ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Здравейте! Може ли мнение за тази оптика: http://weapon.bg/product/3541/optika-leapers-4-32-35yds.html
Ще я ползвам на Комета Феникс 400 с ГП. Дали става за тази пушка и дали пасват монтажите, които са в комплекта.
Много добър избор за пружинна пушка. Пише че е с комплект монтажи 11мм. Измери си монтажната релса но съм 99% убеден че твоята пушка е именно с такава.
 
Аз ползвам такава от около 800-1000 изстрела.
Мога да кажа, че е толкова прецизна и ясна като стъкла (оптически изчистена), че не се сещам за нещо по-добро на тази цена.
На жаргон, ненормална еее.
5 звезди.
 

du6ata

Редовен Потребител
Имам елемент хеликс тая ми е втори хеликс едната я продадох с пушка еми екстра си е оптиката аз я взех заради кликовете работят перфектно има зеро стоп за парите си е супер
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Имам елемент хеликс тая ми е втори хеликс едната я продадох с пушка еми екстра си е оптиката аз я взех заради кликовете работят перфектно има зеро стоп за парите си е супер

Ако не е тайна сподели с коя скала е и в коя фокална равнина,че почва да ми бръмчи някаква муха в главата.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
В първа са.
Преди Коледа монтирах един Титан върху .308 на приятел. Доста тежка за карабина, но той стреля все подпрян я на раницата, я на тринога.
Неговата е с кръста с елхата в мрад и на увеличение х15 и нагоре се ядва. Но при малко увеличение кръста става претрупан и премрежен, та на по-далечни дистанции не става за дребни мишени. Ама на х20 и нагоре си се вижда вече добре и могат да се ползват и точките от елхата за корекции при въздушно, стига да ги знаеш предварително.
Гледа по-добре от Тауруса ми(е, все пак е двойно по-скъп) и за следващата ми пушка сигурно и аз ще го пробвам, но може би с по-изчистения кръст.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
https://www.krale.shop/en/rifle-scope-element-optics-helix-6-24x50/
Тук гледам в първа фокална и в MRAD са само елхичките. Аз също предпочитам тази с чистия кръст но също така на първата фокална и на MRAD. Има ли такъв вариант?
Не обърнах внимание, че си писал за Титан. Ако не беше 34 мм, можеше и да се замисля. Ама с монтажите ще ми дойде към 2000 лв, а това ми идва множко.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Еми при Титана имат този вариант, при Хеликса може и да не е наличен.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Айде, почна се.
Препоръчайте качествени монтажи 34 мм за оптика 5-25x56. Освен това, трябва да им се регулира наклона по вертикалата.
 

du6ata

Редовен Потребител
Моя хеликс е втора фокална мрад чист кръст с точка аз си го исках втора че стрелям на кликове и няма значение увеличението
 

du6ata

Редовен Потребител
Айде, почна се.
Препоръчайте качествени монтажи 34 мм за оптика 5-25x56. Освен това, трябва да им се регулира наклона по вертикалата.
Аз си купих фх ноу лимит ама са 30 мм за уйвър страшни са иначе 135 лв виж дали има 34 мм
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Айде, почна се.
Препоръчайте качествени монтажи 34 мм за оптика 5-25x56. Освен това, трябва да им се регулира наклона по вертикалата.
То само моноблок ако има такъв ще ти свърши работа, но ако питаш мен си вземи такъв с компенсация 20 MOA или с повече ако има! Също така има и релси с наклон ако искаш да стреляш на големи дистанции- предполагам за това ще го ползваш и търсиш.
 
Нагоре