Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

Божо

Потребител
И при мен се строши тази пластинка на спусъка, пукна се и скобата около болта, при изправен маншет - пластмаса е и старее.
Скоба винаги може да се изработи от месинг и ще изглежда добре. Обмислям го за моята пушка, но първо трябва да си намеря монтаж за оптика, за широката и шина.
 

Hidden

Редовен Потребител
И без маншет пак сигурно ще уцелва, но не те съветвам да пробваш, защото може да навредиш сериозно на пушката си. Стрелял съм със Славия с износен цилиндър и с изгорял маншет и пак имаше точност. А нямаше почти никаква компресия при долните тестове.
Правиш следните тестове. Първо, ако пушката е още сглобена я зареждаш БЕЗ ЧАШКА и слагаш палеца си на изхода на цевта, така че да държи налягане. Стреляш и след 2-3 секунди махаш палеца. Трябва да се чуе съскане от спадането на налягането, създадено от буталото. Пак казвам: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО БЕЗ ЧАШКА. МОЖЕ ДА СЕ ПРАВИ САМО НА СЛАБИ ПУШКИ!
Другото, което може да направиш е следното - разглабяш пушката и махаш цевта и цевната кутия, както и задната тапа и пружината. ДА остане само буталото в цилиндъра. Слагаш пръст на трансферпорта - предния отвор, който подава въздух към цевта и дърпаш буталото. ТРябва да има вакуум. После махаш пръста и дърпаш малко назад буталото. Като сложиш пак пръста и натиснеш буталото трябва да има налягане, т.е. буталото трябва да се движи трудно и като отстраниш натиска върху него да се връща. Това са тестовете. Като ги направиш пиши какво е станало, за да те насочим какво да прави по-сетне.
 

andonov_b

Новодошъл
Здравейте,
сериозно обмислям покупката на въздушна пушка. В момента в Разград за 250 лв се продава Славия 625, може да е и колега от форума. Това е максималната сума, която бих дал в момента за пушка.
Двоумя се дали да е нова Хатсан до тази сума или втора употреба от друг производител.
Ще се ползва за забавление, ако се зарибя прекалено, ще му мисля допълнително.
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Здравей,
Като за начало, вземи Славията, дано е читава, ама как да разбереш, като си новобранец! Постреляй с нея, тя ще ти даде представа за стрелба с пружинна пушка, не е върха на сладоледа, но е лека, удобна, точна и безотказна. Дори да надграждаш после , със сигурност ще си я запазиш завинаги в колекцията като мен. Лесна за обслужване и лесно достъпни консумативи!
 

xpresident

Редовен Потребител
Славия 630/631 ако си упорит и търпелив можеш да намериш за 200-250лв. В OLX излизат за по 300-350лв. С Хасан не се занимавай, ако държиш на точност, качество и надеждност.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравейте колеги, искам да ви попитам има ли някой с опит, в освежаването и реставрирането на пушки slavia и е от София? Става дума за модела slavia 631 delux. Прилагам снимки. Има проблем с ръждата и трябва като чели да се направи нова оксидация. При зареждане се чува странен звук все едно пружината е."счупена". Маншета на 100 процента е за смяна. Моля някой ако е съгласен и би я взел да я стегне да ми пише на лични.IMG_20210418_173902.jpg IMG_20210418_173845.jpg IMG_20210418_173832.jpg IMG_20210418_173817.jpg IMG_20210418_173812.jpg IMG_20210418_173739.jpg IMG_20210418_173731.jpg IMG_20210418_173721.jpg IMG_20210418_173715.jpg IMG_20210418_173705.jpg IMG_20210418_173648.jpg IMG_20210418_173640.jpg
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Може да е махната и пластината(пружината) под ригела за да не стърже в пружината и цилиндъра и пак се чува изщракване на удара му в цилиндъра.махни приклада и виж дали е там или е хлабава!
 

P U

Новодошъл
Здравейте. Някой има ли идея от къде мога да си купя мушка за 631 Делукс?
 

xpresident

Редовен Потребител
Тези дни извадих Славията и пострелях на механични, на открито.
Реших да проверя на какви дистанции мога да стрелям, без да пренастройвам мерника по вертикла. Прострелката е на 20м.
1621923056822.jpg
Вижда се, че в целия диапазон от 10 до 30м може успешно да се целят капачки от Швепс, само на 30м трябва да се цели не в основата, а една идея нагоре. На по-далече трябва по-голяма мишена.
На 50м съм сложил стандартна състезателна мишена, 106мм черен кръг. Вижда се перфектно, ширината съвпада с ширината на мушката при прицелване. 10 изстрела, два са малко под листа. Групата е около 7см, т.е. кенче от бира на тази дистанция няма да има пропуск.
Интересно щеше да е ако я прострелям на 50м, тогава на близките дистанции къде ще е POI, ама другия път.
 

xpresident

Редовен Потребител
Браво Васко!Прави впечатление,че и ти като Иво пестиш чашки. ;):cheers:
То в тези времена кой не пести... :D
По 3 са, защото ме домързя да пусна по 5, аз и не съм се старал да направя хубава група, а да видя къде идва POI по вертикала. На 50м пуснах 10, че там с 3 нямаше да е показателно. Другото е че всички групи са изместени наляво, защото мерника на 630 (поне на моята, която е от старите) не позволява финна корекция. Ако преместя един зъб, отивт надясно от центъра.
:cheers:
 

xpresident

Редовен Потребител
Търся пружина и маншет за Славия 631 от стария модел. Някой знае ли къде по магазините из страната може да има?
Също и в оnline магазините не намирам :(
 

Evanko

Потребител
Търся пружина и маншет за Славия 631 от стария модел. Някой знае ли къде по магазините из страната може да има?
Също и в оnline магазините не намирам :(
https://arms-bg.com/oragie/vazdushn...i/pruzhina-za-vzdushna-pushka-slaviaarms.html
От тук купих за новия модел преди година и тогава имаха и за стария, щото ме питаха моята каква е.
 
Нагоре