Магазини за въздушно оръжие в република Турция

Jorom

Редовен Потребител
Там е обран бостан.

Май вече навсякъде стана обран бостан! Всичко е обрано, дори в Истанбул, едва намерих да взема някакви пушкала които повече или по-малко са ми интересни. Кавалите от Хатсан вече не си вдигат телефоните за да приемат поръчки, та тръгнах по магазините в борсата до МОЛ-а да търся това което ме интересуваше! Е, намерих ама малко с клизма стана работата - взех последните бройки! Търговците си звъняха един на друг да търсят моделите които ме интересуваха, щото Хатсан до края на годината нямало да пускат никакви пушки на вътрешния пазар, и на каквото имат в магазините и складовете се разчита, а то е дооста обрано вече. Добре известния магазин Аксуав, като се опитахме да поръчаме от там определени модели които ме интересуват, се оказа че нямат нищо в наличност, въпреки че според сайта им имат наличности!
Все още в борсата има Херкулес, Тюркбул 6,35, NP-500, арт патерицата трон, булбос, галатиан ауто,това е! Голям избор, няма що! Това е общо от всичките магазини в борсата! Иначе пружинки имаше повече!
Надявах се да намеря някоя останала бройка Hercules Bully 6.35mm, ама йок! В Меркан имаше Були 5,5, но аз търсех 6,35!
Като не можах да си намеря Були 6,35, за да не се връщам без нищо, си взех един Barrage S 5,5 и Sortie W 5,5
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Май вече навсякъде стана обран бостан! Всичко е обрано, дори в Истанбул, едва намерих да взема някакви пушкала които повече или по-малко са ми интересни. Кавалите от Хатсан вече не си вдигат телефоните за да приемат поръчки, та тръгнах по магазините в борсата до МОЛ-а да търся това което ме интересуваше! Е, намерих ама малко с клизма стана работата - взех последните бройки! Търговците си звъняха един на друг да търсят моделите които ме интересуваха, щото Хатсан до края на годината нямало да пускат никакви пушки на вътрешния пазар, и на каквото имат в магазините и складовете се разчита, а то е дооста обрано вече. Добре известния магазин Аксуав, като се опитахме да поръчаме от там определени модели които ме интересуват, се оказа че нямат нищо в наличност, въпреки че според сайта им имат наличности!
Все още в борсата има Херкулес, Тюркбул 6,35, NP-500, арт патерицата трон, булбос, галатиан ауто,това е! Голям избор, няма що! Това е общо от всичките магазини в борсата! Иначе пружинки имаше повече!
Надявах се да намеря някоя останала бройка Hercules Bully 6.35mm, ама йок! В Меркан имаше Були 5,5, но аз търсех 6,35!
Като не можах да си намеря Були 6,35, за да не се връщам без нищо, си взех един Barrage S 5,5 и Sortie W 5,5

Работната ръка на Хатсан е намалена заради кризата с ковид 19. Те наблягат главно на пазара извън Турция. Първо изпълняват тези поръчки и след това заявките за вътрешният им пазар. Аз мога да ти поръчам Булли 6.35мм , но ще се чака 30-45 дена докато го зглобят.
 

Jorom

Редовен Потребител
Були бях поръчал, но като на втората седмица проверих какво става с поръчката ми, и разбрах че преди мен имат получени 180-200 поръчки за същата пушка и ще се чака доста...неприемлив вариант за мен, и отказах поръчката, и си взех Бигмакс-а...за което изобщо не съжалявам! Е, малко дълга тояга ми идва, но 105 см е в рамките на поносимото за мен. Мислех си че като отида на място и пообиколя магазините може пък да попадна на непродадено Були, но не стана така. Че не намерих Були не ми пука толкова, колкото че не успях да си намеря Бараж с дървен приклад, и взех с пластмасов, но това е положението!
 

krasun

Новодошъл
Здравейте, миналата седмица си поръчах един Крал армс . Доставиха ми го по карго в Одрин. Днес го взех. На излизане от Турция проблеми нямаше, но на нашата когато казах, че пренасям въздушна пушка ми заявиха, че трябва да я транзитирам до моя си град мисля че беше с транзитна декларация. Показвам фактурата, която е на стойност 750 турски лири, но този от митницата държи на своето като ми казва ,,Намери си спедиторска фирма да ти изготви транзитна декларация'' и също че нямало нищо общо със стойността. Разменихме си доста приказки, като успях да не се скараме и съответно се обадих на ,,познат'' да ми я изготви. След 30-40 минути ми продиктуваха номера на декларацията по телефона, пуснаха ме в БГ, но сега трябва да се освободи от митницата в моя град. Утре трябва да се случи и ми обясниха да очаквам разходи около 50 до 80 лв. Това се случва на капитан Андреево. След всичко което съм изчел досега за внос на ВО от Турция не мога да го проумея тоз мой късмет.
 

