Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

Sen

Редовен Потребител
Всеки, който излиза на лов за да убива - си е сбъркал хобито и има нужда от психиатър, психолог или по-модерно - инфлуенсър.
Прав си, колега - важи за всички ловци "де юре", и те не спират да тиражират тази красива приказка ;) Де факто излизат точно за да убиват, и значи няма да остане място в психиатричните клиники :D
Извини ме, не се заяждам, просто мнение на един човек.

наблюдателни туристи.
Какъв красив евфемизъм за модерни лигльовци :D Хареса ми, колега, браво.
 
7

7842

Гост
Сега вкарах данните на моя Ураган .25 във Стрелок про,който ползвам.Дулна енергия 89 джаула с Нокаут ва 300 метра има остатъчна енергия 34 джаула.На 400 метра носи 25 джаула.Ами по големите калибри с по тежките проектили.....
 

qnko

Потребител
Към госпожа адвокатката:
Да се практикува спорт индивидуално в парка със сигурност не е забранено, стига да не пречи на околните. Настрани от алеите такива обезопасени места има и съм сигурен че гражданина е бил на такова място. Може да се играе футбол, голф или бейсбол, а там топката носи повече енергия от спортен въздушен пистолет, балистична експертиза ще го докаже. Деянието не е обществено опасно, а обществено полезно и развиващо народното здраве. Няма описани в юриспруденцията тежки телесни повреди или смъртни случаи нанесени със спортно пневматично оръжие, леките наранявания са крайно редки и се отнасят към казуистиката. Източници:
Портнов,Устинов,Филипов "Криминално изследване на пневматичното оръжие"
Karl Sellier "Wundballistik"
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Прав си, колега - важи за всички ловци "де юре", и те не спират да тиражират тази красива приказка ;) Де факто излизат точно за да убиват, и значи няма да остане място в психиатричните клиники :D
Извини ме, не се заяждам, просто мнение на един човек.

Аз не познавам ловец, който да излиза в гората за нещо друго освен да убива ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Аз лично познавам поне 3-ма. Имат не повече от 20-на патрона изстреляни, само за да видят къде съм им прострелял пушките. 2-3 пъти се случва даже единият доктор да си забрави патроните в джипа и да стои с празна пушка на пусията.
Преди доста години, 2000 г май беше, се запознах и с един австриец. Ловец, с много пушки, скъпи оптики. Млад беше, 3 г по-голям от мен само. С него редовно ходеше и тъст му, който беше професионален оператор.
Снимаше нещо като филмчета за всеки излет. И Кристиан с пушката пускаше само по 1-2 изстрела на излет. Но какви... Гледаш на видеото разкошен елен, може би трофеен. Камерата го следи, и като спре и почне да се оглежда, чуваш изстрел. Попадение в клона на дърво 1 м над главата му. И така почти всеки път. Думите му бяха: Този елен мога да го "убия" така колкото си искам пъти, а не да го уцеля само веднъж. Нещо като риболовците, пускащи уловената риба.
Познавам и човек, който ходи редовно по състезания, ама и една съчма не пуска по мишените. От кумова срама поне. А пушка има.;)
Всичко е до човека......
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Към госпожа адвокатката:
Да се практикува спорт индивидуално в парка със сигурност не е забранено, стига да не пречи на околните. Настрани от алеите такива обезопасени места има и съм сигурен че гражданина е бил на такова място. Може да се играе футбол, голф или бейсбол, а там топката носи повече енергия от спортен въздушен пистолет, балистична експертиза ще го докаже. Деянието не е обществено опасно, а обществено полезно и развиващо народното здраве. Няма описани в юриспруденцията тежки телесни повреди или смъртни случаи нанесени със спортно пневматично оръжие, леките наранявания са крайно редки и се отнасят към казуистиката. Източници:
Портнов,Устинов,Филипов "Криминално изследване на пневматичното оръжие"
Karl Sellier "Wundballistik"
На госпожа Адвокатката не знам доколко ще и свърши работа, но при търсене на труда, попаднах на много интересна дипломна работа за пневматичното оръжие, която със сигурност ще е интересна на много от съфорумците!
http://ui.tsu.ru/wp-content/uploads/2016/06/Бодунов-С.И.-Криминалистическая-характеристика-пневматического-оружия-и-следов-его-применения.pdf
 

