ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Стоян77

Потребител
Аз не случайно поисках снимки на модератора а от това което виждам от снимките, тоя модератор е с малък диаметър и няма да души добре дори и с конусовидни камери от дурал. Та най безболезнено да се пипне е с ролки и вата а ако колегата реши да че иска хубав модер, трябва да се прави нов.
Заглушава доста добре.Ако стрелям с ниско налягане извън плато ,тогава гърми.Проблема е че отваря групата .
 

Djack

Редовен Потребител
Изредил си оптики с MIL скала и такива с MOA, както и с клик-ове в MIL и MOA.
Увеличение 18х в никакъв случай не е слабичко за това, което си посочил.
Без да те засягам, запознат ли си с основите на стрелбата на "100+ дистанции"?
Обиколил си алиекспреса, поне потърси магазини с доставка от Европа, че вече почти всичко по-обемно от Китай го спират на митница.
Сори, че е малко извън темата, ама къде гледате в Али-то, дали даден магазин бачка с доставка от европейски магазин?
 

kosmev

Редовен Потребител
ама къде гледате в Али-то, дали даден магазин бачка с доставка от европейски магазин
Няма как директно, лъжем се с китайците. :D
Съвсем сериозно, явно нарочно не позволяват за нас, но има начин.
Избираш "страна получател" от Европа, повечето им складове са в Испания, Полша, Чехия, Франция.
След това, само за някоя от горните държави, ти се появява опция за "страна изпращач", избираш същата, както и бърза доставка.
secret.png
След това се надяваш магазина да доставя и до България, да кажем половината, които имат складове в Европа, го правят.
Кликаш на артикула и сменяш дестинацията - изписва ти дали може да ти го достави и срещу каква сума
Ето примерно тази оптика
secret2.png
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
На снимките е точно този надулник. Групата не е добра, защото не е съосен. Елементите, които използвам са прави, цилиндрични чаши, пробити, в дъното по средата. Така се правят камерите за друг вид оръжие. Въпросният надулник е с прекалено малък обем, за да върши работа, като СМ.
 

rivan

Редовен Потребител
повечето им складове са в Испания, Полша, Чехия, Франция.
"Складовете" им са/е/ кораб, който обикаля пристанищата и праща оттам. На Чехия не съм попадал. Прави ми впечатление, че пращат или от Испания, или от Полша, или от Франция, но никога от трите заедно. Просто си местят положението. Ето ти една от Испания:
https://aliexpress.ru/item/32986012...02_,searchweb201603_&sku_id=12000016056750620
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз като си поръчвах медията за колата, опциите бяха : Чехия, Полша, Испания и Китай. Взех я от Чехия, че шипинга беше най-малък и срока за доставка също.
 

rivan

Редовен Потребител
За медията не знам. Аз поръчах оптика от Полша, тогава разбрах, че пращат от кораб. Брачеда поръча от Испания. След 2-3 седмици от същия магазин вече не пращаха от Европа. След време пак се появява.
 

emci74

Редовен Потребител
Малко ми е интересно и леко недоумявам, как могат да изпращат нещо от кораб?
Без логистичен склад на брега няма как да се получи
 

kosmev

Редовен Потребител
Явно са намерили вратичка!
Или по-скоро отново лъжат. По китайски, явно им е в културата...
Днес ми дойде поредната пратка, поръчана УЖ от Полша. Донесе я Спиди.
На тяхната товарителница пише подател HongKong нещо си. Разлепих я, отдолу имаше друга.
Ето проследяването и.
Явно Поляците са анексирали 20 милионния град Шънджън в Хонг Конг и не са се похвали в Европа още :D
Лошото е, че ако поръчаш нещо скъпо, примерно оптика, а те го пратят от Китай вместо от Европа, има голяма вероятност да го спрат на митница.
И тогава трябва да плащаш мито+ДДС+такса представяне + цесия...
 

