РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Правилен ти е пакета пружини. Няма как да се наредят по друг начин на това растояние на буталото. Сглобявай и търси стенд.
 

dberov

Редовен Потребител
Колко броя са ти пружините?
Питам понеже си показал 14 наредени по този начин (())(())(())((
А аз така завършващи не съм виждал, може и да има но всички които съм отварял са били наредени така че последните 2 да завършват като първите 2 или винаги са две срешу две, ето така. (())(())(())(())
 

koce66

Новодошъл
редуктор на RTI Arms - на Хатсън 44, приспособих го , стана добре и работи прилично. 95 мм се получи удължението.
 

Attachments

  • reduktor1.jpg
    reduktor1.jpg
    191.2 KB · Прегледи: 132
  • red2.jpg
    red2.jpg
    127 KB · Прегледи: 129
  • red3.jpg
    red3.jpg
    126.9 KB · Прегледи: 130
  • red5.jpg
    red5.jpg
    90.5 KB · Прегледи: 132
Последна промяна:

elemag

Редовен Потребител
Здравейте,питането е от името на мой приятел .От темите във форума научих за един неуспешен опит .Поста беше от преди няколко месеца в раздел ''Продавам ПЦП" . Та въпросите ми са:
Някой успял ли е да монтира редуктор ? Съответно от къде може да се поръча качествен такъв? Има ли рискове за ПЦП-то при неправилен монаж или некачествен редуктор?
Предварително благодаря на отзовалите се , които искат и могат да помогнат.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Твоя приятел "хронографирал" ли е пушката,тази пушка в 16 дж. трябва да има много изстрели в плато не по лошо от на редуктор,просто трябва да види от колко до колко атмосфери започва и свършва.Аз съм с регулатор Altoros,някои не ги харесват ,но при мен си работи четири години и над 7-8000 изстрела без да съм имал проблем,е не цепи м/с -дата!Хубавото на тези е ,че не трябва да дупчиш резервоара,демек винаги можеш да го махнеш у да си стреляш на правоток!
https://www.altaros.cz/en/Air-Arms/42-airarms-classic-airgun-regulator.html
П.с
Единствен недостатък според мен е,че минималното налягане на регулатора е 100бара ,за 16 дж. можеше да ги прави от 80 бара!
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Неуспешен, че нещо редуктора беше дефектен...
Пушката след намесата на "баш майстор" няколко дни по-късно вече беше ОК!
Бях загубил интерес към нея и след като се случи и това с редуктора, я засилих към сергията.
HFT500 е разновидност на 400 серията на АРМС. А на такива пушки са монтирани хиляди редуктори успешно.
Няма от какво да се притесняваш.
 

elemag

Редовен Потребител
Kifa, пушката се използва за ФТ.Между 150 и 175 бара стреля идеално.Но под и над тези стойности трудно поразява убойната зона.Друго неудобство е , че трябва да зареждаш въздух на всеки 30 изстрела , а мишените са 40 или 50.
shstanchev можеш ли да ме насочиш към майстор и да споделиш коя е марката на редуктора , който избра ти .
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Аз купих Хума, не знам дали с него са сглобили пушката или с друг. Не съм питал.
Ще проуча и ще докладвам.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Пушката на Станчев е при мен, редуктора си беше ок проблема беше другаде.
Реално има какво да се пипне по нея и след това, например по лек удърник и клапан ама това си е заигравка.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Редуктора не е панацея.....
Ако не стреля добре, което явно е така, проблема си е в пушката.
Иска си един обстоен преглед, какво е пипано по нея.
Фабрично си идват с не лошо плато, но следвайки мераците си, собствениците им посягат, а последващи интервенции не винаги водят до по-добри резултати. Сигурен съм, че е бъзикана.
Много тясно плато, предполага проблем с клапана.
 

elemag

Редовен Потребител
Пушката е така от кутията.Момчето ,което я има много си я пази .Не му е единствена.В порядъка на колко изстрела е приблизително платото от кутията?
 

koce66

Новодошъл
Много съм доволен от редуктора. При 115 бара държи коридор от 1 м/с /269-270 м/с/, калибър 5,5 и чашка 1,05 грама. Взех още един за другата /6,35/. Трябва да се направят два дутайла на струг. По малкия е на цилиндъра, другия е на бойния клапан, като е предвидена и камера от около 8 см3.
Ето снимки
 

Attachments

  • 20210909_192321.jpg
    20210909_192321.jpg
    89.1 KB · Прегледи: 114
  • 20211101_182425.jpg
    20211101_182425.jpg
    104.4 KB · Прегледи: 113
  • 20211101_182528.jpg
    20211101_182528.jpg
    118.7 KB · Прегледи: 112
  • 20211101_182943.jpg
    20211101_182943.jpg
    141.1 KB · Прегледи: 113

koce66

Новодошъл
Днес напомпах въздух, скороста падна с около 30 м/с!!! При мен ли е грешката или е нормално!
 

xpresident

Редовен Потребител
При по-високо или при по-ниско налягане на редуктора, мога да очаквам по-голяма температурна стабилност? За 16j.
 
Нагоре