DAYSTATE - пушките мечта.

Kameno Karp

Редовен Потребител
Това е протокола който имам, друго няма. В случая наистина съм само консуматор. Пушка никога не съм разглобявал, а и нямам никакви инструменти. Във форума има колеги дето и със завързани очи разглобяват и сглобяват пушки, пък и знаят къде и за какво да гледат. На мен ми е късно да се уча и за това се обърнах за помощ към можещите колеги.
 

astra

Редовен Потребител
Ааааа, тия мои мисли не са на базата на някакви знания, просто така от въздуха ми дойдоха

Като прочетох за хронограф(а пък аз от къде да знам моята дали има) викам си, може да са му зацапни датчиците. Та се сетих да почистя цевта, която е на доста хиляди чашки от последното чистене.
Никола, Никола... Голям майтап си спретна сам. Няма какво повече да се добави...
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Нищо, посмейте се малко на аванта. :wall:То хубаво, че ми издържаха нервите и не я хванах за цевта да я усуча в някое дърво, че малко остана. :rambo:
Я знаещите да кажат : има ли Дейстейта от подписа ми хронограф?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Няма хронограф или поне така пише. Трябва да се погледне какво е правено. Не е първата пушка пипана от майстор и после да не работи нормално.
 
Последна промяна:

gary m

Редовен Потребител
Превод моля.;)
My experience of Daystate, when the gcu (brain) , is renewed by Daystate. Only the basic settings are entered. Normally the gcu is finally set with a Daystate programmer. Normally done by the dealer, the seller.
All due to import restrictions and local power levels.
It appears to me the current Daystate gcu program is in conflict with the Kameno's settings. It needs a Daystate programmer. Rossbull BG?
The harper seal replacement was just to stop the air leek.
It is a while since I owned a electronic Daystate, I'm rusty. ;).
Find someone with the Daystate programmer. That is your first step.
Do not give up mate. :)
If needed I will talk with Daystate direct.
Happy to help.
Гари
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Благодаря Гари, но в момента пушката е перфектна.
Преди да умре пушката, също стреляше перфетно, за това не съм допускал, че сегашния проблем може да се дължи на мръсна цев. От изпращането на пушката до връщането и обратно минаха 5 - 6 месеца. Това са мишени от деня в който пушката умря. Хубав страничен вятър, а на 180 м почти не виждах в какво се целя.
IMG_20201112_122221.jpg IMG_20201112_133035.jpg IMG_20201112_115346.jpg
 

gary m

Редовен Потребител
Благодаря Гари, но в момента пушката е перфектна.
Преди да умре пушката, също стреляше перфетно, за това не съм допускал, че сегашния проблем може да се дължи на мръсна цев. От изпращането на пушката до връщането и обратно минаха 5 - 6 месеца. Това са мишени от деня в който пушката умря. Хубав страничен вятър, а на 180 м почти не виждах в какво се целя.
View attachment 91119 View attachment 91120 View attachment 91121
браво. :)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Да продължа за пушката. Тъй като ваканцията ми свърши и ходя на работа, не ми оставаше време. Та пушката не е перфектна. Падове и подскоци в скоростите няма. Това вече го писах в темата за хронографите. Проблема е следния. Преди стреляше на пълна мощност с равномерна скорост от 250 до 165 бара. Сега изстрелите с равномерна скорост приключват на около 210 бара.На средна мощност изстрелите с равномерна скорост приключват на 175 бара. Явно Дейстейт нещо са осрали програмирането, но това са си мои мисли. Ако някой има друга теория по въпроса, моля да сподели.
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Sen

Редовен Потребител
Напоследък рядко поствам, но и аз ще споделя нещо, надявам се колегата @Kameno Karp няма против. Опитах се да му асистирам за установяване на контакт с Дейстейт по друг канал. Установихме.
Няма да навлизам в подробности. Само бих искал да отбележа, че съм потресен от чутото и написаното. Очевидно новите им изделия са по-скоро пушки кошмар, а не мечта. Може и старите, не знам.
Пушката определено е програмирана неправилно. Няма как той да препрограмира. Трябвали задълбочени знания, обучение, хардуер и софтуер. Трябва да иде пак във фабриката. Сумите и условията за шипинг са безумни. Местния дистрибутор няма нужните умения и инструменти.
Тва официално. Бяха ми казани някои неща и неофициално, от които зяпнах. Негативни до едно. Задържам ги за себе си.
Съвет към всички колеги във форума: НЕ си купувайте новите пушки на Дейстейт, защото случи ли се нещо с тях (а тва е електроника!), горко ще се каете.
Успех на всички и честит празник.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
В какво се превръщат мечтите...жалко! Мениджмънта ли им е скапан или "високите технологии" не са лъжица за тяхната уста или някои неща просто трябва да си останат в "аналоговата епоха"?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Въпреки изпитаните не малко негативни емоции, не мога да си изкривя душата. Пушката стреля уникално. Остана само проблема, че сега я пълня два пъти по-често от преди, но се надявам с ваша помощ и това да се разреши.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Напоследък рядко поствам, но и аз ще споделя нещо, надявам се колегата @Kameno Karp няма против. Опитах се да му асистирам за установяване на контакт с Дейстейт по друг канал. Установихме.
Няма да навлизам в подробности. Само бих искал да отбележа, че съм потресен от чутото и написаното. Очевидно новите им изделия са по-скоро пушки кошмар, а не мечта. Може и старите, не знам.
Пушката определено е програмирана неправилно. Няма как той да препрограмира. Трябвали задълбочени знания, обучение, хардуер и софтуер. Трябва да иде пак във фабриката. Сумите и условията за шипинг са безумни. Местния дистрибутор няма нужните умения и инструменти.
Тва официално. Бяха ми казани някои неща и неофициално, от които зяпнах. Негативни до едно. Задържам ги за себе си.
Съвет към всички колеги във форума: НЕ си купувайте новите пушки на Дейстейт, защото случи ли се нещо с тях (а тва е електроника!), горко ще се каете.
Успех на всички и честит празник.

