Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО

Mart0

Новодошъл
Има ли някакъв начин за по-лесно развиване на болта на цевната кутия? Опитах да го развия, но явно е залепен и почна да се заобля. Не знам защо са го направили с винт с права фаска... ако беше кръстата или имбусна фаска, нямаше да има грижи. Лошото е, че до колкото виждам няма как да се извади буталото без да се махне цевта и разкачи рамото.
 

Адалберт

Потребител
Първо гледай да си скършил цевта и си намери ответка която да пасва точно щото иначе ще търсиш стругар . Другия вариянт ти е да разнитиш рамото за зареждане от цевната кутия и си готов , ако държиш да отвиеш болта пробвай и с ударна отвертка . Късмет ти желая аз брах същия кур с хасан 99 щото са им калпави болтовете ама за кометите не знам дали имат проблеми с тея работи.
 

Mart0

Новодошъл
Болта не е много читава сплав. Отделно подцених ситуацията и опитах с по-хлабава отвертка, която изпусна. После я смених с най-голямата, която притежавам (тя пасва отлично), но за съжаление, дори с много упражнена сила не тръгна и в крайна сметка изплъзна и тя. Все още има фаска, която хваща, но вече е доста компрометирана. Явно ще се разглабя от нита... Благодаря за информацията!
 

Attachments

  • 20210320_222908.jpg
    20210320_222908.jpg
    195.6 KB · Прегледи: 75

Dominus

Редовен Потребител
Screenshot_20210320_223900.jpg Контриращия разви ли го? Кое е лепено?
Развиваш първо 1, който не позволява на 2 да се саморазвива.
 
Последна промяна:

Mart0

Новодошъл
Бях го развил, разбира се. Слагат лепило на резбите. Останалите болтове също имаха, но явно на този са сложили повече и не помръдва.
 

Адалберт

Потребител
Бях го развил, разбира се. Слагат лепило на резбите. Останалите болтове също имаха, но явно на този са сложили повече и не помръдва.
Действай през нита направо щото ше стане по зле , ако се наложи нещо цевта да сваляш ще търсиш оръжейник и той ше го оправи .
 

dilom08

Редовен Потребител
Колега става по-лесно когато стиснеш с менгеме от двата края за да освободиш напрежението и тогава болта се развива значително по-лесно. После обратната процедура, ако не иска да се обере достатъчно луфта на цевта правиш по същия начин - първо стискаш и после затягаш болта.
 

Адалберт

Потребител
Колега става по-лесно когато стиснеш с менгеме от двата края за да освободиш напрежението и тогава болта се развива значително по-лесно. После обратната процедура, ако не иска да се обере достатъчно луфта на цевта правиш по същия начин - първо стискаш и после затягаш болта.
Няма ли шанс да прецака резбата впредвид материала от който е правен болта
 

dilom08

Редовен Потребител
Разбира се че не се стиска върху болта, а пред него за да има достъп за отвертката и да може да се развие докато е без напрежение.
 

Mart0

Новодошъл
Интересна идея, но не мисля да я пробвам освен, ако не се наложи махане на цевта. Рискувам да се заобли още повече, ако опитам.
 

Mart0

Новодошъл
Да, в края на миналата седмица се хванах и я разглобих. Избих нита, както говорихме. Смазах я с молибдненова грес. Сложих ѝ оптика Leapers UTG 4x32. Днес пострелях по мишени. От около 21-22 метра, подпрян на един перваз прави група около 3 см.. Накрая излезе по-силен вятър и се отказах да я настройвам повече. Ще я тествам при тихо време, но мисля, че я прострелях прилично. Благодаря за съдействието, отново!
 

Attachments

  • 20210327_153949.jpg
    20210327_153949.jpg
    342.7 KB · Прегледи: 106
  • 20210327_173146.jpg
    20210327_173146.jpg
    331 KB · Прегледи: 104
  • 20210402_115916.jpg
    20210402_115916.jpg
    635.5 KB · Прегледи: 101

Адалберт

Потребител
Да, в края на миналата седмица се хванах и я разглобих. Избих нита, както говорихме. Смазах я с молибдненова грес. Сложих ѝ оптика Leapers UTG 4x32. Днес пострелях по мишени. От около 21-22 метра, подпрян на един перваз прави група около 3 см.. Накрая излезе по-силен вятър и се отказах да я настройвам повече. Ще я тествам при тихо време, но мисля, че я прострелях прилично. Благодаря за съдействието, отново!

Колега понеже и аз искам същата пушка ще кажеш ли от къде я взе и за какви пари ?
 

Mart0

Новодошъл
Малък оръжеен магазин на ул. "Данаил Попов", в гр. Плевен. Цената беше 370 лева. Собственикът е много отзивчив, препоръчвам го.
 

Адалберт

Потребител
Здравейте! Тази смазка става ли за cometa 400 gp
 

Attachments

  • 20210409_092750.jpg
    20210409_092750.jpg
    434.7 KB · Прегледи: 86
  • 20210409_092750.jpg
    20210409_092750.jpg
    434.7 KB · Прегледи: 84

luft9waffe

Редовен Потребител
Не струва.Дори и за чистене на цевта , външно смазване или смазване на чашки.Има по-подходящи продукти.Писано е в темата.
 

Пурко

Потребител
Момци(и моми, ако има), гледах на този мискинин клипчето и шомполчето привлече вниманието ми. Някой може ли да ме насочи към нещо подобно в заводско изпълнение:
Аз принципно сам стигнах до метода за почистване с двойно сгънато дебело рибарско влакно в края на което прекарвам парцалчето. Или примерно четири ката нагънати с възел, при което получаваме относително плътно и равномерно протриване на цевния канал. От Алито купувам нарочно разкроени памучни парцалчета по 200 и 400 броя на смешни пари и с тях нямам проблем, но видения шомпол ме грабна. Принципно вероятно ще стане с тънка корда за косачка за трева - има различни размери, изключително устойчива е на механични въздействия, същевременно несравнимо по-мека от цевта. Но е проблематично удебеляването за задържане на тампончето, а и тези преходничета, които се нанизват отгоре са доста идейни и според мен по-пълноценно ще работят практически...
 
Нагоре