HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

Kd5332

Потребител
Тези резултати на хадсан 125 с вградените мерни прибори са абсолютно невъзможни на 50м и обезмислят нуждата от оптики!!! Ако така стреля колегата без оптика с оптика ще ги вкарва съчма в съчма.
За тест сложих монета от 1 лев на 50 метра.познайте какво се вижда...
Не искам да обидя никой но тази група е утопия на това разстояние!!!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Тези резултати на хадсан 125 с вградените мерни прибори са абсолютно невъзможни на 50м и обезмислят нуждата от оптики!!! Ако така стреля колегата без оптика с оптика ще ги вкарва съчма в съчма.
За тест сложих монета от 1 лев на 50 метра.познайте какво се вижда...
Не искам да обидя никой но тази група е утопия на това разстояние!!!
Не е утопия подобна група, но с Хасан си има и доза късмет разбира се. И по-добри групи сме виждали във форума с пружинки, както с Хасани така и с ГАМО 1250 съм виждал лично такива, правил съм подобни с Хасан, и с БАМ 40, 21 също съм виждал прекрасни резултати. За мойте пушки в момента пък въобще няма да коментирам. А да забравих да спомена и резултати с Вайраух които са показвали колегите на 50 метра и даже на повече, спомням си Луфтвафе беше показвал с неговия Вайх 90 (мисля това беше модела) беше ги събрал в левче на около 80 метра. Относно стрелбата на механика, пак може да се получат добри групи независимо, че не виждаш къде попадат съчмите по време на стрелба, ако можеш да се прицелваш еднообразно и си прострелял правилно мерниците, се получават страхотни групи също. На механика като стрелям на 100 метра с огнестрелно да не мислиш, че виждам къде ми отива всеки изстрел, но пък ми се получват нещата ако съм с хубави патрони и съм правил групи от рода на 3-4-5 см.За моя радост стрелям сред хора (колеги и от форума) и не веднъж са виждали и с пружинки, какво може ;)
Поздрави на всички скептици, всеки има право да не вярва :cheers:
 

Kd5332

Потребител
Не е утопия подобна група, но с Хасан си има и доза късмет разбира се. И по-добри групи сме виждали във форума с пружинки, както с Хасани така и с ГАМО 1250 съм виждал лично такива, правил съм подобни с Хасан, и с БАМ 40, 21 също съм виждал прекрасни резултати. За мойте пушки в момента пък въобще няма да коментирам. А да забравих да спомена и резултати с Вайраух които са показвали колегите на 50 метра и даже на повече, спомням си Луфтвафе беше показвал с неговия Вайх 90 (мисля това беше модела) беше ги събрал в левче на около 80 метра. Относно стрелбата на механика, пак може да се получат добри групи независимо, че не виждаш къде попадат съчмите по време на стрелба, ако можеш да се прицелваш еднообразно и си прострелял правилно мерниците, се получават страхотни групи също. На механика като стрелям на 100 метра с огнестрелно да не мислиш, че виждам къде ми отива всеки изстрел, но пък ми се получват нещата ако съм с хубави патрони и съм правил групи от рода на 3-4-5 см.За моя радост стрелям сред хора (колеги и от форума) и не веднъж са виждали и с пружинки, какво може ;)
Поздрави на всички скептици, всеки има право да не вярва :cheers:
Не съм скептик а реалист!!!
Във целият този форум може би двама трима човека могат да стрелят така и те изобщо не коментират за сега:)
По голямата част лъжат с растояния боеприпаси и попадения...един по възрастен колега/с доста опит/предложи подарък пушка за такава стрелба/без значение броя опити!!!след него....мълчание...никой ли не иска пушка подарък???
Моето лично мнение е/не ангажирам никой с него/че/говоря за мен и мойте стрелкови възможности/че....
До 35м със средно мощна пушка до 24джаула оптиката е ненужна да не кажа че и пречи за "развлекателна" стрелба...по добре да се свиква с мерните прибори вместо да ходиш с калкулатор и далекомер като топограф на нива.да не коментирам че на 5/7м с оптика не можеш да улучиш нищо излязло внезапно.
На по големи дистанций за същите модели пушки става тегаво,пропадане на съчмата след 40метър.параболи.мачови чашки.безветрие да не кажа вакум:)и тогава по добрият вариант е найстина ПЦП...
Така че залъгванията тук са огромни и доставят удоволствие на тези който сами си вярват.
Пак не ангажирам никой но това мисля след подробен анализ.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Във целият този форум може би двама трима човека могат да стрелят така и те изобщо не коментират за сега:)
Мислиш ли, че са толкова ? Я ги спомени да си сверим часовниците ;)
Просто доста хора не стрелят с пружинки от тоя род и наистина не са се опитвали да гонят резултати, от там е според мен и и от части заблудата. Нооо това си е както казах мое мнение. Поздрави :cheers:
 
