Новобранец

xpresident

Редовен Потребител
Не говорим за добри стрелци като теб например, а за любители като мен и питащият.
Чак пък добър не бих се нарекъл, аз също си стрелям за удоволствие. Слагането на ГП се смята за много удачен ъпгрейд на пружинната пушка. Според търговците, това прави едва ли не пушката по-близка до ПЦП от колкото до "старите останали в миналия век технологии" пружинни пушки. Факт е обаче, че най-точните пружинки са с телена пружина и централно зацепване. Интересно ми е дали някой е правил конкретни експерименти с Комета 400, да се види дали си заслужава ГП.
Лично тествах Комета 300 с телена и ГП и категорично нямаше разлика.
 

t.marev

Редовен Потребител
.....Лично тествах Комета 300 с телена и ГП и категорично нямаше разлика.
Съвсем логично е да няма разлика - всички останали неща са същите /приклад, баланс, цев, бутало, спусък, мерни прибори/ само пружината е друга. Липсва и утежнителя и централния водач на пружината, което ще промени малко отката и наката, но като цяло условията са същите, логично е резултатите да са същите. Ще падне малко натоварването на механизмите, което ще увеличи ресурса на пушката.
Факт е обаче, че най-точните пружинки са с телена пружина и централно зацепване.
Ако една такава пушка се преоборудва с ГП, с фабрично заложената мощност, точността няма да се промени, защото тя зависи от други фактори - конструкция, изработка, качество на материалите и най-вече от стрелеца. Няма да стане по-точна, но и няма да отстъпва на другите, само ще покаже, че най-точните пружинки, могат да бъдат и с газова пружина.
 

Genko82

Потребител
Задравей колега, аз съм новобранец. По нова година си купих Gamo Hunter 440 AS в калибър 5.5. При Гамото газовото бутало се води igt. Купих я по нова година и няколко месеца беше на нейните си мерни прибори. Много точна, много добра изработка, приклада дървен. Колегите тук не ги долюбват ама техните са доста над 500 лева. Гамото ми излезе толкова с доставка от Испания и транспортна кутия. От скоро е с оптика (китайска discovery ама не съвсем) и се родих с нея. Аз съм малко кьортопал (пушката стреля ама аз не виждам) Обща цена 670 лева.Страхотно забавление за цялата къща (мишени, кенчета с вода, разни кутийки). Не фърЛа на километър и не целя АА батерия от 30-40 метра ама просто не я виждам елЯ па с едно око ептен :lol: . Спрели курсовете за снайперисти там се учили на прости мерни прибори да събарят 50 ст'инки от 50 метра амааа а де спрели курса който карал карал:lol: Успех с избора!!!
 

z00mche

Новодошъл
Момчета спрях се на модела COMETA FENIX 400 GALAXY , но мисля да го взема от мундилар(защото излиза по евтинко от цените който виждам в България).Само ако може да ми разясните как стоят нещата с доставката ще бъда благодарен.
 

xpresident

Редовен Потребител
Момчета спрях се на модела COMETA FENIX 400 GALAXY , но мисля да го взема от мундилар(защото излиза по евтинко от цените който виждам в България).Само ако може да ми разясните как стоят нещата с доставката ще бъда благодарен.
Идва с куриер, за десетина дена.
 

apapazov

Редовен Потребител
Пращат с UPS или GLS. Следиш тракинга и като влезе в БГ се обаждаш в офиса и казваш да я задържат там и че ще минеш да си я вземеш.
Аз така правя понеже и аз работя както дойде
 

redsox

Редовен Потребител
В БГ идват до адрес през Интерлогистика ако е изпратено с GLS. За UPS не съм сигурен кой ползват като партньор в БГ.
 

ATO

Редовен Потребител
Не работят с UPS вече. Сега доставят с GLS до БГ и вътрешно разнася Интерлогистика. Нещо договорите с UPS не могат да си оправят. Така поне ми писа мацката от Мундилар когато си поръчах пушката миналия месец. Доставиха ми я за седем работни дни.
 

ATO

Редовен Потребител
В Sotis нямаше ли 5.5?
luft9waffe, значи са си оправили там каквото е имало, което е добре.
 

ATO

Редовен Потребител
То визуална разлика няма дали е 4.5 или 5.5. Сотис имат собствен разнос и може да поръчаш по телефона. Правят го с предварителна уговорка, когато зареждат магазини в близост до твоето местоживеене. Поне аз така си взех Кометата. Както и да е, ти вече си направил поръчката.
Пожелавам ти да си я ползваш с удоволствие!
 

z00mche

Новодошъл
То визуална разлика няма дали е 4.5 или 5.5. Сотис имат собствен разнос и може да поръчаш по телефона. Правят го с предварителна уговорка, когато зареждат магазини в близост до твоето местоживеене. Поне аз така си взех Кометата. Както и да е, ти вече си направил поръчката.
Пожелавам ти да си я ползваш с удоволствие!
Ами за съжаление се оказа ,че я нямат налична тази с пружината ,а не знам дали да взимам комета 400 с газово бутало , заради това ,което казаха момчетата ,че се разваляло ... и се чудя дали да не търся алтернатива в марката Гамо
 

Hidden

Редовен Потребител
Гамо- по-добре не. Питай по телефона момчетата от Сотис кога ще зареждат и си прецени дали ти се чака.
 

z00mche

Новодошъл
Гамо- по-добре не. Питай по телефона момчетата от Сотис кога ще зареждат и си прецени дали ти се чака.

Ама двата магазина на Сотис са в София ,a аз съм в Пловдив област (в Пловдив има няколко магазина , ще се обадя да видя за какво иде реч и какво имат налично.Явно не си обновяват сайтовете,което е много тъжно за хората без много свободно време :mad:
 

t.marev

Редовен Потребител
... и се чудя дали да не търся алтернатива в марката Гамо
Алтернатива на какво?!
Като цяло марката ГАМО, предлага повече възможности.....ако говорим за марки, но по-правилно е де се говори за модели.
Най-добре да си изясниш малко, какво ти трябва, пък тогава да търсиш. Тук във форума често ще срещнеш съвет: - Като не знаеш какво да си вземеш - вземи си една Комета! Върши работа точно толкова, колкото съвета: - Като не знаеш какво те боли - вземи един аспирин!
Кометата е чудесна пушка.....както и Аспирина е чудесно лекарство.....
В края на краищата няма нищо сложно - купуваш си една пушка, като не ти хареса, купуваш друга, после трета...и те така! Се ще нацелиш една, която да ти хареса!:cheers:
 
  • Харесвам
Reactions: ATO

LogiBG

Редовен Потребител
Според мен отдели малко време и ела до София и си избери на място пушката.Заради приклад, тежест, удобство.Аз лично съм доста здравичък но пък моя хатсан ми идва тежък за стрелба прав не ми е толкова удобна пушката да стрелям.Силно препоръчвам да си я харесаш на място в сотис или заримекс(или някъде по близко около теб) има богат избор на налични пушки, аз мислех, че няма да ме изкефи повече дървения приклад но уви оказа се точно обратното.При всеки е различно!
 
Нагоре