rivan

Редовен Потребител
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Алиекспрес е сайт за китайски измами и все по-често се замислям като си търся някаква стока. Ако я намеря тук, пък и било и малко по-скъпо е за предпочитане.
Последният път беше електроника с андройд, който уж беше версия 10 и RAM-2GB. Купих го уж от Чехия. Пристигна от склад в Германия. Оказа се дърто менте, като за всяка китайска стока . Андроид 8.1 и RAM 1GB,като всичко е прикрито софтуерно, но китаеца не знае че опции на разработчика дават достъп до паметта, а няколко почуквания по версията на андроида изписват съответната буква. Като му ги натрих в носа тези факти, клекна и ми написа само: върни го! И ми праща адрес в Китай. Още малко и швепс. Следващият може да иска и на луната да му го пратя, на тъмната страна. Пиша му : ще го върна на адреса от където е дошло. И така разправии, чудесии, а алиекспресния го няма никакъв. Участието на сайта посредник е никакво в спора. Това не е ибей и тук се защитава само жълтура. Накрая ми върна 35% от стойноста а аз го продадох такова каквото е, но повече не купувам нищо по-скъпо от 20-25лв.
Съвсем отделен въпрос е че чайниците напоследък са си надули цените и се мислят за японци.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
След като сме зависими вече от тях ще си плащаме за тарикатлъка, да ни произвеждат евтини стоки.
Съвета ми е по-скоро да се бяга от някакви анонимни "търговци" въртящи алъш-вериш по китайски сайтове като точно този. Има си и китайска стока, която се произвежда под известни търговски марки както европейски, таса и китайски, но тя откровено казано няма нищо с тези. Такива стигат до нашия пазар по по-легален начин. И накрая, когато се стиге до там да си търсим правата като потребители, да има на какво да стъпим, защото в алито нямаме никакви права. Точно нула.
 

Sen

Редовен Потребител
Алиекспрес е сайт за китайски измами и все по-често се замислям като си търся някаква стока. Ако я намеря тук, пък и било и малко по-скъпо е за предпочитане.
Последният път беше електроника с андройд, който уж беше версия 10 и RAM-2GB. Купих го уж от Чехия. Пристигна от склад в Германия. Оказа се дърто менте, като за всяка китайска стока . Андроид 8.1 и RAM 1GB,като всичко е прикрито софтуерно, но китаеца не знае че опции на разработчика дават достъп до паметта, а няколко почуквания по версията на андроида изписват съответната буква. Като му ги натрих в носа тези факти, клекна и ми написа само: върни го! И ми праща адрес в Китай. Още малко и швепс. Следващият може да иска и на луната да му го пратя, на тъмната страна. Пиша му : ще го върна на адреса от където е дошло. И така разправии, чудесии, а алиекспресния го няма никакъв. Участието на сайта посредник е никакво в спора. Това не е ибей и тук се защитава само жълтура. Накрая ми върна 35% от стойноста а аз го продадох такова каквото е, но повече не купувам нищо по-скъпо от 20-25лв.
Съвсем отделен въпрос е че чайниците напоследък са си надули цените и се мислят за японци.
Напълно съгласен. След сходен опит с отрицателен резултат вече от Али се поръчват само дребни неща, за малко пари, абсолютно никаква техника, никаква електроника или оптични прибори; дет' се казва, нищо с движещи се части ;) Дребни парцалки, някой аксесоар за телефон и подобните неспешни и, признавам си, често ненужни боклучета ;)
Жалкото, колеги, е че не беше така... Карбонова бутилка си купих оттам на хубава цена преди 3 години и продължава да ми служи вярно... Сега не бих посмял.
И аз предпочитам вече от ЕС магазини, с ясното съзнание, че е нещо пребрандирано, с включено мито, ДДС и доставка, но и знаейки, че няма аз да губя време и хабя нерви, ако нещо се случи...
Що се отнася до колко е изгодно...? Е, написаното дотук ясно го показва... ;) Всеки според чергата си. Нека сме здрави, другото рано или късно се купува, а като е късно - понякога е по-сладко, повече ценим :) Успех, колеги, не е края на света.
 

Jorom

Редовен Потребител
МИРО, в.з. Мечката, София област
https://m.bazar.bg/ads/user/1594403


Този в Базар-а продава доста части за въздушни пушки, вкл цеви.... колега от форума ли е ,или пък някой познава ли го...телефон ако може да ми даде някой, че му писах а не ми отговори и искам да разбера ще стане ли работата да купя от него цев за Хатсан 135 6,35мм която всъщност ми трябва за ПЦП 60-70 J
И друго което ме интересува: какъв е туиста на тези цеви от пружинни Хасани 125/135 и Striker 1000S в 6,35мм?
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Първите оптики които съм купувал бяха точно от този тип китайки (гаражни). Вече не е останала една здрава.
Следващите бяха отново произведени в Китай, но вече под брандове сато нико стърлинг, хоук, оптисан. Там вече е друга бира. За този тип говоря и не бяха от алито, а от европейски търговци.
 
Нагоре