COMETA - хубавите испанки.

Martin36

Потребител
Една група от 10 изстрела от днес на дистанция 20м. с Cometa Fenix 400 с пластмасов приклад. Като изключим едната дупка по- ниско, която отчитам като моя грешка и двете сравнително по-високо, които не мога да си обясня, групата се събира в 1 лев.
 

Attachments

  • 20210226_190022.jpg
    20210226_190022.jpg
    209.4 KB · Прегледи: 113
  • 20210226_190326.jpg
    20210226_190326.jpg
    222.5 KB · Прегледи: 110
  • 20210226_162444.jpg
    20210226_162444.jpg
    742.9 KB · Прегледи: 111

xpresident

Редовен Потребител
От опора или от ръка е стреляно? С оптика или на механични? Ако е с оптика, не е зле, но има какво да се желае още. Разнасянето по височина е от неправилно прикладване.
 

Martin36

Потребител
На една от снимките се вижда масата от която стрелям. Не е особено стабилна. За упора използвам едно парче от крачол на дънки пълно с пясък. Оптиката е leapers 4×32.
 

xpresident

Редовен Потребител
Крачола с пасък е много удобен, когато разглобяваш пушката. За стрелба не става. Масата я ползвай за бирите, когато правиш барбекю. За стрелба с пружинка, само от ръка, въпреки че някои ще ме опровергаят. Оптиката ти е хубава.
 

Martin36

Потребител
Значи проблема ми е в упората? На 40 метра по малка група от 6 см. не съм правил. Чудех се в мен ли е проблема, в оптиката ли, в пушката ли или в съчмите? Ще пробвам като държа пушката стабилни в ръка да видя какво ще се получи.
 

didarai

Редовен Потребител
Крачола с пасък е много удобен, когато разглобяваш пушката. За стрелба не става. Масата я ползвай за бирите, когато правиш барбекю. За стрелба с пружинка, само от ръка, въпреки че някои ще ме опровергаят. Оптиката ти е хубава.
Ами аз имам мнооого добри групи на 50 м . при стрелба от крачол с пясък и маса за бири. Всъщност ...само така си прострелвах оптиката . Ако чувала е в самото начало на ложата , нема грешка ;)
Ако е близо до спусковата скоба и най-малката грешка , става голяма при мишената . Пясъкът достатъчно добре играе артилери холд.
Разбира се дори така ако позата е напрегната или масата се лашка , ще се отрази на мишената . Хватът , спускането и дишането , разбира се също никой не ги е отменял .
 

Attachments

  • 038440327-big.jpg
    038440327-big.jpg
    197 KB · Прегледи: 68
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
Една група от 10 изстрела от днес
Добре е. Ако с добра пушка и правилните чашки изпълниш 10 технически еднакви изстрела, теоретично ще отидат на едно място, независимо от хвата и опората. Това е само мое мнение. Тази ставнително мощна пружинка, според мен, трябва да и дадеш малко повече свобода, да не я стискаш отзад и натискаш в твърда упора отпред. Да може горе-долу еднакво да си подскача при всеки изстрел. И би трябвало да стане още по-добра група.
 

Божо

Потребител
Тъй като в почивните ми дни напоследък все вали, на Кометата също и е такава съдбата. Вчера пак в дъжда стрелях, тъй като бях свалял оптиката, направих груба прострелка на 20 м с останали чашки H&N Excite Hammer, после стрелях по кенчета от бира на 40 и 50 метра. По-далечното трудно го уцелвах, но имах останали 40-50 чашки и пострелях, след това минах на ФТТ - веднага почнах да го уцелвам, явно е било от Хамъра.
За пръв път вземам прилични чашки и ми направи впечатление колко плътно влизат, даже си одялках една пръчка за да ги дотиквам, да не се мачка полата. Дори при аматьорска стрелба по големи цели веднага се усети разликата с ФТТ. Следващият път ще прострелям по-старателно с тях и ще почна да стрелям за група, за да почна да усвоявам тънкостите на стрелба с оптика, тъй като доста ми играе все още.
Намерих си в града H&N и JSB всякакви видове на цена като в Сотис - спестих от доставка :rambo:
 

rivan

Редовен Потребител
JSB къде ги намери? Че ми се ще да попълня малко запасите!
 

