Съвет за купуване втора въздушна пушка

Hor

Новодошъл
Е за какво ти е Комета 4,5мм с газова пружина...
Имам на 5.5 Комета с газова пружина , стреляме винаги по 2-3ма , а пушката е една )))) , затова пуснах и темата за втора пушка ! Пушката ми хареса и се чудих , каква да поръчам....и съответно чета по форума , че 4.5мм е по добрия избор за калибър . Kifa дай ако може съвет каква друга да взема в съответния ценови клас , ще ми бъде от голяма полза !Пружинните пушки също разгледах , там Вайхраух очевадно се налага като качество /от това , което чета във форума/ , но бюджета расте...там ))))
С газовото бутало се стреля доста приятно , почти не усещам откат /субективно де/ при стрелбата !
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Другите 1-2 могат ли сами да си зареждат Кометата?След 5-6 врътка дотегва ли и на работната ръка да почуква и напъва цевта при зареждане?
 

Hor

Новодошъл
Могат да зареждат ))).....Kifa нацели тук десетката )))) изморяваме се естествено ! Правим около 120-150 изстрела....след 50-тото зареждане мишената започва да се цели трудно )))) ...означава с по-лесно зареждане/сгъване/ да търся/джаули/ , единия стрелец е жена ))))
Kifa...много си "лош" )))) бързо вкарваш в размисъл начинаещите :cheers:
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
то си плаче за ПЦП,но там бюджета ще нарасне минимум х2,иначе щом си доволен Кометата,4,5мм с телена пружина,по слабичка или с резнати няколко витки.Това си идва 16дж. и си заслужава парите.
https://gunshop.vertex-bg.net/Shop/Product/Въздушна-пушка-Ruger-Air-Scout-45-mm-5b4de77324d21#gallery-2 по нагоре май ти препоръчвах по-големият брат,който е 32дж.
Ако стреляте основно от някаква упора седнали то една Диана със странично зареждане ще пасне перфектно(38 ) а пък ако нямате претенции за мощност и дълги разстояния .... :) Хайнела 312, седите си спокойно и на 15 метра си бродирате Мона Лиза върху листа хартията с безброй пиксела(изстрела) щото тази пушка от стрелба се нетроши!
За да се избегне момента със силовото отключване на цевта то HW 35 и Wather LGV...е цената е различна,но майната му на новия модел смартфон...той след шест месеца ще е вече стар,но инвестицията в хубава ВП е като инвестиция в египетска пирамида!:cheers:
 

xpresident

Редовен Потребител
Хайнела 312, седите си спокойно и на 15 метра си бродирате Мона Лиза върху листа хартията с безброй пиксела(изстрела) щото тази пушка от стрелба се нетроши!
Единствения възможен избор, за който няма да съжаляваш след време. Спортна пушка, лесно зареждане, цената и върви само нагоре.
Освен това има хубав мерник, с който приятно се стреля на 50м. Няма общо с пластмасичките по повечето пушки.
 
Последна промяна:

Vadin

Новодошъл
Търсих в Бг Комета-400 4.5мм с газово бутало , но търговците са` е изчерпали и , затова се насочих към Мундилар !
Коректни ли са` от Мундилар като продавачи , пристигат ли навреме платените стоки !? :)
На 21.03 поръчах една пушка от Мундилар. Все още не съм я получил. Запаси се поне с три седмици търпение. Явно през GLS доставките много се бавят, вероятно заради пандемията.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Винаги е бил много коректен човека.Отзивчив, работлив и експедитивен. Нищо общо с холандците. Да не повярваш, че е южноевропейски магазин. Но, факт е:преди 1-2години нещата идваха доста по-бързо.
 

redsox

Редовен Потребител
Мундилареца е точен. явно е доста зает напоследък и има помощничка. В последно време комуникирах с една госпожица, която отговаряше (и то смислено) още същия ден на сносен английски. От нея знам че ползват GLS сега за БГ и малко са разтеглени доставките.
 

ATO

Редовен Потребител
luft9waffe, какво им е на холандците? Моята поръчка преди година дойде точно на 7-мия ден, тоест за 5 работни дни.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
какво им е на холандците?
Попитах Крале за наличност. Отговориха ми след 10 дни. Обявената за налична в сайта стока я нямаха. Добре, че попитах. DBShietsport ми прати пушка в различен калибър. А от De EssenOutdoor получих инчови монтажи вместо 30мм.Screenshot_20210409_085956_com.facebook.katana.jpg
 
  • Харесвам
Reactions: ATO

ATO

Редовен Потребител
Те май сега всички се бавят. И моята пратка още пътува от Мундилар. Днес според тяхните доставки от 3 до 5 работни дни трябваше да пристигнала.
 

Ники И.

Потребител
На моята пушка още миналата година й трябваха около 2 седмици да пристигне. Но всичко беше точно. Даже в момента, в който куриера я "pick-up" от Мундилар, си ми изписа, че ще бъде доставена точно на втората седмица.

П.С. Внимавайте като пишете "пушка", да не смените 'у' със съседната буква, 'и'! За малко да го пратя така, добре че винаги си проверявам какво съм написал! :)
 

Hor

Новодошъл
Здравейте
Да събудя темата с един въпрос за 4.5мм скорости при Комета 400 с газова пружина !
Някой мерил ли е тази пушка в този калибър , ако може малко реални скорости на чашката... да сподели , че на"книга" ги дават около 390м/с ?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Пише
1."оловни сачми" 330м.с. ама колко тежат не пише...
2. "ултра леки сачми" 390 м.с.

Вземаш една кометка, сачми и хронограф... и ще разбереш истината.


upload_2021-5-25_16-5-6.png
 
Нагоре