Kral Arms

Неразбиращ

Потребител
Всички са доволни от прогреса, браво . Ама хайде сега да видим с платото ко прайм, както обичаме да казваме ний у Ямболъ ;):bravo:И вземи оправи О-пръстена на цевта , не го оставяй така че ще става течение и ще духа назад .
Ще го сменя, само да намеря подходящ. И май трябва да намаля малко скороста защото едно че платото ми е във високите налягания и второ че не е кой знае колко голямо. Само че незнам как да я намаля тази скорост. Пружината на удърника не е натегната, даже има луфт около 5мм в който удърника се движи напред-назад в леглото опирайки в пружината и отпред в корпоса на кутията. Ако някой може да даде мнение.... Ще съм много благодарен.
 

Mitaka588

Потребител
Ще го сменя, само да намеря подходящ. И май трябва да намаля малко скороста защото едно че платото ми е във високите налягания и второ че не е кой знае колко голямо. Само че незнам как да я намаля тази скорост. Пружината на удърника не е натегната, даже има луфт около 5мм в който удърника се движи напред-назад в леглото опирайки в пружината и отпред в корпоса на кутията. Ако някой може да даде мнение.... Ще съм много благодарен.
С по яка пружина на бойния клапън(или ако е възможно да и подложиш шайба да се натегне малко) трябва да се получи.И би трябвало и платото да слезе в по-ниските налягания, защото няма да може да отваря толкова във високите.Общо взето трябва да експериментираш, докато не си я нагласиш както ти харесва.
 
Последна промяна:

Неразбиращ

Потребител
С по яка пружина на бойния клапън(или ако е възможно да и подложиш шайба да се на тегне малко) трябва да се получи.И би трябвало и платото да слезе в по-ниските налягания, защото няма да може да отваря толкова във високите.Общо взето трябва да експериментираш, докато не си я на гласиш както ти харесва.
Благодаря Митак, ще пробвам, трябва да стане.
 

kosmev

Редовен Потребител
Пружината на удърника не е натегната, даже има луфт около 5мм в който удърника се движи напред-назад в леглото
Това трябва да е така! Ако искаш да намалиш скоростта, можеш да резнеш една витка и вече с натега да си регулираш платото. Лошото е, че с по твърдата пружина товариш конструкцията (а тя не е от най-качествените) и вероятно и спусъкът ти се е втвърдил.
Без да се конфронтирам с колеги с много повече опит, поне аз не харесвам идеята за по-твърда пружина на клапана- тя ще наложи още по-голямо усилие на ударника.
Поне за мен пътя за оптимизиране от тук нататък е да се прави нов клапан, с по-тънко стебло(щок). Оригиналното е прекалено дебело, 5.2мм ако не се лъжа, но от меко желязо.
Слага се втулка и стебло примерно 3мм от закалена стомана, така клапанът става много по-лек. И започва да се отваря много по-лесно (с по-мека пружина и натег), и бързо, което подобрява разхода.
Има писано назад в темата, има снимки на различни клапани с обяснения как се правят.
Може и така да си ползваш пушката разбира се, само да имаш едно на ум, че е много вероятно заводския клапан да сдаде багажа след време.
 

Неразбиращ

Потребител
Това трябва да е така! Ако искаш да намалиш скоростта, можеш да резнеш една витка и вече с натега да си регулираш платото. Лошото е, че с по твърдата пружина товариш конструкцията (а тя не е от най-качествените) и вероятно и спусъкът ти се е втвърдил.
Без да се конфронтирам с колеги с много повече опит, поне аз не харесвам идеята за по-твърда пружина на клапана- тя ще наложи още по-голямо усилие на ударника.
Поне за мен пътя за оптимизиране от тук нататък е да се прави нов клапан, с по-тънко стебло(щок). Оригиналното е прекалено дебело, 5.2мм ако не се лъжа, но от меко желязо.
Слага се втулка и стебло примерно 3мм от закалена стомана, така клапанът става много по-лек. И започва да се отваря много по-лесно (с по-мека пружина и натег), и бързо, което подобрява разхода.
Има писано назад в темата, има снимки на различни клапани с обяснения как се правят.
Може и така да си ползваш пушката разбира се, само да имаш едно на ум, че е много вероятно заводския клапан да сдаде багажа след време.
Прав си, спусъкът ми стана по твърд, което не е добре. Ще пробвам това с подлагане на шайба на клапана, което ме посъветва Митака и дано се получат нещата.
 

Неразбиращ

Потребител
С по яка пружина на бойния клапън(или ако е възможно да и подложиш шайба да се натегне малко) трябва да се получи.И би трябвало и платото да слезе в по-ниските налягания, защото няма да може да отваря толкова във високите.Общо взето трябва да експериментираш, докато не си я нагласиш както ти харесва.
Здавейте колеги, послушах съвета на Митака, подложих шайба на клапана и ето резултата.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Ето ги колега, дошли са при мен, не знам как и защо. Това са страаааашно много изстрели в 8 метров коридор. Ти си феномен
 

Неразбиращ

Потребител
Ето ги колега, дошли са при мен, не знам как и защо
Благодаря колега, еми стават грешки. Та това са моите снимки от стрелбата ми днес. Според вас добре ли е? И ако е. Нормално ли е, че още незнам да се радвам ли или да очаквам изненади. Моля за вашето мнение като специалисти. Благодаря предварително.
 

rivan

Редовен Потребител
Не е феномен, моето Джъмбо прави същото почти от кутията, но с JSB 1,03, с 1,175 скоростта е с 10 м/с надолу. Пускал съм и мишени на 50 м. с групи под 1 ст.
 

