Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги, понеже не намирам информация за Hatsan AT P2 във форума, може ли някой да сподели мнение или даде линк, за да прочета за този пистолет?
Здравей. С този 200 баровия 50 cc резервоар на правоток, не ми излежда много удачен в по голям калибър от 4.5мм. Крал Армс НП01/03/05 са по добрият вариант според мен.
 
Последна промяна:

undertaker

Редовен Потребител
Колеги, понеже не намирам информация за Hatsan AT P2 във форума, може ли някой да сподели мнение или даде линк, за да прочета за този пистолет?

На 355 страница в тази тема Гадняра е писъл за негов тунинг,само че на AT P1.
Ако искаш да погледнеш:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/hatsan-pcp-at-44-ВТ65-и-т-н.39/page-355
 

anibis

Редовен Потребител
Да ви питам, гледам на Ники пушката и се замислих...ако на еднозарядния Хатсан му сложа такава или подобна шина(уивър или пикантини) под оптиката дали няма да е добре? Мисълта ми е да се заздрави цевната кутия. Тук ужким ги няма проблемите на 10-зарядния(и такъв съм имал), ама знам ли?

Може да се сложи и хамут, както на тия PCP homemade донор Кросман 1377 2240 и т.н. Също и полуавтоматичния Крюгерган. Показал съм хамута със стрелка, по този начин с хамут прилепва идеално, и затваря трансферпорта на препуска, и не мърда на никъде ЦК
 

Attachments

  • Cn9CEerTsYs - Copy.jpg
    Cn9CEerTsYs - Copy.jpg
    523.9 KB · Прегледи: 95
  • CIMG7026.JPG
    CIMG7026.JPG
    205 KB · Прегледи: 96
  • CIMG7009.JPG
    CIMG7009.JPG
    341.7 KB · Прегледи: 95

anibis

Редовен Потребител
Арабина който прави клипове и реклама на Вулкан,Ураган показва в един клип карбонов резервоар от Ураган със работно налягане 300 бара.Там не го мерят за деформации,защото те се появяват още при първото помпене-така е с всички карбонови резервоари(преди два дена зареждах такава бутилка 4,7 л,беше и първо зареждане-накъдри се докато стигна 300 бара).Резервоара на Урагана стана на конци при 1100 бара.
Бутилката от 4.7л тежи само 2.7 кг.Като вдигнах моята 6л-стоманена разликата беше много голяма.След вдигане на стоманената,после карбоновата не я усещаш.
Жоре да така е ама цената и тя е тежка на карбоновата бутилка... Хубаво евтино няма, или по нашенски кеф цена няма.
 

Pana

Потребител
Anibis, благодаря ти, разбрах замисъла. Като цяло на еднозарядния няма проблем със сучене на цевната кутия, ама май отгоре ще е по лесно за реализация. По твоя начин обаче ще е много по-лесно с презареждането. Днес пострелях(не бях го правил от 9 години) и се замислих, че ако плесна един уивър или моноблок отгоре, ще е доста дискомфортно зареждането.
 

Niki

Редовен Потребител
Значи имам един хатсански цилиндър, пускам му метан от бутилката, манометъра показва 190,декомпресирам,вадя щуцера и отива на 160 и това всеки път. Взимам помпа, блъска до 200,махам щуцера и не мърда, стои на 200.взимам друго оръжие и повтаря всичко, щуцера на бутилката не е оригинал??
 

Pana

Потребител
А като спреш метана, но не си декомпресирал и изчакаш малко, пада ли налягането? И веднага след декомпресия ли отива на 160?
 

Niki

Редовен Потребител
Имам съмнение е че е от щуцера, чакам оригинален за тест. Да веднага след декомпресия отива на 160,а когато изчакам пак пада след малко на 160,но трябва да се отбележи, че малко връзка от щуцера, сложих нови О пръстени
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колеги,възможно е да не се намества добре възвратният клапан, който се намира в куикфила.
Само от това е!Щуцера не може да ти направи проблем!Отвори си клапана и ще разбереш.
Дали е Метан или въздух няма значение.:cheers:
 

Niki

Редовен Потребител
А, защо като вкарам въздух с помпата на 200 и извадя щуцера не пада налягането??
 

Niki

Редовен Потребител
Този клапан е от първите, там няма конусният месингови детайл, който уплатнява, а е равна пластмаса, няма О пръстен, която контактува с друга пластмаса. Ама, пробвах и с друг цилиндър дето клапана е с този месингови детайл и там същото
 

Pana

Потребител
Имам съмнение е че е от щуцера, чакам оригинален за тест. Да веднага след декомпресия отива на 160,а когато изчакам пак пада след малко на 160,но трябва да се отбележи, че малко връзка от щуцера, сложих нови О пръстени

Ако връзка=фъска(бая му се чудих), то първо оправи този проблем. Даже е твърде вероятно като сложиш оригиналния куикфил самичък да ти се реши проблемът. Надали и двата резервоара имат един и същи болежки. А и не знам как точно ти е решена зареждачката, нищо чудно от това ”малко” фъскане да не може да изравни налягането с голямата бутилка.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Все си мисля, че проблема идва от различното време на разтоварване. С помпата вероятно е по-рязко и клапана затваря бързо.
 

jony

Потребител
защото когато помпаш с помпа при вяко движение клапана отваря и затваря а когато пълниш от бутилка клапана стои отворен и когато си напълнил тябва рязко да декомпресираш.
 
Нагоре