Kral Arms

Неразбиращ

Потребител
Пушката е Крал Джъмбо 5.5 и не несъм проверявал Опръстените, даже несъм ги пипал. Мислиш ли че те може да са причината за100-м/с? И какво имаш в предвид под"разпиляно"? Питам защото неразбирам. Ааа, разпилено да нямаш предвид изпилено? Всъщност сега се сещам че когато я разпробивах ги махнах О-пръстените, бяха си добре. Само този вътре в цевта несъм пипал.
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
разпилена пушка = тунингована пушка!
От износен о-пръстен вътре в цевта съм имал -20 м/с, ама при теб може да има по-сериозен проблем, примерно с клапана! Щом не разбираш, не се занимавай ти, а намери някой който разбира, да ти оправи пушката!

Не вярвам че това е възможно, но все пак да попитам: пушката ти е с регулатор на силата...да не е проблема ти от регулатора, напълно отворен ли е ? :confused:
 
Последна промяна:

Неразбиращ

Потребител
Да напълно отворен е. Разпробит е на елипса с бургия 4.8мм. Направих това с фенерчето..... просветва. Ще сменям О-пръстен, всъщност ще ги сменя всичкие.
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Здравейте на всички, изчетох всички публикаций във форума. Опитах се да направя нещо с моя Крал Джъмбо 5.5 на база на това, което съм прочел от тук, е може би не точно. Значи, отвора на тапата е фабрично 6мм и малко, несъм го пипал. Отвора на клапанното тяло беше фабрично 4мм, разширих го на 5мм,прохода през цевната кутия го разпробих на 4,8мм защото ме беше страх да не нараня резбата. Регулатора на 4,8мм на елипса, цевта на 4,2 към 4,8мм на конус. Клапана от полиамит на Ф11мм, шока в стеснения участък го изпилих малко до около 2,4мм. Иглата на дотиквача малко изпилих, в предния край е 2мм на конус и с тъп връх. Пружини несъм сменял защото не намерих никъде. След всичките тия неща скороста ми се вдигна от фабричните 180-185м/с на 235-239м/с при 190бара налягане и чашки JSB 1.175гр. Натегнах пружината на ударника с един оборот (не позволява повече, че неиска да зарежда) и това е. Чесно казано очаквах много повече четейки вашите публикации и това което сте постигнали като скорост и мощност.

Като чета, изглежда че си направил правилни неща по пушката
Щом искаш повече мощност, ако ти се занимава, направи клапана 10 мм, разпробии капачката на максималния възможен размер, но все пак пружината да не минава през отвора, ако имаш шлифовалка(дремел) изпили отвътре клапанното тяло около щока на клапана, отвор в цевта 4,5мм
 

kosmev

Редовен Потребител
Какъв ти е разхода на въздух? Ако гониш мощност, трябва при 5 изстрела да губиш едни 10 бара. От това , което си направил по пушката следва да изкараш едни 50 джаула поне . Сигурен ли си в хроното? Ударникът натегнат ли е ? Щокът на клапана потъва ли поне 2мм като се натисне?
 

kosmev

Редовен Потребител
Видях , че си правил и клапана. Ако си увеличил диаметъра му, със сигурност ще ти трябва по твърда пружина на ударника за да го отваря като хората.
 

Jorom

Редовен Потребител
По-скоро го е намалил от 12 на 11 мм
Фабрично Кнайт-а беше с 12 мм полиамид, като Брейкър
 

Неразбиращ

Потребител
Моя клапан беше метален 12мм, сега е 11мм полиамид страхувам се да го правя 10мм. Ники (гадняра) беше писал назад в темата че при 10мм ще изчезне платото. Като натисна щока с палец потъва и ми причинява прилична болка. Пружини-фабричните. Немога да намеря други, незнам откъде. Хроното мисля че е добро, второ ми е защото мислех че първото е дефектно. Относно пружината на клапана, тя си минава фабрично през отвора на тапата, защото той е в единия край и върви по диагонал и излиза през резбата на бутилката. Изками се пушката да прави около 50дж. Но при сегашните скорости са около 33дж. Не търся кой знае колко мощност, по скоро повече изтрели в плато, но и с някакви прилични скорости, а не като сегашните 180м/с. Извинявам се че така хаотично, но се опитвам да отговоря на всичките въпроси.
 
