Магазини за въздушно оръжие в република Турция

llcoolj

Редовен Потребител
Засега никой не се е похвалил, че ги е виждал, а по снимките изглеждат доста прилично.
Даже и булпап са спретнали рязаните съседи, дано се окажат сполучливи пушки.

От половин
aksuav-effecto-zeon-pcp-havali-tufek.jpg
На мен също ми допада булпапа. От 5-6 месеца го гледам този Ефекто Зеон да го пуснат в Турция , но все още го няма.
 

Sa8o

наказан
Някой може ли да постне сайт за пцп пушки единствено в град Чорлу? Понеже ще ходя там по работа и искам да си взема хатсан херкулес 6.35, да мога да набележа магазини и цени? Пробвах да намеря с гугъл но нещо не се справих
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте колеги. Имам лоши новини от тази сутрин относно закупуването на въздушно оръжие от Турция. Комшиите са приели закон влизащ в сила юни месец 2021 година. Въздушните оръжия трябвало да се регистрират, като огнестролното оръжие в тяхната полиция и техните магази ще могат да продават само на турски граждани. Пуснато е запитване от местните магазини за оръжия, как ще могат да продават на чуждестранни граждани без турски документи, но отговор още нямат. Който е решил да си купува от тяхната дистрибурска мрежа ВО да го има това в предвид.
 

Jorom

Редовен Потребител
Ее, много лоши новини! :wall:Бигхорн-а май само на картинка ще го гледам :rambo: Чаках да се стопли и евентуално да махнат ПСР тестовете, но с тоя закон чукащ на вратата става много трудна задачата със закупуването на ВО от комшиите...абе всъщност става невъзможна тая задача
Очакавах нашите ненаяли се държавни служители да направят проблем, но не и турците сами да си вкарат този автогол от гледна точка на търговията...
 
Последна промяна:

Sa8o

наказан
Лошо, ако някой реши да пътува натам да си взима пушка в момента, нека да се разберем да се групираме нещо и да си поделим разходите - в момента при тази цена на лирата един хатсан херкулес излиза под 1000лв, дори и да му платиш мито на границата с оптика, куфар, зарядна станция, колан, двунога и още... ГРЕХОТА е да им пълним гушите докато все още може да се вземе нещо 2но по евтино...
 

Jorom

Редовен Потребител
Аз лично се надявам за тези два месеца до влизането в сила на този закон при комшиите да отпаднат ПСР-те, но дори и да не отпаднат си струва човек да прежали 100 кинта за тест и да отиде за едно последно пазаруване, примерно на Крал Бигмакс Х или Бигхорн! Асаните много им вдигнаха цените и примерно едно Були 6,35 в турция е 1000 лв, а Були 7,62/9мм е 1300лв у нас, и аз лично бих дал 300 лв повече за Були с по-голям калибър от 6,35мм, но това е конкретно за Були и в голяма степен за Хатсан, докато цените на Крал продължават да са доста надолу от на вносителите, примерно Бигмакс Х в ИСД е 1250лв, а там е 2600 лири/550лв!!! А Бигхорн е даже по-евтин, а тук дори не го внасят!
Гледам че има и други нови модели на нови турски марки които поне на мен са ми интересни...
 

Sa8o

наказан
Ами точно това казвам, ако се комбинираме 2-3 човека да отидем с 1 кола, пср теста е 90 кинта, горивото и таксите може да ги разделим... цената ще е доста по надолу от тук..
 

Боян Гарев

Новодошъл
Здравейте ,колеги!Изчетох ги всичките 8 страници ,но така и не разбрах къде има магазини за ВО в Турция ,освен два сайта.Търсих в гугъл но всичко ми излиза в Истанбул.Та бих искал да си задам въпроса направо-имам намерение сега от първи(дал боже ако паднат пср тестовете) да ида за един Бигмакс Х. Нямам интерес към други пушки(поне засега).Ще ми е за пръв път ходенето в тази държава и бих се радвал ,ако някой от Вас знае ,къде мога да го намеря(възможно най-наблизо) или като цяло къде има такива магазини за да търся.Също бих искал да попитам случайно закона, за който спомена llcoolj дали е влязъл по-рано в сила(знам че пише юни 2021, за всеки случай питам понеже не намерих нищо за това в интернет). Поздрави ! :)
 

rivan

Редовен Потребител
В европейската част на Турция най-много и най-добре заредени магазини има в Истанбул. В Одрин са няколко и не особено заредени, с по-високи цени.
 

