ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Gadnqra

Редовен Потребител
https://www.sorbe.bg/sport/na-otkri...1QyVs1nwAP5_9lViZdoNyq8bXeEK6rTL4vrYVNv4e6tn0

Какво ви е мнението за тия фенери? Заслужават ли си парите?

Добри са. Имам няколко модела и съм много доволен. Моите съм ги купувал от Митака от Пловдив. Той ги внася и ги тунингова. Много е коректен и си разбира от работата.

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-хронографи-Сhronix.2109/
Това е обява на Митака.
 
Последна промяна:

vanko

Редовен Потребител
Добри са. Имам няколко модела и съм много доволен. Моите съм ги купувал от Митака от Пловдив. Той ги внася и ги тунингова. Много е коректен и си разбира от работата.

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-хронографи-Сhronix.2109/
Това е обява на Митака.

Ники, попитах и посочих линк за фенери.Хронографите на Митака ги знам,наистина са мн добри!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ники, попитах и посочих линк за фенери.Хронографите на Митака ги знам,наистина са мн добри!

Отговорих ти за фенери. Митака внася, тунингова и продава фенери. Пратих ти обявата му за хронографите, за да добиеш представа, че е човек от форума.

Това е сайтът му за фенерите.
 

Attachments

  • 20210309_124729.jpg
    20210309_124729.jpg
    190.1 KB · Прегледи: 42
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
Ники, попитах и посочих линк за фенери.Хронографите на Митака ги знам,наистина са мн добри!
И линка, който си посочил е на коректни хора( пише, че са заводски модифицирани касвото и да значи), а пък Митака го знаем всички така, че все няма да сбъркаш.:cheers:
 

Djack

Редовен Потребител
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Аз си поръчах Convoy M21A от този търговец преди 3 месеца: https://www.aliexpress.com/item/1005001433292831.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5bd74c4dUDzVJH
След 3 седмици вече беше в мен. Преди да дойде фенера мислех да го пратя на Митака да го тунингова, но след като пристигна и видях как брутално свети се отказах. Предполагам, че след като го бутне Митака ще свети още по добре, но мен в момента ме удовлетворява предостатъчно.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
За фенери потвърждавам че на Митака са най-добрите . Всичките му модели светят много по-добре ( не само по-силно) от това което продават китайците . Да, по скъпи са , но когато ти трябва за работа или за лов с ОО искаш най-доброто . А качеството струва повече пари .
 

andi

Редовен Потребител
Имам нужда от помощ .
Търся подобно бидонче . Важно е да е пласмасово , да затваря добре ( да не тече вода ) . За предпочитане да има такава шестостенна или осмостенна част . Между 3 и 5 литра .
2 броя . Нови или от нещо , или пълни с нещо . Така че да дойдат до 50 тина лв двете
upload_2021-3-10_9-27-46.png
 

didarai

Редовен Потребител
Трябва ми информация за черешов масив (наистина голям , не 3 дкр градина) . Искам да направя снимки .
Т.е...трябва ми да знам точната локация (не някъде около Кюстендил и Айтос) и кога са цъфнали ( примерно " днес цъфтят и до 3-4 дена ще са цъфнали )
Чек да ъпна , че замина бързо назад , а ми е важно .
 

didarai

Редовен Потребител
Здравей
Шумен как ти е като дестинация
Има един голям черешов масив но още е рано да цъфтят
Поздрави
Разстоянието няма значение . Да е голямо и да знам до 3-4 дена , че ще е цъфнало , както и точната локация .
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,

предстои ми пътуване в района на едни острови и ми се иска да си взема някакви радиостанции тип уоки токи за бърза връзка с колегите. Някой наясно ли е къде да проверя свободните честоти в региона (Доминиканска република, Търкс Кайкос, Ямайка).
Какво мислите за Baofeng t1?
търсят се само налични в бг изделия понеже нямам време да чакам доставка от Китай или другаде.

искам да е нещо компактно и с възможност за препрограмиране за да се настрои на местните честоти че съм почти сигурен че европейския PMR и LPD банд не е подходящ за там.

поздрави
 

llcoolj

Редовен Потребител
Аз съм 6-та година с Baofeng UV-5R и до сега съм нямал проблеми. По стар модел е от Baofeng t1, но е по мощен, с повече канали и по голям честотен диапазон. Предимно съм я ползвал като пътуваме в чужбина с колите и от време на време в гората. Сещам се, че се препрограмира, защото си бях купувал кабел отделно за тази интервенция.
 

xpresident

Редовен Потребител
Baofeng са с кофти приемник, по принцип не ги харесват. Честотите са регулирани от държавата и трябва да провериш дали има разрешени за ползване за твоите цели, иначе е престъпление.
 

astra

Редовен Потребител
Baofeng са с кофти приемник
Баофенг или боклук-фенг, както е популярен сред радиолюбителите е с наистина много кофти приемник...
иначе е престъпление.
Административното нарушение не е престъпление ;)
 

bleu81

Редовен Потребител
Baofeng са с кофти приемник, по принцип не ги харесват. Честотите са регулирани от държавата и трябва да провериш дали има разрешени за ползване за твоите цели, иначе е престъпление.

в България и наоколо ползвам от години мидланд г9 и съм много доволен от обхвата и автономията на батерията.

тоя баофенг съм го дал за пример понеже е евтин и да ми го вземат някъде няма да съжалявам а и може лесно да се прекодират за местните честоти.

като са такъв боклук предложете нещо друго по добро от бг доставчик.

съзнателно съм се целя в модел с визия "уоки токи" и компактен размер.

стандартните мотороли/кобри униден и тн от магазините за жяла/черна техника не стават понеже са на европейски честоти.
 

emci74

Редовен Потребител
Административното нарушение не е престъпление ;)
Така е, ама не съвсем :(. Особено, ако честотата ти съвпадне с полицейска или друга запазена за службите. В щатите ни засякоха и впоследствие арестуваха за нула време
 

llcoolj

Редовен Потребител
в България и наоколо ползвам от години мидланд г9 и съм много доволен от обхвата и автономията на батерията.

тоя баофенг съм го дал за пример понеже е евтин и да ми го вземат някъде няма да съжалявам а и може лесно да се прекодират за местните честоти.

като са такъв боклук предложете нещо друго по добро от бг доставчик.

съзнателно съм се целя в модел с визия "уоки токи" и компактен размер.

стандартните мотороли/кобри униден и тн от магазините за жяла/черна техника не стават понеже са на европейски честоти.
Имам доста познати , където си ги ползват в дружинките, като излизат на лов и са доволни. За любителски цели става. Евтина китайска радиостанция, където и да я изгуби и да я счупи човек няма да го е яд.
 
Нагоре