Магазини за въздушно оръжие - гр. София

Attachmen

Новодошъл
Това е друга тема. Пуснах го тук, за да знаят колегите, които им престои да си купят нещо ново, да не взимат https://arms.bg/ тел 0898434343. Аз ще си купя пак някой ден пушка, но вече няма да е от тях
 

t.marev

Редовен Потребител
Ами на сайта си пише ДО 45 дж. ДО......25дж е ДО 45.....Няма подвеждане! "Кьорав карти не играе!" - поговарка от недалечното минало.
 

Attachmen

Новодошъл
Ами на сайта си пише ДО 45 дж. ДО......25дж е ДО 45.....Няма подвеждане! "Кьорав карти не играе!" - поговарка от недалечното минало.
Виж метрите колега и коментирай след това, за ДЖ още нямам коментар, че са задраскани
 

Attachments

  • IMG_20201222_112525.jpg
    IMG_20201222_112525.jpg
    304.8 KB · Прегледи: 19
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Ами видях ги......280 м/сек с 1.10 гр. чашка прави таман 45 дж. Това пише на кутията.....На сайта пише 380 м/сек но никой не казва с каква чашка, пък и ДО 45 може да означава и 20 дж.
Това дето му викаш задраскано е повредено....може би случайно, но може и да е пишело >24 дж. т.е. трябва да се уведоми КОС.
Гадаем в момента....не те упреквам, но тия неща се гледат предварително и ако те устройва - вземаш. Освен това вземи и замери скоростта, може и да е близка.
 

Attachmen

Новодошъл
Колега, не ми казвай, какво може да е или да би, аз поръчах това което съм показал със снимка от сайта, а пристигна това което съм показал, със снимка на кутията. Много ясно пише, 380 на обявата, а на кутията 280. А от темите и коментарите по сайтовете, разбрах че по скоро, съм прецакан. По горе написах, не искам и други колеги да са на моето място....не размивай темата.
Никога не пазарувайте от 0898434343 и https://arms.bg/
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
@Attachmen
Ако бяхте прочели основните неща в форума преди да си купите пушка,щеше да ви стане ясно че 380 метра в секунда за ПП е малко в сверата на фантастиката,а дори и тези 280 дето ви пише на кутията и те може да не са реални,пък и не е указано никъде със какъв грамаж са постигнати.
Не ви е виновен магазина,те пишат това което им дават от производителите като информация,а вашето непознаване на въздушното оръжие като цяло.
 

Attachmen

Новодошъл
Не ме интересуват реалните,
@Attachmen
Ако бяхте прочели основните неща в форума преди да си купите пушка,щеше да ви стане ясно че 380 метра в секунда за ПП е малко в сверата на фантастиката,а дори и тези 280 дето ви пише на кутията и те може да не са реални,пък и не е указано никъде със какъв грамаж са постигнати.
Не ви е виновен магазина,те пишат това което им дават от производителите като информация,а вашето непознаване на въздушното оръжие като цяло.
Говориш и ти на изуст или си продавач в магазина. Ако стрелям със шпилка 1м дълга и 5.5 мм много ясно, че ще няма да имам скорост, но тук става въпрос, на кутията пише 280 а в сайта 380. Това се прави за некви тънка презумции, да не плащаш данъци, такси или по евтина партида ...но пък я продаваш за друго. Все едно да си регистрираш колата с 1,6 ама да е 20турбо. Сега пак ми развий теориите на конспирациите...
 
Последна промяна:

Attachmen

Новодошъл
Ако искам сила, ще си стрелям с ловната....не държа да е 45j, яд ме на Бг манталитета и евтините партиди заради непродадени бройки от ограничения.
 
Последна промяна:

Lidkin

Редовен Потребител
А допусна ли, че е възможно да е грешка в описанието! Аз съм имал онлайн магазин и при мен също се е случвало да се допускат "правописни грешки". Ако мислиш, че собственика на онлайн магазина си качва артикулите и съответно описанието сам, си в грешка, в повечето случаи това се прави от фирмата поддържаща самия сайт. 380 и 280, много бързо се допуска грешка.
Всеки, който е поне малко запознат с ВО ще се сети, че 380м/с е..... o_O.
Иначе JSB 1.17 с 280 си е 45j, но измери първо скороста с JSB HADES или с близка по грамаж чашка и ако се окаже, че не отговаря(в което съм почти сигурен) пусни оплакване до производител, че лъжат с тез 45j, а после обвинявай търговеца. Първо обвиняваме преди да сме проверили, това е също част от БГ манталитета. Нали не ти трябва мощност, имаш ловна, защо ти е 45j, не си се прецакал. Пък ако държиш да се спазва закона, с 45j какво ще правиш на "излет":-[.
П. П Нямам нищо общо с въпросния магазин! И нищо лично към теб! :cheers:
 

