МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

anibis

Редовен Потребител
Днес Диана, покровителката на Градо (Монтана) беше благосклонна от към време. Слънчице, безветрие и 10-ина градуса... Мечта! Реших да открия годината...
Тоя път взех далекомера, отчете 21 метра. Не мога да снимам през тая пущина!
Feinwerkbau 601, пак по 10 броя във всяка мишена... Все си има едно-две дето ще ги поизпусна, ма ще се учиме.View attachment 88384 View attachment 88385
Защо не пробваш 0.510гр на JSB Тия плоските не бяха ли за в зала и до 10м ако не се лъжа?
А за Фанито ммм много добра германка!
Абе то нещо немско имали лошо? Тия са естети до мозъка на костите,като правят нещо,го правят както трябва. Ето и ВСВ ама без малко,ама на едни 20-25км.Ама така е като мустака не си слуша генералите, и води война на три фронта!!!
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
20210202_162316.jpg
Преди малко, на халетата. 50м., прострелка в окото на безсмъртния катеричок. 1 изстрел, не посмях втори, за да не разваля магията :)
Ако някой иска да попита как се стига до халетата след снега и дъжда, ето как:
20210202_162955.jpg
 

astra

Редовен Потребител
Като гледам, на колата са и окаляни само гумите, значи пътят е приличен!:)
Съвсем приличен е. С една малка особеност: за да върви напред колата, налага се кормилото да е 90° на ляво или надясно. Като изсъхне калта, ще се оправи :)
 

xpresident

Редовен Потребител
Я, не знаех, че цевите CZ искали чистене!
Не искат, но след разнасяне на пушката на мокро време е хубаво да се почиства и смазва, все пак не е Лотър Валтер Стейнлес Мач Грейд, като на Атамана ;)
 

astra

Редовен Потребител
Не искат, но след разнасяне на пушката на мокро време е хубаво да се почиства и смазва, все пак не е Лотър Валтер Стейнлес Мач Грейд, като на Атамана ;)
Забелязал съм, че и никелираната щаерска цев не се страхува от мокро време, но съм почти възмутен, че Щаер минават тънко - само с едно никелиране, вместо да зарадват клиента си с неръждаема стоманена цев от най-висок клас. А бе, личи си кой си уважава повече клиентите :)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Отдавна не съм се ""хвалил"!;)
От някилко дена се занимавам с един FX Boss 7,62.Целия се беше "разсъхнал".Всичко се клатеше и незадържаше налягане.Както и да е стегнах го и реших да го пробвамПърво направих една мишена без да се старая и ми хареса.Направих втора но държах вече по здраво(малко рита) и по прецизно!
Резултата е страхотен!И на двете мишени е стреляно по 5 изстрела.На втората мишена сложих чашка в нея и не падаше.Разстояние 50 метра,чашки JSB 2,9 гр. 274 м/с (108,8 дж.)Лятото Беше над 285 м/с на метан!
Мисля ,че съм готов за срещата с колегата Jerom!;):cheers:
 

Attachments

  • 0.jpg
    0.jpg
    108 KB · Прегледи: 115
  • 1.jpg
    1.jpg
    124.4 KB · Прегледи: 116
  • 2.jpg
    2.jpg
    134.1 KB · Прегледи: 118
Последна промяна:

Karlito/Man

Редовен Потребител

njatanasow

Редовен Потребител
Днес пак ще похваля FX Boss!
Дойде ми на гости един младеж който също се базика с пушки но отдавна не е стрелял.
Та той направи две групи по 5 изстрела на 50 м.Като ги гледам турчетата много са ми красиви но дали са толкова точни ,че който и да ги хване да направи подобни групи!
 

Attachments

  • 11.jpg
    11.jpg
    116 KB · Прегледи: 87
  • 22.jpg
    22.jpg
    110.1 KB · Прегледи: 89

kosmev

Редовен Потребител
.Като ги гледам турчетата много са ми красиви но дали са толкова точни
Не знам дали са красиви, ама много грозни групи правят, че и слабичко стрелят.
Ето една отпреди малко, чак на третия изстрел проби CO2 бутилката, 37 метра. :D
co2.jpg
 

njatanasow

Редовен Потребител
Не знам дали са красиви, ама много грозни групи правят, че и слабичко стрелят.
Ето една отпреди малко, чак на третия изстрел проби CO2 бутилката, 37 метра. :D
View attachment 89129
Защо не пуснеш една мишена на 50 м.Това което си направил става по лесно с дрелка!
 
Нагоре