Jorom

Редовен Потребител
Поръчах си Kral KNIGHT с две цеви, дотиквачи и пълнители 6,35+5,5 както и някой други неща и днес пристигнаха - буквално в последния момент преди локдауна за 20 дни, и ходих да си ги взема от Истанбул
Мерак ми беше БигХорн-а, но е 105 см тояга, и предпочетох булпапа Тормента-та и тя ми беше интересна, много компактна, лека и симпатична пушчица, но по-голям мерак имах на булпапа Кнайт, и отнесох него Аз едва преди месец разбрах че Кнайт може да се поръчва само с една цев, мислех че винаги върви с три и цената му е 3500 тл за дървения приклад обаче се оказа че с една цев е 2350 тл!
Раздвоен съм по отношение на пистолета на Рексимекс, ако е с приклада и трябва да се стреля по мерните му прибори е мъка голяма, а тея минималистични пълнителченца и това фино лостче за зареждане дето ме е страх да не го счупя + цената от 2000 тл, ме отказаха от покупката
Озадачи ме реакцията на турския митничар на Лесово, като му казах че съм купил въздушна пушка, каза проблем...абе какъв проблем му казвам аз, оня се вpътна и отиде да поговори с някой в кабинката си и като дойде каза да тръгвам, но че следващия път ще имам проблем ако пак съм с въздушна пушка! Подробности не даде! Интересно! От българска страна не само че нямах проблеми, ами им стана интересно на мацките - три жени имаше на смяна и нямах никакви проблеми, а с един от граничарите се заприказвахме, оказа се че някой му е докарал 9мм голям Херкулес от Турция, при положение че всички достатъчно запознати с нещата знаем че от Турция по принцип не може да се закупи по-голям калибър от 6,35, но както и да е, явно има изключения. Но що така реагира турчина ми е чудно...
ИСД модераторите на Крал ги продават по 120 лв, в един магазин в Источ ги даваха по 120 пари, но т.л.!
 
Последна промяна:

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Аз съм мераклия на пистолета на Рексимекс.И ако някой има ходене и желание може да ми го закупи и внесе + черпавка от мен ще съм благодарен.По принцип съм говорил с човек от магазин в Истанбул за закупуване +части за смяна на калибъра при желание. Само трябва да се купи и внесе в БГ.
 

Jorom

Редовен Потребител
Само казваш, ама това САМО не е толкова лесно и просто ВЕЧЕ!
Отделно, цената му е като на пушка на тоя пищак и това усложнява нещата!
Аз доста умувах дали да не взема и една Тормента 5,5 заедно с Кнайт-а, но прецених че може да имам проблеми щото стават две ВО и добре че не го направих! Проблем щях да имам и от Турска страна, и от Българска, сигурен съм! Както писах, при нашите имаше граничар който е наясно поне с цената на Херкулеса който има! Каза че му е струвал 3000 тл, и беше учуден от хубавата цена на фактурата на пушката! А ако е в час и с цените на Крал и Рексимекс може да стане засечка, щото от 5000 тл реална цена да покажа фактура за под 3000 тл дори да нямам други покупки, за да мина под границата от 300 евро не знам докога ще минава номера...А аз и бутилка 8л взех, и зарядни станции и модери и лазерчета...
Само за информация, Ахмет от Майдан за Кнайт 6,35 + Тормента ми даде минимална цена за фактура 400 Евро!!! Заради това не взех нищо от него, всъщност аз отдавна не ходя при него, да се вра в тоя шибан център с огромните им задръствания и да си паля съединителите на колите...не, благодаря! До магазините в центъра само с мотора бих отишъл!
 
Последна промяна:

Nighthowk86

Новодошъл
Колеги това с този закон сигорно ли е ,защото имам познати в турция който ни са чули за тези промени.Аз смятам да ходя там през юли ,и ще се разбере.
 

Rosbul Arm

Потребител
Засега никой не се е похвалил, че ги е виждал, а по снимките изглеждат доста прилично.
Даже и булпап са спретнали рязаните съседи, дано се окажат сполучливи пушки.
aksuav-effecto-zeon-pcp-havali-tufek.jpg


За съжаления, още я нямаме в ценовата листа, което означава, че още я нямат за износ. Като цяло към днешна дата (май 2021) имат огромна поръчка за Щатите и нашата ще се забави. Част от ловните ни Huglu ще дойдат сега през юли, но за въздушните от Effecto нямаме проформа. :( Основното забавяне е свързано с цевите, които те чакат от чужбина, където се правят...
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Колеги в средата на август мисля да отскоча до Турция. Къде най-близо мога да си взема някоя пушка, нямам претенции за марка,ще я взема за баща ми. Ще се ходи до Одрин, но ако там няма оръжейни магазини ще слезна и надолу, ако някой има инфо ще съм благодарен да помогне. Поздрави!
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
В Одрин има магазини за оръжие ,но са слабо заредени.Аз лично ходя често до Одрин но рядко влизам в техен магазин.Утре съм там и ще отида специално и от любопитство до един удобен за мен магазин.Ще снимам какво има и цени ще видя.Утре вечер ще пиша ако съм се прибрал.Ще видя тъкмо каква е цената на помпа за Хатсън,ще спешно ми трябва една.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
В Одрин има магазини за оръжие ,но са слабо заредени.Аз лично ходя често до Одрин но рядко влизам в техен магазин.Утре съм там и ще отида специално и от любопитство до един удобен за мен магазин.Ще снимам какво има и цени ще видя.Утре вечер ще пиша ако съм се прибрал.Ще видя тъкмо каква е цената на помпа за Хатсън,ще спешно ми трябва една.
Колега 0895756367 снимай и прати на вайбър цени и модели, почерпката от мен!
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Добре приятел!Последния път като влизах(януари) имаше АТ,Пинчер и няколко пищова на вгледвуокис.Дано сега е по добре.Иначе от личен опит препоръчвам Истанбул или ако имаш човек-онлайн покупка до адрес в Турция!Аз лично ще търся бърза покупка на ей тази пушка-kral-arms-superduty.Някакво мнение за нея?
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Не съм имал допир до нея. Хич да не ако има ПЦП пистолети ще взема направо два. Виж каква е хавата и ако има може още другата седмица да се пусна
 
Нагоре