t.marev

Редовен Потребител
...... Много ясно пише, 380 на обявата, а на кутията 280. А от темите и коментарите по сайтовете, разбрах че по скоро, съм прецакан......
Изобщо не си прецакан! Пушката си е много хубава, ти сам каза че си доволен, но като си видял цифрите си почнал да се вкарваш в нЕкви филми. Най-вероятно някой ти пуска тези фитили - ....с турска пушка за 150 лв. има такива резултати.....Стреляй си и хич да не ти пука!
Разбира се, сайта некоректно е написал 380 м/сек., забравяйки да спомене че става дума за кал. 4.5. Ако ги питаш, ще вдигнат рамене - ами то момичето като набирало цифрите, сбъркало....ще го поправим.
Тия "невинни" грешки са масова практика по сайтовете, при това не само по българските, вЕрвай ми! Моята пушка пристигна от комшиите без заглушител/ саундмодератор/ супресор или квото там се казва и когато попитах защо така, отговорът беше: - Ми то в Гърция тия неща са забранени и ние не ги продаваме....Да, ама това не беше написано на сайта, а на снимката пушката си имаше този аксесоар. Вярно, бяха сложили една кутийка чашки за компенсация, ама то става кон за кокошка.
Мисълта ми беше, че по принцип си прав, ама е добре да си отваряме очите. Освен това колегите са прави, че 380 м/сек. за кал. 5.5 е възможно само при ПЦП. 280 м/сек. с чашки грам, грам и нещо, каквито са най-популярни при 5.5 си е добра мощност, горе-долу 40 джаула. Вземи премери твоята колко е за да си спокоен. Според мене ще е съвсем близо до това което пише на кутията. Освен това, предполагам че ти си я харесал и заради други неща освен силата, например многозарядността. Пуцай си на воля и недей слушА хорски приказки!
:cheers::cheers:
 

emci74

Редовен Потребител
Въпросът е, че човекът си е платил за нещо, което не съответства на обявеното в сайта. Чувства се прецакан, но не подава жалба където трябва. Ей това вече не го разбирам, може би е свързано с бг манталитета ни. Законът е в негова полза и бързо може да си възстанови парите.
Колега, а с магазина свърза ли се, опита ли да разрешиш случая?
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
човекът си е платил за нещо, което не съответства на обявеното в сайта. Чувства се прецакан
Масово търговците пишат неща, които не съответстват на истината! И това не е само при пушка за 150 или 1500 лв. Спомнете си скандала със VW-груп, там лъгаха за емисиите, всички лъжат за разхода при автомобилите, аз лично не съм попадал на кола, която да гори толкова, колкото и дават по каталог! И се лъже за всичко, като почнеш от ютии и свършиш до самолети! Всеки се изкарва по-по-най! Затова, когато някой пита за конкретен модел, моят съвет е да се свърже с местната група, да види пушката на живо, да я замери, да я подържи в ръка, да постреля и ако му хареса, тогава да купува. А ако се купи нещо четейки само етикета или гледайки външния вид, винаги ще има разочаровани. И понеже днес е ден за избори, то е като да вярваш на предизборни обещания!
Така че, продължавайте напред! Следващата пушка ще е по-добра, но и тя няма да е съвършена! И следващата...и така! Затова е форумът..Да пишем , да споделяме...и да се развиваме!
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
https://www.gamo.com/en/product/gamo-replay-10x-magnum-igt-gen2/
Screenshot_20210404-082227.png
Търговеца е посочил обявеното от производителя,не знаех,че освен системата за зареждане са променили и мощността,това обяснява засиления интерес...45 дж.,яката работа!
470м/с-4,5мм
380м/с-5,5мм
 
Последна промяна:

Attachmen

Новодошъл
Не става въпрос за силата, а за бройката която закупих. производителя си е написал, че тази бройка е 280 мс, а аз си поръчах 380 мс. По документите, никъде не е описано колко е мощността. Някъде по форума четок, че разпробиват отвора при газовото бутало, така свалят мощноста, за страни където има ограничения. Такива бройки се изкупуват на малко пари и после ги пробутват
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Чел,недочел,не разбрал,повечето ограничения са 16/7,5 дж,а не 40+ или колкото си мислиш,че има тая хипер ,мега,гига,ултра,мощна пушка.
И мощността няма общо с цената в насоката която си мислиш.
 

Attachmen

Новодошъл
Чел,недочел,не разбрал,повечето ограничения са 16/7,5 дж,а не 40+ или колкото си мислиш,че има тая хипер ,мега,гига,ултра,мощна пушка.
И мощността няма общо с цената в насоката която си мислиш.
Кажи тогава, къде е логиката в цялата гимнастика?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Посочените скорости са с безоловни чашки,5,5 чашките на Гамо са 0,63 гр. със скорост 380м/с е 45дж.,с чашка 1гр. и скорост 280м/с е 40дж.Мерил ли си скорости,ако си от София като се оправи времето може да я замерим,най-леките ми чашки са 0,77гр.,трябва да ги засили със свръхзвук
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Цялата работа е за такива като теб дето се лъжат по големи цифри без да знаят за какво иде реч.После викаш " глей кво прави 500 м/с кво да ти говоря тва Гамо са ехеей"
Пък то се оказва,че далеч не е така.
 
Нагоре