qnko

Потребител
Жалко че господин Бодунов не е описал в дипломната си работа от къде тръгва ПЦП пневматиката в СССР. Огнехвъргачките са имали балон зареждан предварително с ръчна помпа. Същата помпа са ползвали и танкистите за зареждане на пневматични стартери- чудесна вещ когато ти се разреди акомулатора.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Много локуми се разпънаха тука, ама са си само локуми. Във всяка община се издават наредби. Наредба номер 1 се отнася към обществения ред. Ако в наредба номер 1 на община Бургас е засегнато използването на ВО на територията на общината - да. Ако няма запис за ВО, то това е пропуск на общината, а стрелящия не е нарушил нищо. Ако няма такъв запис в наредба номер 1,стрелеца може да си наеме адвокат и да съди милицията за милиционерски произвол!
Дали трябва да се стреля на такива и дали е безопасно е друг въпрос.
 

astra

Редовен Потребител
Познавам и човек, който ходи редовно по състезания, ама и една съчма не пуска по мишените. От кумова срама поне. А пушка има.;)
Всичко е до човека.....
И аз го познавам ;) Готин човек е и отличен приятел на нашия спорт. Никак не му пречи това, че не стреля, да принася съществена полза за състезанията на които присъства :)
 

LoKoLo

Потребител
Здравейте колеги!
На вниманието на всички !!!
Вчера получих акт за отчисление на ПЦП.
Акта е е размер на 500лв.
Закъснях с 3 дни.
Косаджията каза че са затегнали много нещата и е почти безмислено да се обжалва.
 

Hidden

Редовен Потребител
Би ли дал повече подробности? Те ли се свързаха с тях или ти отиде, след като си закъснял? Нова ли беше пушката или втора ръка?
 

LoKoLo

Потребител
Пушката незнам коя употреба е вече ....
Кварталният ми се обади да се явя за сверка в районното и там ми връчиха акта. Изписах мастилото на света от къде я имам , колко време я имам , на кого съм я дал , .......
 

barbaron

Редовен Потребител
Пушката незнам коя употреба е вече ....
Кварталният ми се обади да се явя за сверка в районното и там ми връчиха акта. Изписах мастилото на света от къде я имам , колко време я имам , на кого съм я дал , .......
Да не си мърсувал с тая пушка, че така са те затиснали? То не ми е работа ама да кажа.... Пък и щом пишеш - едва ли ти си неразумника, ама що така се е получило... Поогледай си приятелите, комшийте... Тя тая пушка дето ти я издирват - винаги може да бъде открадната, загубена... паднала в някой дълбок язовир... Както и да е - имало да става.... Живи и здрави!
 

Niki

Редовен Потребител
Намери някой свестен лекар да ти бусне един болничен със стара дата/по добре Ковид/,ходи на тоя ебалник до началника и му кажи ,бях болен и т.н. и не можах да дойда в срок,ако се правят на юнаци/дали след последните събития??/отиваш при адвокат и ги разпилваш!
 

svremeto

Потребител
Пушката незнам коя употреба е вече ....
Кварталният ми се обади да се явя за сверка в районното и там ми връчиха акта. Изписах мастилото на света от къде я имам , колко време я имам , на кого съм я дал , .......
Благодаря, че споделяш! Такава информация си е ценна.
Ти си купил пушката от човек, който я е уведомил, когато някога я е взимал и закъснял с 3 дена (2 седмици + 3 дена) да си я уведомиш на твое име? Правилно ли съм разбрал?
Поздрави и дано да се оправи ситуацията!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Я да питам миналите по тоя път. Като уведомите в КОС, че сте продали ВО, получавате ли някакъв документ за това?
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре