Варненска група - SEA WOLVES

ssh22

Потребител
Колега не <span class="corrected">искаме</span> да казваме кой колко е .... И кой колко е .... . Като толкова защитаваш тая измишльотина и пушка <span class="corrected">не могат</span> да го нарека. Ще ме извинява изобретателя. Отиди му помогни да напомпате изобритението на колкото си бара душа сака. Ама стой донего да му помогнеш да се развие човека може и на теб да сглоби. В Добрич има гръмнала газова уредба на кола правена защото човека пълнил метан . Едното е изчислено за едно другото за друго . Тая творба която се мъчи да сътвори човека от какъв материал е тествано ли е на какво налягане може да издържи все неизвестни а тини караш да го подкрепим. За какво че може да направи беля . Дано да не си прави опити с цилиндри под налягане .я семейство я комший.
Абсолютно съм съгласен. Нито го познавам въпросния човек, нито го защитавам... нито съм съгласен с това което прави. Имах <span class="corrected">предвид</span> друго... но няма значение. Живи и здрави! :)

Смятам, че и ако след мненията на всички до тук не ти/ ви са се изяснили някои работи, включително и всеобщата реакция, повече няма смисъл да се пише нищо. Поне се опитахме...................
Ще ме прощаваш, но какво се опитахте? 5 човека да му обясните как гърми бутилка под налягане ли? На голям човек? Който седнал да си изработва ВО? Трябва да е наистина тъп за да не го знае. И дори да е така, достатъчно е един - двама да му кажат , а не да се изредите всички, че и с метафори и епитети.
Или не съм те разбрал, и имаш предвид как всички се опитахте да му обясните за въпросите му относно зареждането, бойния клапан, щуцера и тн.?

А това със "маааалко" и "изЯсни" може да го пишеш във някоя детска фейсбук група (май има такава за ВО) или на близките си приятели, а не на хора които не познаваш. Имай поне малко уважение!
Не искам да навлизам в повече полемики защото се пълни темата със спам, но с удоволствие бих "отраднал" подписа на Пеко! ;)
 
Последна промяна от модератор:

xpresident

Редовен Потребител
Споко бе хора. Колегата мисля че беше от Старо Оряхово, така че риска ударната вълна или образувало се цунами да засегне Варна е минимален.
 

Pana

Потребител
Колега ssh22, с най-добри чувства, но мненията ти по темата са доста неадекватни, а техническа част направо липсва. От 2018г. членство е очевидно, освен че не си писал, не си и чел писаното във форума. Ако човек има поне малко познания по темата не може да остане равнодушен, разбери. Всички колеги които са писали, са го направили от добронамереност и са доста в час. А и това, че трайка е голям човек(надявам се, не съм го виждал), не го прави вещ по всички въпроси на човечеството. И не на последно място не разбрах(голям съм, но не съм умен) ти какъв съвет ще предложиш на колегата със самоделкат в този и вид? Ще поощриш, ще предупредиш, ще помагаш в помпенето на 200 бара? Като си член на форума(няма значение от коя година) е ясно, че имаш поне малък интерес към ВО. Като гледаш снимките на въпросната пушка и желанието на човека да я помпи яко, предвид техническите познания, които имаш, какви мисли те натискат, какво би му казал? Ще е интересно да напишеш напълно обратно от на колегите мнение, но технически аргументирано.
 
Последна промяна:

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Ще ме прощаваш, но какво се опитахте? 5 човека да му обясните как гърми бутилка под налягане ли? На голям човек? Който седнал да си изработва ВО? Трябва да е наистина тъп за да не го знае. И дори да е така, достатъчно е един - двама да му кажат , а не да се изредите всички, че и с метафори и епитети.
Или не съм те разбрал, и имаш предвид как всички се опитахте да му обясните за въпросите му относно зареждането, бойния клапан, щуцера и тн.?
Май не ми свана предишния ми пост и ще ти го обясня пак,нима очакваш някой разбиращ и здраво мислещ колега от тук,да тръгне да обеснява на някой как да се взриви сам и да стане съучастник в някоя не дай си боже беля.
Всеки разбиращ колега знае как и какво може да се случи с високо налягане и последвалите поражения и за това всеки се опитва да му обясни това какви би били последствията от действията му.
И като толкова искаш да му помогнеш,ми обади му се от един град сте май,ама ходете някъде извън града да тествате да не пострадат невинни хора.
И като си регистриран преди три години,можеше да прочетеш нещо и да ти станат ясни нещата и защо колегите реагират така и защо няма нищо общо това с подписа на Пеко.
 
