Правилно зумиране, на колко и защо?!?

Kd5332

Потребител
Има ли балистика на това.....тези изчисления за 24джаула и 220м/с не ме интетесуват за големи дистанцой а само между 25/60метра
 

Attachments

  • Screenshot_2021-05-23-21-12-55.jpeg
    Screenshot_2021-05-23-21-12-55.jpeg
    108.4 KB · Прегледи: 60

Kameno Karp

Редовен Потребител
Няма как да стане твоята работа. Корекции, дали по дотове и на кликове, винаги ще правиш. Освен ако мишената ти не е къща да речем.
 

Kd5332

Потребител
Няма как да стане твоята работа. Корекции, дали по дотове и на кликове, винаги ще правиш. Освен ако мишената ти не е къща да речем.
Ей човек...някой път много ми помагаш...но и понякога много ме дразниш...
Ако се целех в къщи бих си купил гранатомет.....
Ставаше дума и много добре съм го обеснил че...търся тези нули за да регулирам така оптиката ЧЕ В най стреляните от мен зони от 25/65м да използвам параболата на съчмата която ще "играе" НАД мерната линия в рамките на 5/7см изстрела ще бъде все в УБОЙНАТА зона и няма смисъл да смяташ дотове!!!!!
Приложих и лист с попаденията...
Темата е правилно зумиране и прицелване!!!!!
Защо администратора не ти прави забележки....
Служил съм в ракетно поделение и съм насочвал ракети в комина на къща/без изстрел естествено/и съм работил с такава апаратура за насочване която ти никога не си виждал и никога няма да видиш.../пак стана лично/..
Ако имаш нещо по темата с двете нули и зума коментирай...за къщи и др свободни съчинения недей защото си много назад...
Казвам го добронамерено!!!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Първо - по балистиката на проектила, ако стреляш винаги с едни и същи, няма какво да промениш.
Остава второто - геометрията и монтажа на оптиката, демек игра с височината на монтажите и наклона на оптиката.
Продължава да ти куца теорията, вникни първо в нея и сам ще разбереш какво е нужно.
 

Kd5332

Потребител
Първо - по балистиката на проектила, ако стреляш винаги с едни и същи, няма какво да промениш.
Остава второто - геометрията и монтажа на оптиката, демек игра с височината на монтажите и наклона на оптиката.
Продължава да ти куца теорията, вникни първо в нея и сам ще разбереш какво е нужно.
Благодаря...по първото стрелям не с еднакви а с различни тегла/1,02/1,17/1,34/баракуда.
И никой не можа да ми отговори защо най тежката чашка при едно и също прицелване я запраща най надалеч!!!
По втората точка обеснявам за трети път че съм с капсулован моноблок върху дампа и НЕ може да се подлага никъде/затова винта ЪП е почти до горе и съм приел първа черта под кръста за център което не ми пречи при целене...
 

Attachments

  • IMG_20210623_173543.jpg
    IMG_20210623_173543.jpg
    152.3 KB · Прегледи: 58
  • IMG_20210528_110730.jpg
    IMG_20210528_110730.jpg
    269.6 KB · Прегледи: 58

Kameno Karp

Редовен Потребител
Чувствата почват да стават взаимни и най-вероятно за последен път пиша по твое питане.
Повтарям. Това което искаш е НЕВЪЗМОЖНО! Пушката ти е пркалено слаба. Енергията която носи проектила е прекалено малка. И съответно параболата която описва чашката е прекалено "изгърбена". Каквото и както да да настройваш, параболата която ще описва чашката е ВИНАГИ Е ЕДНА И СЪЩА.
 

