Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Здравейте,
нов съм във форума и ако правилно съм разбрал, поръчка и доставка на въздушна пушка от Европейски съюз е възможна и законна, а българските магазини не доставят с куриер защото е забранено от закона. Така ли е?
Точно така :cheers:
 

ssh22

Потребител
https://www.europeairguns.com/ - Някой знае ли дали тези са читави? Цените за FX (https://www.europeairguns.com/en/armas-aire-2/carabinas-pcp) ми се струват добри (в сравнение с мундулар и крале )... до толкова, че чак реших да питам тук дали някой е пазарувал от този сайт (намира се накъде в Испания).
Ако някой може да предложи други европейски сайтове които са проверени (повечето в темата са английски)?
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Като направиш поръчка ти слагат 20% върху тази обявената цена и в повечето случай става по скъпо от другаде.
Ползвай си кралето и мундилар изпитано е много пъти от колеги;)
 

ssh22

Потребител
Сега видях, че цените им са без ддс.. което е дори 21% :)
Мерси за инфото!
 

emci74

Редовен Потребител
Магазинът се намира на Канарите в Санта Круз. Цените както писаха колегите са без Ддс и за това са евтини. Колегата Нелски , ако още е в Санта Круз, може да го преслуша магазина и да каже читав ли е.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Попаднах случайно на този сайт, че рових за някакви неща, дето ги има главно по американски сайтове, и се оказа, че има доста именно такива продукти - https://www.shogun.nl/ Доста богат изглежда, но сякаш малко дебело продава. Обаче могат да се търсят някакви изгъзици, които трудно се намират из Европа и ако трябва да си ги караш от САЩ, със сигурност ще ти излезе по-дебело. Пише доставка до България 30 евро, ама някъде мернах, че над 100 евро е безплатна, но може да е само за Холандия, не съм гледал подробно. Разбира се, нямам представа и откъм коректност как е.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Привет на всички. Прочетох последните 30-35 страници по темата и въпреки това не можах да си отговоря на въпроси от рода а именно : 1.Може ли да се внесе въздушна пушка от САЩ като се използва транспорт различен от куриерски и там разни пощи ?
2. Например вноса на коли с контейнери може ли да се окаже полезен, и в някоя кола да се добави въздушна пушка която естествено е описана и декларирана като стока в контейнера ?
3. Има ли ограничение във калибъра за внос от САЩ ?
4. Допълнително ли ще се начисляват такси и разходи за добавена пушка към контейнера или само се декларира като стока ?
Ако някой знае отговор на въпрос или нещо по темата ще се радвам да го сподели :)
 

оги-пз

Редовен Потребител
Внасял съм пушка от там и беше изключително лесно, като изключим в лесното нашата митница.
Мисля, че ако продавача няма против, и ако имаш човек там да я бутне в колата и извърши всички процедури ще си я получиш, но аз бих си я поръчал по куриер и съответно тук да си свърша необходимото по освобождаването.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Човек има който да я поръча там, и после да я сложи в кола на контейнер. Но не ми се иска да го затруднявам много с бумащина там, неудобно ми е до някъде. И как точно се случва предаването като той я купува на негово име, тук аз ще я получа и трябва да я уведомя, и т. н. В митницата какво ще искат като документи ?
 

оги-пз

Редовен Потребител
По този начин не знам как ще я освободиш.
Май за да излезе от щатите трябва изпращача да има пазрешителни за тая работа.
При теб мисля варианта да я декларира като подарък за теб. Човека ако е от там е по добре да разпита тяхните власти и да направи каквото трябва, вместо да гадаем ние.
Ако си я поръчваш от магазина тя идва в БГ. В най лошия случай я спират още в София и трябва да ходиш до там. Иначе най вероятно да дойде в най близката станция на бг пощи и да те накарат да покажеш фактури, за да я обмитят. Там имаш опция сам да се занимаваш и да ти испуши тиквата от нерви или да си платиш 30лв за техен представител.
 

lu-bo

Редовен Потребител
По този начин не знам как ще я освободиш.
Май за да излезе от щатите трябва изпращача да има пазрешителни за тая работа.
При теб мисля варианта да я декларира като подарък за теб. Човека ако е от там е по добре да разпита тяхните власти и да направи каквото трябва, вместо да гадаем ние.
Ако си я поръчваш от магазина тя идва в БГ. В най лошия случай я спират още в София и трябва да ходиш до там. Иначе най вероятно да дойде в най близката станция на бг пощи и да те накарат да покажеш фактури, за да я обмитят. Там имаш опция сам да се занимаваш и да ти испуши тиквата от нерви или да си платиш 30лв за техен представител.
Може с DHL.Упълномощаваш ги да те представляват пред митницата.превеждаш парите на тях и ти я донасят в къщи.Може да се направи справка колко ще струва доставката + мито.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Пичове, ще правя поръчка от крале и търся някой, с когото да разделим доставката от 42.89 лв., която е когато поръчката е до 10 кг. Нещата, които аз ще поръчвам, я имат кило, я не, но при всички случаи нямам проблем да делим наполовина разходите, така че може някой да се развихри с по-тежка поръчка. Нямам претенции дали аз точно да я направя, или някой друг, в случай, че иска да поръча някаква изгъзица и не иска да минава през други ръце, т.е. моите. Просто моето условие е поръчката да бъде до 10 кг, не искам да плащам по-голяма доставка. А, и още едно, сякаш не искам да поръчвам оръжие, не съм наясно как точно стоят нещата, пък и сумите там са по-големи.
Ако има желаещи, да ми пишат на лично да се уговорим. Ще изчакам до края на седмицата и после ще поръчвам.
 
Последна промяна:

Lighthammer

Редовен Потребител
Събрахме се и направихме поръчка, защото имаше неща, които са в оскъдно количество и трябваше да пришпорим нещата. По-натам пак.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Както ти писах и на лично съобщение, съжалявам за първоначалното неуточнение, което пропуснах в текста, от самото начало мисълта ми беше, че не искам в поръчката да има оръжие, защото нещата ще се усложнят, просто имах работа и написах съобщението във форума набързо и забравих за това. Но щом си решил да си изразиш публично недоволството си от едно чисто неволно недоразумение, твоя си работа.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте поръчах части за Хатсанът ми от https://hatsan.com.pl/. При най - евтина доставка: 5,44 евро, при мен пристигнаха след две седмици (заявено беше 9 работни дни). Сигурен съм, че нашите са я забавили, бяха и празници. Хората с Хатсан да имат предвид този магазин, защото трудно се намират изобщо части за Хатсан навсякъде, но това си го знаете.
 

mitaka85

Потребител
Здравейте колеги , интересува ме някой поръчвал ли е въздушна пушка от krale.shop/eu/ , и как стоят нещата със покупката , за колко дена идва ,и дали има проблем при регистрацията
Благодаря ви предварително !!!
 
Последна промяна:
Нагоре