XS-ВАМ 50/51

Стоян77

Потребител
С подходящия "О" пръстен, просто го завиваш на ръка до упор и това е.
о- пръстен с 9.8 външен диаметър става,но не опира в челото и издиша. Трябва да е дебел поне 3 мм. за да опре в челото на манометъра.То незнам дали има такъв.Подложих полиамидна шайба дебела 3мм ,но не влизаше плътно в отвора и пак издиша.Върху нея сложих 0-пръстена -9.8 външен размер и дебелина 1 мм и пак много леко издиша. Ще навия и тефлон ...и а дано малко пострелям ,че само от спусъка досега не е издишал:wall:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Може да подбереш о-пръстен според челото на манометъра и леглото. От рода на 4х3, 3х3,5; и подобни.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Може да подбереш о-пръстен според челото на манометъра и леглото. От рода на 4х3, 3х3,5; и подобни.

Е аз му го казах вече това, ама някой си мисли, че 200 Бар-а са налягане за ВиК и навиват тефлон...
Аз не съм виждал досега женската резба да е по-дълбока от дължината на мъжката и да не може да уплътни манометъра.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Е аз му го казах вече това, ама някой си мисли, че 200 Бар-а са налягане за ВиК и навиват тефлон...
Аз не съм виждал досега женската резба да е по-дълбока от дължината на мъжката и да не може да уплътни манометъра.

Едва ли в случая е въпрос на дължина. Би трябвало в манометъра да има легло за "О" пръстена и около 1/4 от пръстена трябва да стърчи над леглото. За това и писах - подходящ.
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Едва ли в случая е въпрос на дължина. Би трябвало в манометъра да има легло за "О" пръстена и около 1/4 от пръстена трябва да стърчи над леглото. За това и писах - подходящ.

Абсолютно е въпрос на дължина или дълбочина! Никъде в случая няма канал за о-пръстен и поради тази причина трябва да уплътни челно към дъното на женската резба. Това е и причината да му предложа трите варианта, защото аз неведнъж съм ги ползвал и дори с пластмаса от капачка на бутилка, зарядната ми станция вече повече от 10 години ми служи и не е пропуснала никога.
Идеята на Mobilen също е добра, но има няколко недостатъка. Ако има някаква капачка на манометъра е възможно от това повдигане на бонд-шайбата (около 2м) да не може да се скрие или да надстърча. Другия възможен недостатък е, че на нашия пазар се намират само бонд-шайби за 10 мм, а те са достатъчно по-големи и искат внимателно центриране, когато се използват на резба 1/8, ако насрещните повърхности нямат достатъчна площ. Иначе стават. Същото се отнася и при пушки с приклад, на които манометъра им е вграден и е на едно ниво с приклада. Там също ще надстърча. В случая манометъра е с резба изцяло и ще "работи" бонд-шайбата. Има пушки, при които се слагат манометри с различна мъжка резба, която не е до край и слагането на бонд-щайба няма да може да уплътнява. Пример - някои модели на FX.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Явно говорим за едно и също но не се разбираме. Леглото(канала) е на ЧЕЛОТО на манометъра.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Явно говорим за едно и също но не се разбираме. Леглото(канала) е на ЧЕЛОТО на манометъра.

Там няма канал поради конструктивни особености. И дори в конкретния случай е видно, че няма нито на едното, нито на другото място! Поне аз не виждам такъв.
 

glavanov55

Редовен Потребител
На мен ми изглежда, че има, но естествено може и да се бъркам.
Според мен водещ канал за о пръстена има и той е тази по жълтата част на женската резба но явно отвора е по плитък иманометъра опира в дъното и о пръстена не се притиска за да уплътни Лечение полиамидна шайба дебела 2 мм на дъното на женското.Стягаш и забравяш!!!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Според мен водещ канал за о пръстена има и той е тази по жълтата част на женската резба но явно отвора е по плитък иманометъра опира в дъното и о пръстена не се притиска за да уплътни Лечение полиамидна шайба дебела 2 мм на дъното на женското.Стягаш и забравяш!!!

Това, което изглежда да е канал откъм резервоара според мен е просто натяган манометъра и е останало жълтото от самия му корпус. Той е от някаква жълтеникава сплав и е хромиран отгоре.
А 2 мм шайба няма да му стане, защото вече е пробвал, доколкото разбирам и изпуска. Вероятно 3 или повече милиметра ще му свършат работа, както и бонд-шайба.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Казвате му да стяга, но никой не го предупреждава да не влага голям фанатизъм в това. Нипела е месингов и при непремерен напън може да се скъса. Всъщност това важи за всеки материал, но в случая с по-голяма сила.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Това, което изглежда да е канал откъм резервоара според мен е просто натяган манометъра и е останало жълтото от самия му корпус. Той е от някаква жълтеникава сплав и е хромиран отгоре.
А 2 мм шайба няма да му стане, защото вече е пробвал, доколкото разбирам и изпуска. Вероятно 3 или повече милиметра ще му свършат работа, както и бонд-шайба.
Шайбата тррябва да е в дъното на отвора и дебелината и лесно може да се определи измервайки дължината на резбата на манометъра и дълбочината на отвора .
Разликата ще определи и дебелината на полиамидната шайба като към тази разлика се прибавят 1,5-2мм
 

Стоян77

Потребител
Шайбата тррябва да е в дъното на отвора и дебелината и лесно може да се определи измервайки дължината на резбата на манометъра и дълбочината на отвора .
Разликата ще определи и дебелината на полиамидната шайба като към тази разлика се прибавят 1,5-2мм
Разликата е 3.2мм. Може и по-малко да е ,но не по-малко от 3мм.Ще ги пробвам всички варианти .
 

Licho

Редовен Потребител
Случайно видях,че във Weapon.bg все още се предлагат БАМ-ове за 680лв.(БАМ-51).Аз ли греша,или наистина има останали бройки?
Поне не виждам никъде да пише,че са изчерпани.Мислех,че отдавна вече ги няма по нашите магазини...
Ако наистина са се запазили,то,сигурен съм,че ще има доста зарадвани колеги!
Нека проверят!Пушката си струва!
 

Parabellum

Потребител
Здравейте колеги,
Някои от вас с БАМ, може ли да ми даде външният диаметър на цевта. Трябва да си поръчам нов адаптер за монтаж на модератор, но в момента пушката не е при мен за да я премеря. Благодаря.
 

Стоян77

Потребител
Здравейте колеги,
Някои от вас с БАМ, може ли да ми даде външният диаметър на цевта. Трябва да си поръчам нов адаптер за монтаж на модератор, но в момента пушката не е при мен за да я премеря. Благодаря.
 

Attachments

  • DSC_0015.JPG
    DSC_0015.JPG
    118.1 KB · Прегледи: 57
  • DSC_0016.JPG
    DSC_0016.JPG
    153.2 KB · Прегледи: 54
Нагоре