Kd5332

Потребител
Спирам и аз!!!на 60м реални ми стига колкото и да е слаба пушката и изгъбена траекторията...искам да стана добър с пружинна пушка на дистанций 50/70метра...с пцп настроено от Ники в русе сигурно е доста по лесно но аз ще се мъча тук и после ще мина на лесното...
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Спирам и аз!!!на 60м реални патица в главата ми стига колкото и да е слаба пушката и изгъбена траекторията...искам да стана добър с пружинна пушка на дистанций 50/70метра...с пцп настроено от Ники в русе сигурно е доста по лесно но аз ще се мъча тук и после ще мина на лесното...
Колега нарушаваш правилата на форума!;):cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря...по първото стрелям не с еднакви а с различни тегла/1,02/1,17/1,34/баракуда.
И никой не можа да ми отговори защо най тежката чашка при едно и също прицелване я запраща най надалеч!!!
По втората точка обеснявам за трети път че съм с капсулован моноблок върху дампа и НЕ може да се подлага никъде/затова винта ЪП е почти до горе и съм приел първа черта под кръста за център което не ми пречи при целене...
Подлагане може и под моноблока да се сложи.
Но ти не си схванал теорията, и като добавим че генерално оптиката ти е хуйня, пушката слаба и комбинацията от двете може да произведе само конкретни резултати. Дали съвпадат с очакванията ти си е друг въпрос, който е добре да се задава преди да сътвориш тази комбинация.
 

Kd5332

Потребител
Подлагане може и под моноблока да се сложи.
Но ти не си схванал теорията, и като добавим че генерално оптиката ти е хуйня, пушката слаба и комбинацията от двете може да произведе само конкретни резултати. Дали съвпадат с очакванията ти си е друг въпрос, който е добре да се задава преди да сътвориш тази комбинация.
 

Kd5332

Потребител
Оптиката знам че е смотана....писах сто пъти че и правя краш тест и до момента е на 1000изстрела и не е мръднала/поръчал съм Липърс....но от щатите.
Пушката както е слаба преди стопера и дампата късаше болтчета 3мм през средата все едно са отрязани с лазер на 3/5изстрела/качих снимки някъде...оценка на това което имам не искам...поръчал съм вече и пцп за 1550 65дж без оптиката.да видим после кво ще се пише....сигурно че е много силна а сила и точност не вървят ръка за ръка...
 

Kd5332

Потребител
Най накрая си хванах грешката!!!
След още една кутия чашки констатирах къде бъркам....
Според балистичният калкулатор първата нула ми е на 10,8метра и аз там я търся но попаденията са групирани по верткал но са с 10/12см надолу.....и аз въртя тумблера като луд за да отидат в център./от там тумблера е развит почти до край и вдигам траекторията на чашката много над мерната линия/!!!!
Сложих си тумблерите на средата и с леки корекций установих че първата нула е точно на 15м/16ярда след това на 20/25/30м са 10см над център/кактоби трябва да бъде/и на около 30/33м е втората нула...което за 220м/с и за 1,17гр и за 22/24дж е нормално!!!!
След 40метър и дотове вкарвам всичко в А4 мишена и 15см черният кръг,след което над 50м нещата стават плачевни:):):)
Което е нормално за ПП.
Почвам тестовете с различни видове грамажи и форми на чашките.
Благодаря на тези който имаха нерви да ме изтърпят и ми помогнаха в размислите.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
че първата нула е точно на 15м/16ярда след това на 20/25/30м са 10см над център/кактоби трябва да бъде/и на около 30/33м е втората нула...
Тука май си объркал мерните еденици 10 мм може би си имал предвит?
Почвам тестовете с различни видове грамажи и форми на чашките.
Те опитите отдавна са направени и описани, даже мисля и тука хора ти писаха с какви чашки да стреляш, но като имаш излишни пари за харчене и ти е любопитно действай, после сподели наблюденията.
 