Неразбиращ

Потребител
Не е феномен, моето Джъмбо прави същото почти от кутията, но с JSB 1,03, с 1,175 скоростта е с 10 м/с надолу. Пускал съм и мишени на 50 м. с групи под 1 ст.
Значи нетрябва да се притеснявам че нещо може да не е както трябва и да излезе извън релси. Благодаря колега. Благодаря и на Mitaka588 за съвета който ми даде.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Не е феномен, моето Джъмбо прави същото почти от кутията, но с JSB 1,03, с 1,175 скоростта е с 10 м/с надолу. Пускал съм и мишени на 50 м. с групи под 1 ст.
Феномен са постигнатите резултати, от кутията пушката на колегата беше мноооого удушена.
 

rivan

Редовен Потребител
Винаги съм казвал, че Краловете имат огромни възможности, останалото е въпрос на късмет. Браво на колегата, че е успял открие проблемните места и да изцеди максимума от пушката. Скъсани О-пръстени и некачествена сглобка са неща, нормални за марката.
 

Неразбиращ

Потребител
Благодаря ви колеги, но не се справих сам, да чисто механично аз ги направих нещата, но без помоща на няколко колеги от форума нямаше да успея. Така че съм безкрайно благодарен на тези пичове!

IMG_20210526_170234.jpg IMG_20210526_170935.jpg IMG_20210526_171006.jpg IMG_20210526_171053.jpg IMG_20210526_170155.jpg IMG_20210526_170215.jpg

Днес остана малко време и ходих да прострелям пушката. Това са попаденията. 12 истрела в гупа/50м дистанция. Стрелях от задната седалка на колата не от стойка, доста неудобно треперя.... Абее това е то, всеки се задоволява с това което има. Е попаденията не се събират в 1ст,но като за начало е добре. Все пак съм начинаещ, а и не е толкова зле.
 
Последна промяна от модератор:

Atanasov

Редовен Потребител
Здравейте,Колеги.Най после и аз се сдобих с хронограф.Китайче от тези дето са в темата за хронографи.Вчера го курдисах на цевта и се почна.Крал Армс НП-03 със 180 кубиков резервоар стреля от кутията с 160-167 м/с от 200 до 110 атм около 4 барабана и то без да даде някакви отклонения от тези стойности.Това със чашки 1.175гр.Сложих слъгове 1.34гр -145м/с-5-6 изстрела все толкова.Не мога да разбера хронографа ли не мери точно или пушката е удушена нацяло.Преди няколко месеца бях питал за пружината на ударника и Николай писа да я натегна с 2 оборота.Тогава нямах с какво да меря и стрелях по една ламарина.Мощността се вдигна и от 15м съчмите вече не рикошираха а се сплескваха колкото 1 стотинка.Има ли смисъл да купувам по леки съчми.Като я смятам в калкулатора на форума няма 16дж.И с по леки пак ще е толкова.Регулатора го вадих.Не е с малък отвор.За съосие с отворите на цевта и клапана не съм гледал но едва ли ще е толкоз от там.Натягането на повече от оборот и половина на пружината не дава никакъв прираст,но охлабването и до положението в което беше сваля мощността.Поне заводските си данни да даде от кутията таз гювендия.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Направо се свържи с Ники и го помоли да я погледне. Верен ти е хронографа. Това са 1.16 съчми стреляни с 100 м.с., че си играх да оправям една стара пушка. Около 40дж. трябва само люспи да намираш даже и на 40м.
 

Attachments

  • IMG-c033c60712c1744f967467d5fecd566b-V.jpg
    IMG-c033c60712c1744f967467d5fecd566b-V.jpg
    162.2 KB · Прегледи: 67

Gadnqra

Редовен Потребител
Погледни регулаторът, който е отстрани на цевната кутия дали е отворен. Ако не е - отвори го до край. След това натегни пружината с 4 оборота и мери отново скоростта. След това натегни с още 4 оборота и мериш отново и така, натягаш, докато скоростта стане приемлива, или не може да заредиш.
 

Atanasov

Редовен Потребител
Регулатора е отворен докрай.Ще пробвам с 4 оборота и пак ще пиша.Най добре е да ти я пратя да я направиш.
 

Atanasov

Редовен Потребител
Погледни регулаторът, който е отстрани на цевната кутия дали е отворен. Ако не е - отвори го до край. След това натегни пружината с 4 оборота и мери отново скоростта. След това натегни с още 4 оборота и мериш отново и така, натягаш, докато скоростта стане приемлива, или не може да заредиш.

Така става.Докарах я с 6 оборота до 250м/с но плато няма никакво.Разлики от 20/30 рядко 60м.Тук таме се повтарят 225м.Съчмите около 100бр H/N Hunter свършиха.Ще взема ЖСБ и утре продължавам ама няма да стане без твоята намеса.
 
Нагоре