Последна промяна:

venciru

Редовен Потребител
А това със "маааалко" и "изЯсни" може да го пишеш във някоя детска фейсбук група (май има такава за ВО) или на близките си приятели, а не на хора които не познаваш. Имай поне малко уважение!
И ти ще ме прощаваш, ама НИЩО не си разбрал от всичко написано от всички досега. Може би като съдържание, но като цел не.
И в "детска фейсбук група" пишат внуците ми. Много ще съм благодарен, ако ми посочиш къде и как съм показал неуважение. Не знам за Траката и теб, но аз съм голям човек. Два метра, 120 кг., 62.5 години, две деца и трима внуци. Но не сме тук за да си мерим "големината", а да се опитваме поне малко да си помагаме. А някои от пишещите тук и сега помагат и са помагали много пъти, по много начини и на много хора. Пак нямам предвид себе си - аз само съм получавал помощ. Затова знам колко е ценна, когато е навреме. И ако ние сме прекалили в това си желание, лично аз се извинявам. А би ли конкретизирал ти лично с какво и как помогна? Или поне се опита. Освен, че вече имаш два пъти повече постове.
Не си ли правиш сметка, че утре някой ще прочете тук това - онова и ще вземе да повярва и да почне да си прави самоделна пушка от ...... бедна ми е фантазията.
Това беше от мен. Лека вечер стана пожеланието вече май. Ще си позволя да се самоцитирам:
Смятам, че и ако след мненията на всички до тук не ти/ ви са се изяснили някои работи, включително и всеобщата реакция, повече няма смисъл да се пише нищо. Поне се опитахме...................
 

traika65

Потребител
:cheers:Здравеите всички запалянковци на ВО ,стига сте спамили за глупости.За моите 56 години са минали много по яки гърмежи от това на бутилка със 200 бара.През 80-те гърмях с капсул детонатори и фишеци,правихме тъпкачи с ловджийски барут о
ще съм жив а сега ми обясняват колко е опасно високото налягане.Между другото се сдобих със помпа и днес напомпих150 бара самоделката но бойния клапан не отвори, монтирах пружина от пушката малко е серт повече усилия трябва за зареждане но изкриви бойния клапан който е 3 мм и направи фъссссссссс.Азък за 250 помпи дето помпих,:pumping:.Сега трябва да правя нов боен клапан и не знам дали да правя пред камера или директно от бутилката бойния клапан.Моля за съвет от компетентните колеги без да ми казвате колко е опасно.Със скорпион не се спори.:lol:
 

traika65

Потребител
:cheers:здравейте запалянковци на пцп ,вчера ми донесоха цилиндъра за хасана ат44 дълак 230сс.Сега му направих резба 10 мм тръбичка на тапата мъм цевта с вътрешен 8мм,сглобих я и чудеса на100 бара гърми яко но ме домързя да помпя повече.Утре ще я донапомпя повече,сега вече ми трябва хроно да я замеря .Вече не е:bomb: сега е:sniper2:кърти яко.^-^
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
:cheers:здравейте запалянковци на пцп ,вчера ми донесоха цилиндъра за хасана ат44 дълак 230сс.Сега му направих резба 10 мм тръбичка на тапата мъм цевта с вътрешен 8мм,сглобих я и чудеса на100 бара гърми яко но ме домързя да помпя повече.Утре ще я донапомпя повече,сега вече ми трябва хроно да я замеря .Вече не е:bomb: сега е:sniper2:кърти яко.^-^
То гърми от прерасхода в ниското налягане!
 

traika65

Потребител
:cheers:Не знам но като разглобих бойният клапан ми се видя много миниятюрен. но ми хареса тапата на бойната игла с много отвори.А клапана няма предкамера за определен заряд и това ме кефи, сега плющи с 1,65гр проектил много яко.:yahoo:
 
Последна промяна:

traika65

Потребител
:cheers:Здравейте днес си монтирах и заглушител но имам проблем с осмицата , направих временно дървена но не ме кефи много щото е малко груба. Някой може ли да ми изработи от алумин нещо по финно ето и фото.
 

Attachments

  • IMG_20210529_180536.jpg
    IMG_20210529_180536.jpg
    270.7 KB · Прегледи: 92
  • IMG_20210529_180621.jpg
    IMG_20210529_180621.jpg
    237 KB · Прегледи: 88
  • IMG_20210529_180547.jpg
    IMG_20210529_180547.jpg
    286.4 KB · Прегледи: 86
  • IMG_20210529_180606.jpg
    IMG_20210529_180606.jpg
    576.3 KB · Прегледи: 87
6

6.35

Гост
Здравейте колегаи.
Някаде до Балчик имало стар полигон.
Може ли някакво упътване до там.
А още по добре е да отидем компания.
 

stm

Потребител
Здравейте,моля препоръчайте къде мога да ремонтирам въздушен пистолет с балончета СО 2 .Проблема в като сложа балончето и веднага изпуска въздуха .Не помня марката на пистолета,не беше нещо марково и скъпо
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Трудна работа,виж каква ти е марката и модела според устройството се предлагат нови пълнители ,като резервна част
 

stm

Потребител
Модела е Steyr M9A1
 

Attachments

  • IMG_20210708_073353.jpg
    IMG_20210708_073353.jpg
    226.3 KB · Прегледи: 38
  • IMG_20210708_073400.jpg
    IMG_20210708_073400.jpg
    144.9 KB · Прегледи: 36
  • IMG_20210708_073407.jpg
    IMG_20210708_073407.jpg
    113.2 KB · Прегледи: 34
  • IMG_20210708_073419.jpg
    IMG_20210708_073419.jpg
    162.3 KB · Прегледи: 34

big_dragon

Редовен Потребител
Последна промяна:
Нагоре