Стоян77

Потребител
Най накрая си хванах грешката!!!
След още една кутия чашки констатирах къде бъркам....
Според балистичният калкулатор първата нула ми е на 10,8метра и аз там я търся но попаденията са групирани по верткал но са с 10/12см надолу.....и аз въртя тумблера като луд за да отидат в център./от там тумблера е развит почти до край и вдигам траекторията на чашката много над мерната линия/!!!!
Сложих си тумблерите на средата и с леки корекций установих че първата нула е точно на 15м/16ярда след това на 20/25/30м са 10см над център/кактоби трябва да бъде/и на около 30/33м е втората нула...което за 220м/с и за 1,17гр и за 22/24дж е нормално!!!!
След 40метър и дотове вкарвам всичко в А4 мишена и 15см черният кръг,след което над 50м нещата стават плачевни:):):)
Което е нормално за ПП.
Почвам тестовете с различни видове грамажи и форми на чашките.
Благодаря на тези който имаха нерви да ме изтърпят и ми помогнаха в размислите.
Нулата си я определяш ти. Ако я простреляш център - 20м.тва ти е нула и това задаваш в zero distance в калкулатора. Дали ще се появи втора нула, не знам колко е от значение за теб. По важно е да въведеш точното разстояние м/у цевта и оптиката и балистичния коефициент на проектила. На твое място не бих ползвал калкулатор. Избери си най.-подходящата марка сачми и си определи пределна дистанция на стрелба,примерно 60м. Разпредели разстоянието през десет, после може и през 5, и простреляй. С тоя мерак дето имаш ще се учудиш колко лесно ще запомниш примерно 40м. с коя чертичка под кръста да ги целиш. Една пушка я бях прострелял на 25м. Запомних колко да вдигам за да целя на 50,70,80 и 100. Липсваше ми търпение да прострелвам междинните дистанций и изтеглих калкулатор. С него обаче нещата не се подобриха. В зависимост от балистичния коефициент, който задавах, целеше точно или на близо или надалеч. И аз не знам къде греша, но може и коефициента да се променя с разтоянието. Наклоних оптиката и ще прострелвам по стария начинУспехи.
 

Kd5332

Потребител
Нулата си я определяш ти. Ако я простреляш център - 20м.тва ти е нула и това задаваш в zero distance в калкулатора. Дали ще се появи втора нула, не знам колко е от значение за теб. По важно е да въведеш точното разстояние м/у цевта и оптиката и балистичния коефициент на проектила. На твое място не бих ползвал калкулатор. Избери си най.-подходящата марка сачми и си определи пределна дистанция на стрелба,примерно 60м. Разпредели разстоянието през десет, после може и през 5, и простреляй. С тоя мерак дето имаш ще се учудиш колко лесно ще запомниш примерно 40м. с коя чертичка под кръста да ги целиш. Една пушка я бях прострелял на 25м. Запомних колко да вдигам за да целя на 50,70,80 и 100. Липсваше ми търпение да прострелвам междинните дистанций и изтеглих калкулатор. С него обаче нещата не се подобриха. В зависимост от балистичния коефициент, който задавах, целеше точно или на близо или надалеч. И аз не знам къде греша, но може и коефициента да се променя с разтоянието. Наклоних оптиката и ще прострелвам по стария начинУспехи.
Дада...мисля че се заблудих по това че попаденията на 10м бяха"ниски"и се опитвах да ги корегирам с оптиката което бе грешка!!!те на 10м трябва да са ниски...на 5/7метра са реално още по "ниски" защото такава е параболата....ти си първият който ми казва че нулите си ги правиш ти...но в някакъв диапазон все пак защото проектила върви по парабола.която не е безкрайна.просто започнах да прострелвам от 15м нататък и всичко си дойде на мястото...колко ще ти е параболата над мерната линия зависи от това да направиш пика на параболата да не е повече от 3/5см на 20/30метър за да може когато стреляш бързо от стойка по цел примерно с размер 20см попаденията да са все вътре..без дотове...ловците му викаха danger zone или нещо подобно...
Продължавам с по тежките чашки 1,37...те са ми по интересни като енергия и точност на дистания 50метра.
 
Последна промяна:
Нагоре