ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колега ти нали искаше да си вземаш някакво "топче" ако е така то задължително 300 бара, 12 литра,а и Сотис и Аквалунг не пълнят бутилки без водна проба или доказано нови така,че не се подлъгвай и за разни с неясен произход и документация!Аквалунга също имат бутилки,но цените не са конкурентни,
https://www.divetec.bg/.
 

petrrrrdz1la

Новодошъл
Разбирам, не е спешно. Иначе съм се спрял на PileDriver .45.

Ако на някой колега все пак му изпадне нещо в рамките на следващия месец, нека да пише.
 
  1. Здравейте, някой да има възможност да заредим една пушка Хатсан херкулес - търся някой с бутилка? Ще почерпя за което. Молбата е за днес, в град София съм. Телефон 0887222056 Тео
 

jony

Потребител
Дали даянат ти ще кажеш колега,моята помпа работи вече 6-та год без ремонт но си иска редовно смазване.
 

LogiBG

Редовен Потребител
Искам да ви попитам понеже упорито съм се засилил към псп , но ще го пълня с помпа , имали значение марката , модела на помпата относно обслужването - о пръстени и тн.За всички помпи дори и китайските ли се намират лесно консумативи или не.Да препоръчате някой конкретни модели доказано здрави.Няма да се изхвърлям със скъпо псп и резервоара няма да бъде по голям от 165сс, най вероятно ще е 100сс, дали ще е китайската диана или аа 200с предполагам няма да трябват повече от 80 помпи от 100-200 бара от това което изгледах по клипове.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Помпите си имат своите плюсове и минуси. И своите придружаващи проблеми. И турските и китайските, се скапват горе-долу еднакво бързо. От време на време си искат подръжка, но не е нещо страшно или сериозно. Обикновено е смяна на о-пръстен - намират се лесно. Задължително на всеки 30-40 помпи прави почивки, за да се охлажда помпата и така ще изкара много по-дълго.

И внимавайте с филтрите на помпите си. Че днес видях и оправях това:
 

Attachments

  • 20210503_172622.jpg
    20210503_172622.jpg
    345.5 KB · Прегледи: 131
  • 20210503_172709.jpg
    20210503_172709.jpg
    456 KB · Прегледи: 128
  • 20210503_172726.jpg
    20210503_172726.jpg
    516.2 KB · Прегледи: 128
  • 20210503_172841.jpg
    20210503_172841.jpg
    385.2 KB · Прегледи: 127

Gadnqra

Редовен Потребител
Ето го и въпросният филтър, с който са оборудвани някои китайски помпи. Задължително трябва да се махне, иначе след няколко помпения, става така.
 

Attachments

  • 20210504_230747.jpg
    20210504_230747.jpg
    686.6 KB · Прегледи: 115

LogiBG

Редовен Потребител
Благодаря за инфото, при общо 80-100 помпи - на два пъти(за да не загрява помпата) като по бавното помпане е по ефикасно от това което прочетох .Най вероятно ще е хатсанска помпа , вградения филтър в дръжката ефикасен ли е или има възможност за афтърмаркет?
 

jony

Потребител
Колеги дефектният филтър който показва Николай е за защита от твърди частици и силно запрашена среда, това е така да се каже първият филтър а вторият който служи за отнемане на влагата и се намира след него и би трябвало да е с обем поне 1л за да върши работа но на практика не се прилага а се слага нещо като филтър и то е само символично и не върши работа,затова съм писал някога и сега няма да се повтарям.
Прочетете инструкцията за ползване на помпата.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колега, филтърът, който съм показал е от китайска помпа. Там е монтиран, непосредствено преди щуцера за зареждане, в края на самия маркуч. Тоест не е първи, а единствен. Тази помпа няма други филтри, нито е предвидено място за монтирането им.
 

jony

Потребител
Така е колега Николай , лошо няма че визираш китайската помпа, нека незнаещите да се запознаят какво може да се намери на пазара, аз визирах турската помпа която има и2-та филтъра в последователноста както съм я написал, но това не значи че помпата е защитена от проникване на влажен въздух особено ако искате да помпате навън при лоши атмосверни условия и температура под 5 градуса, конденза е невероятен и ръждата е неизбежна.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Понеже от известно време използвам такъв компресор, купен от алиекспрес, малко впечатления и един въпрос към специалистите. Зареждал съм вече немалко пъти и съм доста доволен. Дебело трябва да подчертая, че зареждам директно пушка, а не бутилка. 500 кубика от около 120-130 до около 230-250 (не съм сигурен чий манометър е по-точен, на компресора или на пушката) бара ми пълни за около 7-8 минути, като температурата тръгва от 19 и стига до около 42 градуса максимум.
Какъв е въпросът... Случайно ми попадна изказване на производителя, че към комплекта не е включено силиконово масло и го попитах къде се слага (защото по принцип компресорът работи без масло и вода, на вентилатор е). И ми пратиха снимка къде се слага, прикачвам я тук като файл. Въпросът ми е: Да си купувам ли силиконово масло, за да капвам по малко в тази дупчица, и какво по-точно, ако са различни видове? Каква е нейната и неговата роля, понеже съм лаик в тая област?
TUXING-TXET061-4500Psi-300Bar-12V-PCP-Air-Compressor-High-Pressure-Pump-Compressor-Transformer-Pneumatic-Airgun-Rifle.jpg
 

Attachments

  • siliconeoil.png
    siliconeoil.png
    229.1 KB · Прегледи: 76
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Щом са ти отговорили, разбира се слагай! Жалко че не са упоменали какво.....можеш да ги питаш, щом отговарят. Различни са силиконовите масла, според предназначението. Докато кажат, може да капнеш каквото имаш силиконово, пак е по-добре от нищо. Ако не бързаш, изчакай техния отговор.
 

iordan_333

Новодошъл
Здравейте колеги имам нова бутилка 11кг но е медицинска за кислород.може ли да се пълни с въздух и да я ползвам да си зареждам ПЦП то.ако не става какво трябва да се направи на бутилката за да стане
 

Attachments

  • IMG_20210618_195459.jpg
    IMG_20210618_195459.jpg
    168.8 KB · Прегледи: 53
  • IMG_20210618_195417.jpg
    IMG_20210618_195417.jpg
    146.2 KB · Прегледи: 49
  • IMG_20210618_195432.jpg
    IMG_20210618_195432.jpg
    163.8 KB · Прегледи: 51
  • IMG_20210618_195455.jpg
    IMG_20210618_195455.jpg
    195.3 KB · Прегледи: 48

peko

Редовен Потребител
ФТКС
С какво(компресор, помпа) и кой ще я пълни? За какво пцп ти трябва? До колко бара ще се пълни то? Бутилката ти е 10 л и 200 бара работно налягане, разбирай максимално за пълнене, Тестовото налягане и е 315 бара, докато тези които ние ползваме са 300 бара работно. Схващаш ли разликата? Няма да имаш голям брой пълноценни пълнения в зависимост от работното ти налягане на пушката.
Резбите нарочно са различни, за да не може директно да се ползва за въздух.
Трябва да и смениш крана с друг(ако изобщо намериш такъв), за да може да ти я пълнят. Но като прочетат, че на нея пише О2, може и да ти откажат.
В никакъв случай не пълни кислород в пушката. Опасно е дори когато започнеш да изпускаш бутилката, за да я изпразниш до 0, трябва да е на открито проветриво място, и без вероятност за появата на искри и или огън.
Все различия, разбирай препятствия, нарочно заложени, за да се ползва само по предназначение и с цел безопасност.
С две думи - НЕ ПОЛЗВАЙ!
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Търси бутилка с работно налягане 300 бара. Тестово - 450. Най-добре да е 10 л. Може и 12, но е по-тежка.
 

GEORGI PL

Новодошъл
Здравейте. Помпа хасанска, цветния манометър, постоянно ми ръждясваше тръбата за 3-та степен при резбата долу на месинговия клапан и постоянно ми къса опръстена вътре. Переодично я зачиствах с тел за чинии вътре и вън. Караше известно време. Днес зачистих за пореден път, също и резбата, с шкурка 320 заравних долу ръба, че ръждата го изяжда вече. Щом почнах да помпя и вдигне малко налягане, тръбата изскача от резбата. Пробвах да затегна повече, същото, изскача .. Може ли да се оправи и как? Ако навия тефлонова лена дали ще държи? Продават ли някъде тая част? Или да търся нова помпа?
 
Нагоре