Последна промяна:

Неразбиращ

Потребител
разпилена пушка = тунингована пушка!
От износен о-пръстен вътре в цевта съм имал -20 м/с, ама при теб може да има по-сериозен проблем, примерно с клапана! Щом не разбираш, не се занимавай ти, а намери някой който разбира, да ти оправи пушката!

Не вярвам че това е възможно, но все пак да попитам: пушката ти е с регулатор на силата...да не е проблема ти от регулатора, напълно отворен ли е ? :confused:
Смених О-пръстените. Обаче най-важното, пръстена отвътре на цевта и него го смених, но пак ми просветва. Несъм стрелял за да видя какви скорости прави, защото съм на работа, но и да стрелям с този просвет дето го прави нещата няма да са по различни от преди. О-пръстена е с размери 5.5 втрешно*1.5. Мислех си да търся на 1.6 дебелина или нов дотиквач.
 

Gatio

Потребител
Здравейте,
Искам да споделя една мисъл, която ми е в главата от няколко дни.
Става дума за Puncher np 01.

Понеже цилиндъра е много малък, само 106 кубика, някой дали не е мислил за удължаване на цилиндъра с подходяща тръба. Т.е. развивам клапа нито тяло. Правя междинна тръба, която ще влезе между цилиндъра и клапанното тяло с необходимите резби и гумички и така цилиндъра става толкова дълъг, колкото искам.
Незнам дали някой го е правил, или да е мислил по този въпрос.
Незнам и колко е удачно да се направи, т.е. колко е опасно.... Все пак става дума за високо налягане....
Надявам се някой да сподели мнение и опит...
 

Gatio

Потребител
Да, така е, въпроса ми по-скоро е може или не може да се удължи.
Не съм мислил колко ще струва цялата интервенция.
Незнам и колко струва по-голям цилиндър, подходящ за този модел
 

lynx

Редовен Потребител
Всякакви самоделки по удължаване на тръбата на цилиндъра или изработка на нова те задължава да тестваш изделието на минимум 50% над работното муналягане. Тоест, ако работното налягане е 200 бара, трябва да се тества поне на 300 или повече.
Много колеги са си правили нови тръби за резервоари и съответно са ги тествали, за да са сигурни, че няма да ги гледаме по новините.
 

glavanov55

Редовен Потребител
И то е добре пробата да е с вода ама трябва да с скрои една ръчна помпа с манометър.Не е голяма работа ама кое по напред?
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте,
Искам да споделя една мисъл, която ми е в главата от няколко дни.
Става дума за Puncher np 01.

Понеже цилиндъра е много малък, само 106 кубика, някой дали не е мислил за удължаване на цилиндъра с подходяща тръба. Т.е. развивам клапа нито тяло. Правя междинна тръба, която ще влезе между цилиндъра и клапанното тяло с необходимите резби и гумички и така цилиндъра става толкова дълъг, колкото искам.
Незнам дали някой го е правил, или да е мислил по този въпрос.
Незнам и колко е удачно да се направи, т.е. колко е опасно.... Все пак става дума за високо налягане....
Надявам се някой да сподели мнение и опит...
Здравей. Имам излишен 180 кубиков резервоар от Kral NP05. Ще ти пиша на л.с. подробно за какво иде реч.
 
Последна промяна:

Неразбиращ

Потребител
Видях , че си правил и клапана. Ако си увеличил диаметъра му, със сигурност ще ти трябва по твърда пружина на ударника за да го отваря като хората.
Благодаря ви пичове, kosmev, Jorom, за съветите които ми дадохте. Благодаря на Mitaka588 зателефончето на майстора, благодаря и на angel angelov, който също искаше да помогне. Какво да кажа.... Най накрая се случи. Смених пружината с по яка, смених О-пръстените всичките и макар че онзи вътре в цевта пак не оплатнява добре, с JSB 1.175 правя 320м/с. А пък със слъговете на H&N 21грейна(1.36грама) правя 300м/с. Много съм щастлив, несъм мерил плато. Свърши ми въздуха. Тепърва ще започвам със замерванията, най важното е че постигнах тези скорости, че чак се плаша. Много бързо ми свърши въздуха, но предстои доизпипване и напасване. Благодаря още веднъж на всички които бяха съпричастни с моя проблем и помагаха!!!
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Всички са доволни от прогреса, браво . Ама хайде сега да видим с платото ко прайм, както обичаме да казваме ний у Ямболъ ;):bravo:И вземи оправи О-пръстена на цевта , не го оставяй така че ще става течение и ще духа назад .
 
Нагоре