десетки метра, след което стабилизира полета си.
Наистина ли някой от вас вярва, че на далечна дистанция Хасанската цев която съм сложил на единия ми БМ може да проработи по-добре от Кралската цев...само да напомня че преди месец със хубава партида Спотон 2,85 и БМ направих група 5 см на 100 м
Не виждам никакъв шанс Хасанската цев да проработи по-добре от Кралската със Спотон 2,85 и новите проектили 3 гр, даже съжалявам че я престъргах цевта от Блиц-а за да може да се монтира на Кралове! Изобщо не оправда очакванията ми, въпреки че нарязва много по-добре проектилите, а и самите проектили вървят доста по-плътно в Хасанската цев, но тя като не може да направи една дупка на 15 м като Бигмакса с ориг цев, какви илюзии да си правя за тази цев на далечна дистанция ...
За съжаление скоро не ми се очертава да намеря свободно време за стрелба на открито
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Понеже си писал в темата за чашките, обсъждахме откритите от теб нов вид проектили.
Цевите никой не ги е обсъждал, а не сме ги и виждали и пробвали за да даваме компетентно мнение за тях.
С коя цев ще ги стреляш новите проектилчета е твое решение.
На мен ми се сториха интересни и евтини, заслужават експерименти ако при някои пушки покажат прилични резултати.
Въпреки, че доставката от Турция не знаем как може да се осъществи, особено напоследък с по-завишените мерки и навалица по границите.
 

Jorom

Редовен Потребител
Доставка от Турция...не знам. Аз си ги донесох от там. Бях си поръчал някой дреболии + тези проектили Има и други видове проектили 6,35 от този производител, вкл 55 грейна/3,56 грама, и 60 грейна/3,89 грама
www.aksuav.com.tr/arama/beta%20solid
 
Последна промяна:

Svetoslav

Потребител
Здравейте колеги някои пробвал ли е новите слъгове на HN в 6.35 със хатсанска цев със шок .?
 

Jorom

Редовен Потребител
Сега ги пробвах тея слъгове HN 2,34гр на близко - 15м, с три пушки - новото ми Були 6,35 от кутията-неотваряно, БМ Х с хасанска цев от Блиц, и БМ Х който е във фабричното си състояние, но си стреля перфектно и не виждам смисъл при това положение да го разбутвам И трите пушки бяха на около 200 бара налягане като пробвах слъговете
БМ-те стрелят Спотон 2,85 гр със скорости 285+ м/с а Були-то на макс мощност - с 260 м/с (Лично се убедих че БМ Х от кутията е и по-силен и по-точен от Херкулес Були 6,35, а е значително по-евтин) Честно казано Були ми го предложиха на много добра цена, и от любопитство си казах защо пък не, макар да бях сигурен че БМ Х е по-добрата пушка и реално нямам нужда от Херкулес 6,35 Засега не съм доволен от директното сравнение с Бигмаксите ми! И на една цена да бяха, за мен БМ Х е по-добрата пушка, всъщност и Кнайт 6,35 който е същия клас и дължина като Були, за мен е по-добра пушка от Були, моя Кнайт стреля 2,85 гр с 250 м/с с оригиналните пружини, а с по-силна без проблем ще качи скоростта. HN слъговете 2,34гр ги стреля със същата скорост като Були-то ми! Проблема с изпадането на слъгове от барабана при Хасаните не е за подценяване, турските слъгове се задържат добре, но с по-късите ще има проблеми... Пушката е ново производство - 0421
Тези слъгове HN, Були и Кнайт ги стрелят с 270+ м/с, а БМ Х с 304 м/с !
БМ Х с оригиналната си цев ги вкарва в една дупка, двете пушки с Хасански цеви обаче не могат да ги вкарат в една дупка!

Току що пробвах Були с новите 3 гр куршумчета от Аксуав, доста са близки като точност със HN, и при тези отново БМ Х е по-точен, но тук вече не може да ги вкара в една дупка, за разлика от немските слъгове, които бяха събрани в един калибър почти...кал 7,62 примерно!
 
Последна промяна:

dilom08

Редовен Потребител
Полезна информация. Като цяло дали може и още някой да сподели как се държат слъгове при хатсански и при кралски цеви. Също така е хубаво да се направи същото сравнение в кал. .22. Имам някакво съмнение, че в случая от значение е не толкова вида на цевта, а качеството й.
 

kosmev

Редовен Потребител
как се държат слъгове при хатсански и при кралски цеви.
Супер се държат на Kral Arms Puncher Breaker, ето ги на 130 метра, с опора рамката на вратата на колата.
20201107_152640 (1).jpg

