Магазини за въздушно оръжие - гр. София

Attachmen

Новодошъл
Не си ме разбрал правилно, пушка за пробиване на пътни знаци и трошене на тухли си имам
 

rivan

Редовен Потребител
Добре, говорим наизуст! Каква скорост дава пушката и с какви чашки? Иначе само гадаем!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Една историйка за цифрите.
Подарихме на приятел Комета в. 22. Простреляна, от ръка с 1,03 не пропусках капачка от буркан на 35 м, от маса и на 50 м. След малко тренировки и той взе да поуцелва и да се кефи.
Позапалил се и разровил нета, гледал клипчета, чел от тук от там и слеедващата стрелба почва да пита и той - ама с колко стреля, кви джаули е, може ли повече и т.н. А тя си вадеше едни 36-37 джаула с 1,03.
Ок, викам, може. Имам дзамба 5,5 мм. Начуках за проби цилиндърчета от различни материали. Най-лекото излезе едно дърво - 0,2 грама.
От 6 изстрела хроното хвана само 2, ама 432 и 437 м/с......
Излиза 20-на джаула само.
Какъв е извода: Числа, числа, числа - много лесно се жонглира с тях, без дори да се лъже, достатъчно е само да премълчиш някоя величина, за да изпъкне друга.
Така че скорост и с твоята може да с докара, ако това ще замаже чувството че си прекаран.
 
Последна промяна:

Lidkin

Редовен Потребител
Аз пък си мисля, че ти не си разбрал нещата правилно. Ти тръгваш напред с рогата преди да си си изяснил нещата. Вярно е, че търговците подвеждат с информацията, но в 90% от случайте, първоизточника е производителя.
Нормално е, преди да закупиш ВО, да се информираш малко, производител, мнения, клипове ако щеш и тн. Аз не видях такова GAMO при производител и не само, където да е написано 280м/с, на всякъде го дават 380м/с. Има 268м/с и 380м/с. В случая те подвежда производител, а не търговец. Информацията е качена в сайта "copy-paste", и то не само на въпросния магазин.
https://www.gamo.com/en/product-category/air-rifles/multishot-en-2/
Това, какво е писано и, какво е в реалност е друга бира.
Замери ли скорост при първоначалната стрелба?
 

LogiBG

Редовен Потребител
Има доста великденски намаления в заримекс на всякакви работи и някой от тях са наистина намалени.
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Една историйка за цифрите.
Подарихме на приятел Комета в. 22. Простреляна, от ръка с 1,03 не пропусках капачка от буркан на 35 м, от маса и на 50 м. След малко тренировки и той взе да поуцелва и да се кефи.
Позапалил се и разровил нета, гледал клипчета, чел от тук от там и слеедващата стрелба почва да пита и той - ама с колко стреля, кви джаули е, може ли повече и т.н. А тя си вадеше едни 36-37 джаула с 1,03.
Ок, викам, може. Имам дзамба 5,5 мм. Начуках за проби цилиндърчета от различни материали. Най-лекото излезе едно дърво - 0,2 грама.
От 6 изстрела хроното хвана само 2, ама 432 и 437 м/с......
Излиза 20-на джаула само.
Какъв е извода: Числа, числа, числа - много лесно се жонглира с тях, без дори да се лъже, достатъчно е само да премълчиш някоя величина, за да изпъкне друга.
Така че скорост и с твоята може да с докара, ако това ще замаже чувството че си прекаран.


Както и да го усукваме енергията си е все по една и съща формула Масата/ в грам/ по Скоростта Метър в сек/на квадрат/делено на 2 Останалот е емоция ...
 

Attachmen

Новодошъл
Ето варянт на магнум, който е 24 j, скоростта е 280 м/с
 

Attachments

  • Screenshot_20210429_004421_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_20210429_004421_com.google.android.youtube.jpg
    395.1 KB · Прегледи: 46

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ето варянт на магнум, който е 24 j, скоростта е 280 м/с
До бутона "форуми" има падащо меню,натискаш го и ти излизат няколко възможности,избираш калкулатор,там избираш калкулатора за мощност в метрични единици и си поиграй с различни скорости и грамажи за да ти се изясни нагледно отношението маса/ скорост=мощност,използва се за разделител точка а не запетая!Магнум ти е модела на Гамото за всяка експортна страна мощността(скороста) ще е съобразена с местното законодателство...демек за държави с нормално законодателство ще бъде с максималната за модела а за такива като Германия и Русия минималната от 7,5 дж В Англия 16дж. и т.н.Названието Магнум пневматика е неформално и относително название за пружинни пушки,но определено се отнася за такива над 24дж.
 

Attachmen

Новодошъл
Ето варянт където не са изтрили енергията. Затова ме е яд, че предлагат едно а ти продават друго
 

Attachments

  • Screenshot_20210501_232512_com.facebook.katana.png
    Screenshot_20210501_232512_com.facebook.katana.png
    193.9 KB · Прегледи: 59
Нагоре