Приклади - изработка и поддръжка

sts1969

Редовен Потребител
Как мислиш да го сушиш това, пише че е от семейството на Евкалиптите, тоест много смолисто и най-вероятно меко като чам. ???
 

Djack

Редовен Потребител
То като е много смолисто, няма да има нужда от много сушене. Няма да дърпа влага. А за мекото ..... не знам дали ше е проблем, чак толкова.
 

lynx

Редовен Потребител
Това беше в кръга на шегата, такава евкалиптова талпа по нашите земи едва ли ще е лесно да се намери.
Ако ставаше за приклади, отдавна щеше да е известно на всички.
Вместо хората да правят заготовки от тежки шарени ламинати, еднородната шарена дървесина щеше да е чудесен вариант.
Но ме съмнява, че ще стане работата.
 

bleu81

Редовен Потребител

по тежко е от ореха и за съжаление цветната шарка е само на повърхността. в дълбочина си е нормален евкалипт цвят. Ако беше така в дълбочина щеше да е приказка.. нищо общо с "чама" . не е иглолистно. имам фигурки от евкалипт от пнг. за приклад бих избрал орех без да се замисля
 

ivotomov1

Редовен Потребител
И от приклад до приклад има доста голяма разлика,виждал съм дъска с дупка за спусък.Виждал съм и имам приклад правен от Loki,разликата е огромна!
Едното е приклад,другото не е.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Най сетне на финалната права... Остана да се боядиса сиво шагре...
 

Attachments

  • 20210423_141521.jpg
    1.8 MB · Прегледи: 105
  • 20210423_141511.jpg
    1.8 MB · Прегледи: 68
  • 20210423_141509.jpg
    1.8 MB · Прегледи: 54
  • 20210423_141449.jpg
    1.7 MB · Прегледи: 64
  • 20210423_141443.jpg
    1.8 MB · Прегледи: 75

stelyamto4no

Новодошъл
Дееееба, пукнах приклада не на моя пушка. Изпуснах я от масата. И падна вертикаллно надолу. И се пукна от затилъка към дръжката. С какво да го оправя. Да го доспукам и да го залепя или ако знаете някакво хипер, супер здраво лепило да го разтворя малко и да му налея. Очаквам вашите смели решения
Благодаря
 

sts1969

Редовен Потребител
Дееееба, пукнах приклада не на моя пушка. Изпуснах я от масата. И падна вертикаллно надолу. И се пукна от затилъка към дръжката. С какво да го оправя. Да го доспукам и да го залепя или ако знаете някакво хипер, супер здраво лепило да го разтворя малко и да му налея. Очаквам вашите смели решения
Благодаря
Качи някоя снимка ако не те затрудява, става с лепило за дърво С 200 или С 300, и двете са на водна основа, тоест разреждат се с вода, но ефективността им намалява драстично. Сравнително гъсто лепило е, ако можеш да разтвориш пукнатината, и да влезе лепило вътре, ще стане здраво, важното е да увиеш приклада после с някаква лента докато стегне. Съхне около един ден, зависи от околната температура. Ползвал съм такова лепило и като пълнител на разни дупки по дървесината, размесва се със стърготини и прах от същото дърво. Купи лепилото от голям реномиран магазин като Практикер примерно, за да не е престояло и изветряло...не че е голяма гаранция де. ???
 
Последна промяна:

stelyamto4no

Новодошъл
а някакво дърводелско няма ли да да стане, дето е баш за дърво. Во момента не мога да кача снимка, че момчето си приба дървото, ама топката е в мойто поле.
 

stelyamto4no

Новодошъл
аххаха не! Има дърводелски лепила, специално за слепване на две дъски примерено..и става една, на друго място се пука ама на лепеното не.. Ще търся май нещо такова..Мисълта ми е ако има някаква бързосъхнеща химия, че тва се чака 24 часа. В рибарските магазини имат едно двукомпонентно дето лепкат с него. Водачите стават здраво, ама дървения нямам представа
 

xpresident

Редовен Потребител
Има дърводелски лепила, специално за слепване на две дъски примерено..
Те повечето са за две, но има и за по три дъски.
Рибен туткал са използвали на времето като най-здраво лепило. Сега се ползва епоксидна смола или полиуретанова. И двете са двукомпонентни.
 

ivan Smilenov

Потребител
xpresident е прав за епоксидната смола
Като я налееш в цепнатината я нагрей да излезят мехурите и после леко шлайфни
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Здравейте, мисля да закупя Хатсан Нова в 6. 35. Търся някои да ми отреже приклада точно след захвата на дясната стреляща ръка. Целта е да стане максимално къса. И малко извън темата за приклада, дали ще развали много групата след като не се прикладва на рамото?
 

Attachments

  • images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    7.9 KB · Прегледи: 96

Boxingteam91

Редовен Потребител
Трион нямаш ли? Покажи каква ти е групата, за да преценим дали ще се развали ;)
Пушката ще пристигне в понеделник, ако е за триона е ясно, въпроса е да се отреже, заглади и лакира. От Стара Загора ако има и някои местен още по-добре. Пушката след закупуването ще бъде тунингована на 100% и групата ще бъде свеждана до човека който стреля.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Не се излагай,това което ще направиш ще е... абе човек недей режи нищо,в Базар БГ в OLX продават приклади от китайки,или такива от турски пушки пластмасови приклади,е вземи си един и режи каквото искаш го прави,нооо оригинала недей, човек недей...
Реши се проблема с взимането на пушка с сгъваем приклад, но идеята да похабя и един Хатсан Нова компакт остава много ме спира че без приклад няма да има група...
 
Нагоре