Jorom

Редовен Потребител
Не щях да се Фаля, но след последното ми ходене до турция преди седмица, се сдобих с предупредителен протокол от нашите митничари щото съм закупил от там за десет дена по една пушка и пистолет... и двата пъти се паднаха тея същите бирници на смяна, и втория път се сдобих с протокол! Не че ми пука особено, и без това всичко интересно за мен от това което произвеждат комшиите е в колекцията ми! Покрай тоя вирус избора на ВО в турция е сведен до минимум, направо до критичен минимум! Сорти намерих след два дена търсене от три магазина, ай сиктир! Отивах с ясното убеждение че това са последните ми ходения до турция за ВО заради малкия избор, без да знам обаче че явно има указания към митничарите да се възпрепятства по всякакъв начин покупката на ВО от турция! Мисля че по отношение на вноса на ВО от турция вече важи приказката Кой ебал ебал, кака се ожени!
 
Последна промяна:

krasun

Новодошъл
Освободих я от митницата днес.
50лв. транзитна декларация и 36ЛВ. ДДС. Излезе 420лв с тея разходи и пътя.
Пак мисля да ги по тормозя (или те мен) по границите.
 

Atanasov

Редовен Потребител
Като не могат да принудят турските търговци да ни продават на цена дето е в нашите магазини наред са митниците.Ще ви дам един пример.който няма нищо общо с нашето хоби,но мен ме възмути това,че успяха в друга държава да се пресегнат.Няма начин да няма колеги от този форум дето и те са ощетени от гъмсъзлъка на нашите търговци.
2015г за 50 годишнината ми семейството ми ми подари Немец на 3месеца мъник.Казаха хората че хранят само с Роял Канин и аз това купувах в продължение на 3 месеца-136лв торба 15 кг.Викам си -Не може кучешка храна да е толкова скъпа.Марка е ама като гледам кви купчини трупа едва ли има месо в нея.Разтърсих се напред назад и намерих един чужд магазин на който същата храна бе 64лв с безплатна доставка с Евро Път.Така се изгледахме до 18 месеца.Вдигнаха цената до цените в нашите магазини.После я свалиха с 5 лв.Отказаха ни всички да пазаруваме оттам.Не може да ни е ефтино.Родните търговци камъни ли да ядът.Хляб искат ма със сирене.Отдолу в сайта имаше коментари от сънародник,че за тези пари със свинска плешка ще го храни 6.50 лв беше на халите.Най гадното беше,че като смениш езика примерно на немски цената падаше двойно по курса на еврото за деня.Абе специални цени,най високи за най бедните в европа.За пушките работата се пече.Мита,Такси ще я докарат до магазинска БГ цена.
 
Последна промяна:

svremeto

Потребител
Здравейте, днес бях в Одрин и си направих разходка по магазини за лов и риболов, които си бях запаметил предварително и съответно си бях свалил офлайн карта. За нещастие обаче се оказа, че се получава разминаване в местоположението ми на картата и се пообърках малко. Все пак успях да намеря 3 магазина, но бяха съвсем малки и не останах доволен от намереното там. Въпросът ми е - някой знае ли дали има магазин в Одрин, в който да има разнообразна екипировка, както в Сафарито в Бургас или ВИП-а - фенери, лазери, нощно виждане, оптики, елеци, жилетки, раници, арбалети, лъкове, шапки, обувки? Някакъв такъв тип ловен магазин.
 

Ivalpetkov

Потребител
Имаха ли въобще пушки в Одрин ?? Какви се продават горе долу като модели?? Хасан 125 дали имаха??
 

svremeto

Потребител
Имаха ли въобще пушки в Одрин ?? Какви се продават горе долу като модели?? Хасан 125 дали имаха??
Ами аз намерих някакви ловно рибарски, но нищо сриозно не беше. Имаше в единия хатсан мод 55, в другия имаше хатсан оптима, в третия имеше биг макс 6.35 и пънчър 5.5. И това е от към пушки, което видях. Но както казах може би не съм намерил по-заредените магазини. Затова питам за някакви магазини на тази тематика. Може и не само въздушно оръжие да има.
И все пак да попитам. Какво имаше в тея 3 магазина?
Имаше рибарски стоки, естествено имаше по някоя друга пушка 12ти калибър. Имаше разнообразие в тях, доколкото видях. 3-4 вида фенерчета, някакви рибарсик и ловни дрехи, но не това, което ми трябваше. Имаше и обувки в единия. Имаше доста въдици и риболовни принадлежности. За проектили не съм питал. пистолети имаше също. Но като цяло нямаше голямо разнообразие за всичко Бяха малки "квартални магазинчета". Затова питам за голям магазин дали някои знае дали има.
 

Fuoco

Новодошъл
Здравейте,колеги.
Дали премахнаха пср тестовете на границата.Благодаря.
 
Нагоре