6

6.35

Гост
Аз за другите колеги не мога да кажа нищо.Пиша само за себе си.
В темата за мишените съм сложил доста.
Може да се видят.Всички са с пружинката.РСР имам от един месец.
На повечето мишени имам страшен късмет.
Поздрави
 

6tangata

Редовен Потребител
Човека цели балон на 914 метра с пистолет, пък тука съмнения за 50 метра ;) Само, че никъде не пише колко пъти е стреляно по балона ;)
 

apapazov

Редовен Потребител
Тоя същия държи и рекорда за най бърза стрелба с револвер
Мисля беше 3сек. два барабана с презареждане
 

Kd5332

Потребител
Световният рекорд на копие е 94:68см да го кача ли тук заради 50те метра...ще ме скъсате от смях....
 

LogiBG

Редовен Потребител
Аз да се включа със смяна на телената пружина на hatsan 60s с газова пружина.Смяната е почти елементарна, новата газова идва в комплект с тапата която затваря механизма(незнам как се нарича), въпросната тапа на телената е с три дупки а на газовата с две защото самата газова се захваща отделно за да не се движи.Проблем беше прибирането на спусъка.Тапата трябва малко да се изшкури от едната страна където влиза спусъка, три пъти я свалях и качвах на стенда за да съм сигурен че нещо не е сложено накриво но не беше твърде малак е отвора( може да е до бройка) както сте писали понеделник сутрин ли я е правил турчина или петък следобяд :(. Това е доста лесна смяна а пушката се зарежда много мазно и приятно,рита много по малко, ще направя някакви групи в почивните дни да видя заслужаваше ли си.На хатсан от 60-99 модел смяната май е еднакво лесна, за другите модели незнам.
 

Attachments

  • 6A5F21C3-314B-4764-8298-8E90A702877B.jpeg
    6A5F21C3-314B-4764-8298-8E90A702877B.jpeg
    497 KB · Прегледи: 54

Unbars

Новодошъл
Здравейте, имам проблем със сглабянето на въздушна пушка хатсан модел 33. Разглобих спусковия механизъм и проблема ми е, че не мога да го сглобя отново. Бих искал помощ чрез схеми или снимки или обяснение, защото или не мога да я сглобя или липсва някоя част. Ще съм благодарен ако помогнете!
 

LogiBG

Редовен Потребител
Три разглабяния и сглабяния имам по този клип не съм само много сигурен с този спусък ли е твоята пушка.Важна е последователноста, също така напречните цилиндърчета можеш да ги слагаш след като преди това прекараш нещо по тънко и наместиш дупките тогава избутваш постепенно с напречния държач.
Линк към клипа:
 

t.marev

Редовен Потребител
.....Колегата от Разград продава за 200 лв. Диана 25.
Васко стига бе, ще му се смее махалата с тая вехтория от на дядо му времето.
Независимо, че въпросната Диана, може да превъзхожда технически този Хасан /което не е толкова сигурно/не бих подарил на сина си такава пушка. Това е все едно да му подариш NOKIA 6110.
Друг е въпросът, дали я има и т.н.т.
 
Нагоре