Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Pana

Потребител
И на мен ми мина през ум, обаче в клапана има пружина. При изравнено налягане от двете му страни, той така или иначе е затворен. А и аз имах бутилка, никога не е създавала този проблем. Сложи куикфила от помпата на метана и пробвай. А ако въртиш един и същи куикфил, оправи си утечката.
 

jony

Потребител
Колеги, във форума имам обява за полиамидите кадето предлагам и възвратни клапани
Клапаните ги правя от полиацетал
1 Не корезира
2 По лек е а това значи че е по динамичен
3 Доста хлъзгав е и без смазка
4 При помпане с помпа няма никаккъв шум от вибрациите както при оргинала който звънти.
 

Niki

Редовен Потребител
Ако връзка=фъска(бая му се чудих), то първо оправи този проблем. Даже е твърде вероятно като сложиш оригиналния куикфил самичък да ти се реши проблемът. Надали и двата резервоара имат един и същи болежки. А и не знам как точно ти е решена зареждачката, нищо чудно от това ”малко” фъскане да не може да изравни налягането с голямата бутилка.
Пиша от телефона и тия малки буквички с тия палци, отделно съм в един сумрак цял ден при една комшийка, а е останах без сили. Благодаря на всички стрелци, чакам щуцер първо да пробвам....
 

Niki

Редовен Потребител
А, тая пружина в клапана може ли тя да е проблем? Примерно да е по мека, по твърда?
 

Niki

Редовен Потребител
Пробвам щуцер, после твърда пружина, после мистър Джони или може в обратен ред
 

Pana

Потребител
Не разбутвай кочината преди да пробваш новия куикфил. Не мисля, че пружината на клапана за зареждане може да създаде проблем. А и като напънат тия 200 бара, може и без нея...(шегувам се).
 

Стоян77

Потребител
Не разбутвай кочината преди да пробваш новия куикфил. Не мисля, че пружината на клапана за зареждане може да създаде проблем. А и като напънат тия 200 бара, може и без нея...(шегувам се).
Може.На Бама съм без нея.
 

Niki

Редовен Потребител
Тия щуцери са им различни диаметрите на резбата,при оргиналният Ф -то е по малко,на времето като съм до ,,Папи,, да взимам маркуч накрайника за присъединяване е бил с по голямо Ф,а струга по него ми е изработил щуцер
 

njatanasow

Редовен Потребител
Тия щуцери са им различни диаметрите на резбата,при оргиналният Ф -то е по малко,на времето като съм до ,,Папи,, да взимам маркуч накрайника за присъединяване е бил с по голямо Ф,а струга по него ми е изработил щуцер
Колега не се занимавай с щуцера.Опитай се да направиш колкото се може по рязко и бързо изпускането на въздуха в маркуча.Колкото е полезно бавното пълнене толкова е вредно при изпускането!
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Разтоварването при мен е една капачка на резба, колко по бързо да я развия, отивам в гаража да тренирам...

Май има резултат от бързото развиване, след пълнене и развиване манометъра показа 170бара,вероятно и в бутилката има толкова.... Ще следя и за напред какво става, благодаря на всички отзовали се!
 
Последна промяна от модератор:

njatanasow

Редовен Потребител
Разтоварването при мен е една капачка на резба, колко по бързо да я развия, отивам в гаража да тренирам...

Май има резултат от бързото развиване, след пълнене и развиване манометъра показа 170бара,вероятно и в бутилката има толкова.... Ще следя и за напред какво става, благодаря на всички отзовали се!
Колега. бързото отваряне е добре,но провери просвета през който излиза въздуха да не се е стеснил по някаква причина!:cheers:
 

Pana

Потребител
Приятели, имам една трилема и ще се радвам да чуя вашето мнение. Вчера пострелях малко(Асан 4.5 еднозаряден). От 210 до 100 бара прави 90 изстрела със скорост 238-240м/с (мисля, че 2м. коридор е добре) с jsb 0,547g. Проблемът е, че след 30 метра е трагедия откъм точност(стрелям от маса). Пробвах на jsb всички субкалибри плюс хевито на 0,670г. Най-много хареса 4,52 на 0,547г. Има много флаери, а нямам скоци в началната скорост, всички изстрели бяха мерени с хроно и са стреляни със СМ. Утре за последно ще си поиграя със струг и фаски и мисля да сменя цевта.
Та трилемата е: пак асанска на нормална дължина, асанска лонг или направо да се мяткам на Лотарвалтер ?
 

Стоян77

Потребител
Приятели, имам една трилема и ще се радвам да чуя вашето мнение. Вчера пострелях малко(Асан 4.5 еднозаряден). От 210 до 100 бара прави 90 изстрела със скорост 238-240м/с (мисля, че 2м. коридор е добре) с jsb 0,547g. Проблемът е, че след 30 метра е трагедия откъм точност(стрелям от маса). Пробвах на jsb всички субкалибри плюс хевито на 0,670г. Най-много хареса 4,52 на 0,547г. Има много флаери, а нямам скоци в началната скорост, всички изстрели бяха мерени с хроно и са стреляни със СМ. Утре за последно ще си поиграя със струг и фаски и мисля да сменя цевта.
Та трилемата е: пак асанска на нормална дължина, асанска лонг или направо да се мяткам на Лотарвалтер ?
Забелязъл ли си дали след 30 -я метър чашките летят в спирала?Не съм мн. сигурен ,но Дилом май беше писал ,че освен фаска на цевта трябва да се види и отвора след трансферпорта, дали полата на чашката не застава над него.Гадняра съветва за изтънен и конусен връх на дотиквача,също и да се провери достатъчно ли вкарва навътре.
 

Pana

Потребител
Не забелязах да летят в спирала. Иначе не съм се замислял за това, но ще погледна дотиквача докъде вкарва чашката.
Имате ли конкретно място за пазаруване на цеви? Мислех да вземам от България, но един колега подсказа, че не са оригинални тукашните.
 
Нагоре