ATO

Редовен Потребител
При мен FTT не даде добра група. Очаквах подобна като от JSB 1.03 грама, но не се получи. Тези имам, не съм пробвал с други сачми.
 

milen11

Потребител
Здравейте колеги.Не съм стрелял с Кометата от януари и днес като я извадих ме чакаше изненада.Изпуснало е газовото бутало.Незнам как се е случило, а и не ме интересува.Чудя се ще мога ли да намеря само бутало като резервна част или се продава само комплект със спусъка,може ли това да се ремонтира и напомпи отново и ако може къде или да не се занимавам с пушката въпреки че ме е яд много.Купувана е от Сотис през 2018г.и е като чисто нова ама.......Ще съм благодарен за мнения какво да правя в тази ситуация.
 

Link

Потребител
Здравей колега, буталото оригинално ли е? Аз в момента имам 2 резервни, правени в Украйна. Измери за всеки случай оригиналното и ми прати размерите. Ще видя дали имам подходящо.
Аз също бях сложил оригинално и при мен изпусна сравнително бързо. Смятам, че проблемът е, че влиза много плътно и вероятно изкривява щока, което води до луфт в уплътненията. Моето първо украинско сдаде багажа чак след 8000 изстрела.
 

Licho

Редовен Потребител
Това е често явление при тази пушка!
Преди 3 год ,когато и при мен стана така,нямаше отделна продажба на ГП,а само в комплект със спусък-тогава я имаше само в Булармс и струваше 120лв.
ГП бе капсулирана,но сега вече може да е по-различна.
 

milen11

Потребител
Буталото е оригинално в комплект с пушката.Според мен съм изстрелял около 4000 чашки и не е нормално да изпусне.На предната си пушка си бях направил бутало от стар амортисьор което издържа доста изстрели и постепенно взе да изпуска което си е нормално.Исках да избягна екшъна да търся чертежи и да си правя бутало и затова предпочетох пушка с оригинално ама май не се получи.Не съм го вадил още защото съм си на село и нямам условия.Предполагам че няма клапан за зареждане ,но и да има все тая като е изтървало челното уплътнения.Оригинално бутало се продава ама комплект със спусъка който не ми трябва и затова съм пред дилема какво да правя.
 

t.marev

Редовен Потребител
Оригинално бутало се продава ама комплект със спусъка който не ми трябва и затова съм пред дилема какво да правя.
Поръчай си от украинците или руснаците. Ако се направи групова поръчка излиза евтино. Сигурно и някой друг ще се включи и работата е готова. Ще си поръчаш и маншет и някоя друга джаджа.
 

milen11

Потребител
Поръчай си от украинците или руснаците.
Колега съгласен съм със съветът ти,но украинците или руснаците нищо не ми говори.Ще съм благодарен на малко помощ да ми се изясни точно за какво става дума.Наскоро имаше тема за някаква обща поръчка,но неможах да я намеря и да ми се изясни за какво става дума.
 
Последна промяна:

Адалберт

Потребител

Колеги възможни ли са тези групи които прави тоз пич с кометата понеже събирам за нова пушка и мисля да я копувам същата
 

xpresident

Редовен Потребител
Поръчай си от украинците или руснаците.
Колега съгласен съм със съветът ти,но украинците или руснаците нищо не ми говори.Ще съм благодарен на малко помощ да ми се изясни точно за какво става дума.Наскоро имаше тема за някаква обща поръчка,но неможах да я намеря и да ми се изясни за какво става дума.
https://airmagnum.io.ua/
 
Нагоре