ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
Наскоро някой беше написал тук във форума, че въпросният Живко от Варна са го научили доста хора и сега е затрупан с поръчки за много месеци напред.
Вече било трудно да се вреди човек на опашката, желаещите били наистина много.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Наскоро някой беше написал тук във форума, че въпросният Живко от Варна са го научили доста хора и сега е затрупан с поръчки за много месеци напред.
Вече било трудно да се вреди човек на опашката, желаещите били наистина много.
Чак пък трудно Рачо.
Според зависи какво има на оптиката....два пъти съм му ползвал услугите скоро,обаждам му се,пращам му я и за два три дена ги прави.
Иначе човека си разбира от работата и е точен.
 

du6ata

Редовен Потребител
Да,и аз съм набелязал този модел за поръчка през близките месеци,но се колебая между двата варианта на скалата...
Тая скала в моа е доста голям кръста в средата и е в ярдове и моа а моята е в метри и милирадиани А и точката в средата е доста финна
 

Добрислав

Потребител
Да,и аз харесвам повече варианта с точка в средата.
В YouTube има доста клипове с положителни коментари за този модел.
Честито за новата придобивка и безпроблемна употреба!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Чехите са го правили клипа, но това само за уточнение, ползвали са тези 2 пушки и екзакт(все още "меки" чашки).
Použili jsme 2 vzduchovky Walther Lg300 a AA400 do kterých jsme ládovali diabolky JSB Exact 4,52.
Има достатъчно колеги, убедили се сами, как "дупче" и 16-ката.
А аз имам лош опит и със 7 Дж даже.
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Искам да си взема още една бюджетна оптика със същото, или малко по-голямо увеличение от оптиката която ползвам за стрелба на 100м и нагоре: KONUSPRO 6-24X44MD 7259 от Pushka-та
Попаднах на това:https://gunshop.vertex-bg.net/Shop/Product/Оптически-прицел-8-32x50-IR-EXCAVATOR-Range-Finding-Graph-Reticle-5b4de76bc967c

Коя от двете е по-добра, с по-бистър образ, и с по голямо реално приближение? Има оптики х16 които приближават повече от други с х24, та затова какво пише на оптиката като параметри не ми е определящо
Доволен съм от Конус-а, бих си взел още един, ако е по-добър или с по-голямо реално увеличение от Барска-та
 

hunter_78

Редовен Потребител
Не знам,отдавна имах една Барска 3-9×40 която вероятно беше менте защото като гледаш през нея повече от минута до две ми ставаше лошо все едно съм сложил очила,а съм с нормално зрение и не нося.Нещо не беше на ред с лещите вероятно защото с други оптики съм нямал такива проблеми.В момента продавам моя Конус не защото съм не доволен а искам нещо с външни тумблери.Който ползва такава да сподели мнение,вероятно тази която имах не е била читава бройка може би.
 

Jorom

Редовен Потребител
Поръчах Барската, в понеделник ще разбера дали направих правилен избор
 

Jorom

Редовен Потребител
Получих Barska-та, набързо я сравних с Конус-а. Барска-та увеличава осезаемо повече, на максималното увеличение Конус-а е осезаемо по-бистър, но като върнах Барска-та на 28 (което съответства на макс увеличение на Конус-а) нещата са доста изравнени с леко предимство за Конус. Днес все пак е много облачно и мрачно, а аз гледам климатиците на комшиите, не е като да съм в гората в хубав слънчев ден. На 10м с паралакс и зуум върнати в началото, Конуса е с фокусиран образ, и може да се ползва за стрелба на тази дистанция, Барската не може да се фокусира на толкова близо! Барската има в комплекта сенник.
На тегло ми се виждат еднакви, на дължина Барската е 15-20мм по-дълга.
Аз лично предпочитам кръстчето на Конуса пред това на Барска-та
Ако увеличението не е толкова важно, както и наличието на IR Range Finding Graph Reticle за мен Конуса е по-добрата оптика...поне на пръв поглед.
Разликата в цената не е голяма, Конус-а е 174лв, Барска-та е 161 лв, понеже е на промоция, иначе е 245лв
DSCF7352.JPG DSCF7355.JPG DSCF7354.JPG DSCF7357.JPG DSCF7359.JPG DSCF7360.JPG DSCF7363.JPG
 

Atanasov

Редовен Потребител
Климатика е голяма цел ако не говорим за много ситни надписи.Гледай релефа на дърпаната мазилка на санираните блокове.Зацапана ли е за каква оптика да говорим повече.А най лесно се разбира по скелета на листата на дърветата.Виждаш ли скелета на определено увеличение ами това е оптиката.
 
Здраврйте колеги.
Моля за съвет за този китаец?
Ако разбира се някой се е сблъсквал с това китайско чудо.
https://www.ebay.com/itm/353176161081

Здраврйте колеги.
Моля за съвет за този китаец?
Ако разбира се някой се е сблъсквал с това китайско чудо.
https://www.ebay.com/itm/353176161081
Или може би това.
https://opticoelectron-shop.com/produkt/ловна-оптика-m1-6-24x50-mil/
 
Последна промяна от модератор:

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Ето как ми е изкривен кръста. Оптиката е с странични уивър шини и не може да се върти около оста си .Монтажите са на корпуса.1448590698210164088.jpg
 

Attachments

  • Screenshot_20201124-101620.png
    Screenshot_20201124-101620.png
    803 KB · Прегледи: 79
  • Screenshot_20201124-101603.png
    Screenshot_20201124-101603.png
    650.9 KB · Прегледи: 76
Нагоре