Тактически фенери и лазерни прицели

lynx

Редовен Потребител
Преди няколко дни си поиграх на живо с едно китайско мини зверче.
Впечатляващи възможности за малките му размери и тегло(87 грама).
Единственото, което не ми допадна е, че като се напържи на макс (4000 лумПена), след 1 минута се самонамалява :rolleyes:
Цената му е малко гадничка, но кефа уж нямал цена :)
По чуждите сайтове из Европа е около 100 лева, у нас му искат 130.
https://fener-bg.com/product/ld70-f...Lt5IRnV4dwRayDyo4bY4LNI1iRTydJaBnczVNIQZDEAW8

ld70-fener-image_5ec581d977204_1280x1280.jpeg
 

lu-bo

Редовен Потребител
от много отдавна никой не е писал нищо в твмата. Кажете мнения за изпробвани фенери. търси се да свети много на далеко и да свети в точка а не пръска лъча.
Китаиците вече правят много добри фенери,нямат нужда от тунинг.Този е с най-новия светодиод 20W свети на 700м.-изпробвано.
https://aliexpress.ru/item/10050014...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
 

llcoolj

Редовен Потребител
Китаиците вече правят много добри фенери,нямат нужда от тунинг.Този е с най-новия светодиод 20W свети на 700м.-изпробвано.
https://aliexpress.ru/item/10050014...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Преди 3 месеца си купих същият фенер. Потвърждавам, че свети брутално за размерите си.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Някой има ли впечатления от Acebeam K65gt? Интересуват ме и впечатления от новата технология, на лазерните фенери. Например Acebeam W30.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Някой има ли впечатления от Acebeam K65gt? Интересуват ме и впечатления от новата технология, на лазерните фенери. Например Acebeam W30.
От конкретния фенер Acebeam K65gt. не но имам впечатления от светодиода SBT90.2 с които работи този фенер.Светодиода е с много лумени но и с огромна консумация по тази причина механичния ключ не издържа и се монтира електронен ключ.Механичния служи само да се включи електронния ключ.Заредена батерия 4000mA/h на максимален режим издържа 30сек.Аз не виздам смисъл от такъв фенер.Модела с бял лазер още не съм го виждал на живо.
 

astra

Редовен Потребител
Заредена батерия 4000mA/h на максимален режим издържа 30сек.
Според простата сметка, ако зареден акумулатор с капацитет 4 Ампер часа свършва за 30сек., то токът с който се разрежда трябва да е 28.8 кА. Много впечатляващо за светодиод, ако изобщо е вярно!
 

lu-bo

Редовен Потребител
Според простата сметка, ако зареден акумулатор с капацитет 4 Ампер часа свършва за 30сек., то токът с който се разрежда трябва да е 28.8 кА. Много впечатляващо за светодиод, ако изобщо е вярно!
Монтирах такъв светодиод на фенерче директно без драивер.Батерията е 21700 4000mA/h Свети много впечатляващо но само 30сек.
Този светодиод е проектиран за медицински цели,за подсветка на мощни микроскопи и осветление на операционни зали.Видях че китаиците го монтират на фенерчета и реших да опитам,не си измислям това е само практически тест.
 

pakfa

Редовен Потребител
Сметките показват 480А ток , а светодиода е с 13,5А максимален ток. Или диода прегрява , или батерията кляка.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Тоците дето се вика, майната им. Мен ми е интересно с какви ръкавици държи фенера светещият, че ми се струва бая мощност трябва да се разсее във вид на топлина, ако другите данни са верни...
Едни близо 2 KW си е малко котлонче, па макар и за 30 секунди...
Според физиката и математиката най-вероятно батерията вместо с литий е пълна с пясъкИЙ и дизайнера на уепенката е написал само 4000мА/ч, защото е нямало място за 400 000 мА/ч.
 
Последна промяна:

glavanov55

Редовен Потребител
Тоците дето се вика, майната им. Мен ми е интересно с какви ръкавици държи фенера светещият, че ми се струва бая мощност трябва да се разсее във вид на топлина, ако другите данни са верни...
Едни близо 2 KW си е малко котлонче, па макар и за 30 секунди...
Според физиката и математиката най-вероятно батерията вместо с литий е пълна с пясъкИЙ и дизайнера на уепенката е написал само 4000мА/ч, защото е нямало място за 400 000 мА/ч.
Направо си е електоженче!!!!
 

astra

Редовен Потребител
дизайнера на уепенката е написал само 4000мА/ч, защото е нямало място за 400 000 мА/ч.
И на мен на това ми прилича!
Имаше преди години, масово се продаваха пластмасови касетофончета по пазарите и битаците, с ярки надписи: 200W, 300W и колкото ти сърце иска...
Отмина модата на стотиците ватове, нагазихме в модата на хилядите ампер часове и лумени.
Лъжата стана норма и ежедневие.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Тоците дето се вика, майната им. Мен ми е интересно с какви ръкавици държи фенера светещият, че ми се струва бая мощност трябва да се разсее във вид на топлина, ако другите данни са верни...
Едни близо 2 KW си е малко котлонче, па макар и за 30 секунди...
Според физиката и математиката най-вероятно батерията вместо с литий е пълна с пясъкИЙ и дизайнера на уепенката е написал само 4000мА/ч, защото е нямало място за 400 000 мА/ч.
Това е батерията.Светодиода го поръча приятел за да го монтитаме на осветително тяло за неговия сервиз.Преди това реших да го изпробвам на фенерче.За мен остана един съсипан рефлектор на които разширих отвора /светодиода е доста голям/ батерията купих нова специално за теста. Отдавна не вярвам на писаниците на китаиците но този светодиод наистина свети зверски.
 

Attachments

  • 0-02-05-40d11245a815f1f4fe7cbbe49df54af535083e3659312a41d0b600604dec2d4c_9a1eafcc.jpg
    0-02-05-40d11245a815f1f4fe7cbbe49df54af535083e3659312a41d0b600604dec2d4c_9a1eafcc.jpg
    159.7 KB · Прегледи: 74

Lighthammer

Редовен Потребител
Новобранец съм и искам да ви питам доколко читави са тия комбота лазер/фенерче, които се продават, и можете ли да ми препоръчате конкретно такова? Дали ще е от български магазин или алиекспрес е без значение, изискванията са цената да не е кожодерна и уредчето да не е някакъв боклук, ако е възможна тази комбинация. Бих искал да си взема и двете джаджи, но не знам дали да ги търся поотделно, или заедно. Сякаш заедно ми изглежда по-компактно. Ще ми се лазерът да е зелен, за да се вижда и през деня, но не е задължително, но е задължително да е точен, а фенерчето да има по-скоро фокусирана, отколкото разпръсната светлина, без да търся някаква голяма мощност.
Уточнение: имам предвид да си светят поотделно, просто да са компактно събрани, нещо такова.
41YN%2BKf9qWL._AC_SX425_.jpg
 
Последна промяна:
Нагоре