Нека и аз изкажа тогава мнение от първо лице :).
На Ванката Дейстейта MK4 Limited Edition 0/54 ако не ме лъже паметта.
Ще бъда много кратък :Пушката умря и той ме помоли за контакт със Дейстейт и обслужването и по гаранция.
След 300 мъки тя стигна Дейстейт, които не след дълго ми върнаха, че не могат да я поправят гаранционно понеже не сме описали проблема ( а аз бях сложил писмо към колета).
Казах и че ще наемем адвокат във Англия и ще си търсим правата и се оказа, че той искал да напише, че ще я обслужат гаранционно, а не че няма :D.

След години тази пушка се озова при мен, но вече беше моя и стреляше със 210м/с доста под 16дж. Пушката не беше гаранционна вече и аз писах на Дейстейт могат ли да съдействат.
Цените, които ми върнаха бяха ненормални. Може би с попътен вятър за 2000лв можеше и да я върнат в 16-те джаула.
Та всеки, който се замисля за Дейстейт да мисли хубаво преди покупката.
Хубави са спор няма, но обслужването под всякаква критика, а електрониката е черна кутия.
Ако искате сервиз и добра пушка то Щаер е марката, но пък те не правят гаубици :).
 

astra

Редовен Потребител
Въпреки изпитаните не малко негативни емоции, не мога да си изкривя душата. Пушката стреля уникално.
"Уникално" означава "както никой друг", "единствено по рода" си и др. под. За да го твърдиш следователно, трябва да имаш база за сравнение. Стана ми интересно по този повод: ти с какви други пушки си стрелял, за да можеш да твърдиш, че тази стреля "уникално"?
Въпросът ми е продиктуван от това, че едва ли някога ще стрелям с Дейстейт и ползвам повода да науча нещо от чуждия опит т.е. не се закачам ;)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Пушката стреля уникално според мен. Естествено мнението ми може да е субективно, а субективизма да е породен от факта, че с други пушки не съм стрелял и на практика нямам база за сравнение. Заповядай в Камено и ще стреляш с Дейстейт колкото искаш. Това абсолютно сериозно го казвам.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Някъде в тубата имаше клип, в който някакъв пич препрорамира Дейстейт, категорично извън фабриката. Ще се опитам да го намеря. Странно е че съм имал поне 15 такива пушки и НИКОГА не съм имал проблем с електрониката.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
То и аз съм гледал такива клипчета, но всички ползват програматор на Дейстейт.
Няма нещо на света дето да не може да се развали. Проблема тук е в липсата на адекватна поддръжка. А в моя случай и лайното дето са изсрали в Дейстейт.
 

astra

Редовен Потребител
Заповядай в Камено и ще стреляш с Дейстейт колкото искаш.
Благодаря за поканата, но не съм сигурен, че искам да стрелям с Дейтстейт. За разлика от теб, аз имам база за сравнение- стрелял съм и с други марки и модели.
Проблема тук е в липсата на адекватна поддръжка. А в моя случай и лайното дето са изсрали в Дейстейт.
Ако проследим твоите оплаквания, описаното в протокол сервизно обслужване и последващото ти откритие, че истинският проблем на пушката е ... непочистената цев/сензори, възникват ми редица въпроси относно сервизното обслужване на Дейстейт... Това, че си я изпратил до Англия зарадинепочистена цев, ядосвай се на себе си. Това, че в сервиза на Дейстейт ти изсраха лайно в пушката, заради същата непочистена цев е гротеска! Съвсем естествено възниква въпросът за системата за гарантиране на качеството и съответните им процедури...
Приемаме, че ти си левак с пари и не си чувал, че цевта е редно чат-пат да се почиства. Къде обаче, му е завряна главата (и ръцете) на английския инджИнеер, обслужил и препрограмирал пушката ти без да я почисти? И накрая писал, че я програмирал, тествал и се подписал!
Дейстейт ли? Не, благодаря!
Мечти...
 
Нагоре