Ето и фаската на цевта - "индустриален" дизайн, без излишни глезотии :D:D:D
Barrel_Crown.png
 

kosmev

Редовен Потребител
Психотерапия му е майката, а всеки сам си избира под каква форма.
Така е, господин д-р инженер магистър, носител на (поне) две висши образУвания...
Някои постваме снимки на мишени във форум за въздушни оръжия и споделяме личен опит - колко странно?!
Други, (може би недооценени професионално индивиди?), ползват този форум като поле за нефелно самоизтъкване и споделяне на общи разсъждения, обосновани с автобиографията им...
Най-малкото защото 30 години си вадя хляба с електроника и не в сервизче или магазинче, а във високите технологии в Белгия и в научния полигон на Франция, а в последните години в радиокомуникациите в гражданската авиация. Трябва да съм луд, да си подритвам хляба ;) А преди да завърша електронна техника и микроелектроника (2 пъти - като магистър и д-р инж) взех, че завърших ДВГ. И за карбуратори и "инжекциони" съм се учил от даскали инженери в училище, от официални
представителства и сервиз на европейски марки, а не от форумни специалисти и тротоарни майстори ;)

Та кой от двата психологични типа според вас има нужда от психотерапия? :D:D:D
Прилагам още няколко снимки за да допълня клиничната картина на заболяването си, което категорично не отричам. :D
127 метра, дупчим бирени капачки, с тия H&N 23 grains слъгове и същата цев.

127.png
 

Стоян77

Потребител
Полезна информация. Като цяло дали може и още някой да сподели как се държат слъгове при хатсански и при кралски цеви. Също така е хубаво да се направи същото сравнение в кал. .22. Имам някакво съмнение, че в случая от значение е не толкова вида на цевта, а качеството й.
То за булитата май всеки знае, вече и аз, че не правят група с никакви слъгове. Пробвал съм гризли, спотони, нокаути и правени остри и дълги - 2.7 и 3 грама. Дори да се получи нещо като група, няма повтаряемост. Те и двуграмовите баракуди не му харесват много
 

astra

Редовен Потребител
@kosmev Хапчетата, Космев, хапчетата! :)

Уважавам те заради много твои мнения, от които съм научил полезни и интересни за мен неща, но щом си решил да плюеш отгоре на всичко - твоята воля да бъде!...
 

Dominus

Редовен Потребител
Супер се държат на Kral Arms Puncher Breaker, ето ги на 130 метра, с опора рамката на вратата на колата.
View attachment 92267

Ето и фаската на цевта - "индустриален" дизайн, без излишни глезотии :D:D:D
View attachment 92268
Фаската изглежда правилна, симетрична (зелено). Как обаче са постигнати онези образувания (червено)е пълна мистерия. Иначе прилича на дъвкана по повърхноста.
 

Attachments

  • IMG_20210721_215700.jpg
    IMG_20210721_215700.jpg
    350.5 KB · Прегледи: 71

Jorom

Редовен Потребител
Нямам време за стрелба на открито! Затова вкъщи, докато ми се отвори възможност И при стрелба на 15 м мога да преценя стават ли или не стават различните проектили
Относно Гризли 6,35 нямам пушка която поне малко от малко да ги стреля прилично!
Сега пробвах и Кнайт-а ми с новите слъгове HN 2,34 гр, допреди малко беше с оптика която не може да фокусира на толкова близко, сложих му Конус 6-24х44 като на другите и го пробвах и него, и резултата е много близо до фаворита ми - БМ Х, и той стреля по-добре тези слъгове от Хасанските цеви, така че Кралските цеви за мен са по-подходящите за тези слъгове
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Психотерапия му е майката, а всеки сам си избира под каква форма. :)
В случая Репаративна терапия,макар конкретното страдание да е премахнато от списъка на международната класификация на болестите от СЗО!(от 1990г.)
 

Jorom

Редовен Потребител
Нормално, с неподходящи за далечна стрелба проектили се случва точно това което се е получило при теб, но ти това си го знаеш
Аз обикновено взимам 4 пушки при стрелба на открито, и като знам какви са резултатите на различните пушки с различните проектили при стрелба на 15м,при стрелбата на далече не си губя времето да откривам топлата вода, и стрелям само с тези проектили които са дали добри резултати на 15м При мен този подход върши добра работа и ми спестява време, и за мен е напълно оправдана стрелбата на 15м!
Днес най-накрая намерих няколко часа свободно време за да си сменя бендикса на мотора, следващото по приоритет е да напълня колата с пушки и да отида да стрелям на 50, 80 и 100+ м
Последния път като правих това , свалих над 20 кърлежа от краката си, та ще трябва да си търся ново място за стрелбата
 

Gadnqra

Редовен Потребител
С всяка една пушка, с която съм стрелял досега, независимо от проектила, на 15 м ги е правила дупка в дупка. На 40 и 50 метра, обаче, много често се е случвало, както казва Гошо - трагедия.
 

astra

Редовен Потребител
В случая Репаративна терапия,макар конкретното страдание да е премахнато от списъка на международната класификация на болестите от СЗО!(от 1990г.)
Бе, те Сатанинската Заразна Организация - СЗО и педерастията я премахнаха скоро от същия списък и гледай какво стана - най-големите шефове, депутати, министри вече по правило са я гей, я джендър.
 
Нагоре