Хронографи и софтуер за тях.

братушка

Редовен Потребител
и моя не бе оригиналния и също бе правен специален
Когато казвам "специален" означава работещ по принципиално различен начин. Не просто подобрена версия на заводски.
https://forum.guns.ru/forummessage/30/804362.html

След препрочитане обърнах внимание, че твоето е на метан. При този факт допускам, че е възможно.
Но е добре да се уточнява специално, има огромна разлика между въздуха и метана.
Аз засега голям опит и наблюдения за метана нямам.
 

andi

Редовен Потребител
Казах го горе - мислите въздухарски . Програмата е направена за въздух, референтните стойност също. При метан е различно. Моя Валтер също имаше разход под 5 по спомен при 310 мс. А Съм правил няколко чужди Валтера още по икономични когато са малко по слаби
 

братушка

Редовен Потребител
На програмата и е все тая, въздух, метан, хелий... Тя просто дели и умножава обеми, скорости, маси...
Просто аз мислех стереотипно, изключих да помисля за метана.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Днес се сетих, че имам хронограф и реших да го пробвам какво показва. Абсолютно същите стойности които показа и хронографа на Макс. Нито 1 м/с отклонение. Та Китаеца си е перфектен.
 

chopara

Потребител
Ако някой друг некадърник като мен си е застрелвал или повреждал диодите на китайско хроно, ето заместител за тях 1лв + 10мин работа с поялника и хроното работи отново. Взех ги от елимекс, като поисках просто инфраред диод 5мм, на късмет съм го уцелил. Трябва да се обърне внимание как е бил поставен оригиналния диод - посоката на 2та му извода има значение.
 

Attachments

  • 107766144_608545030044714_6615417247841278263_n.jpg
    107766144_608545030044714_6615417247841278263_n.jpg
    36.5 KB · Прегледи: 156
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
dejmos and phobos chronix

Колеги някой има ли файловете за изработката на това хроно.

Цитирам copy/paste:
Дисплеят е този: "AC-082AYA" (2 реда, 8 символа без подсветка).
Пика е този: "PIC16F916-I/SO" - smd или "PIC16F916-I/SP" - DIP корпус.
https://forum.airguns.bg/index.php?attachments/dejmos_and_phobos_chronix-zip.20/
 

Atanasov

Редовен Потребител
Мерси,Колеги.Ще съм благодарен и ако някой,който го е правил сподели и файла за отпечатване на платката.
 
Последна промяна:

Atanasov

Редовен Потребител
Да това е.Имам го.Платката ми трябва,не че нямам програма с която да я направя.
 

Jorom

Редовен Потребител
Абе излиза евтино, ама моя го чаках почти три месеца да пристигне! Май няма да е пратен от Испания, по-скоро от луната да го е пратил китаеца, да му го натаковам!
Вчера njatanasow (благодарности за съдействието :cheers:) ме зарадва с новината че хроното ми е дошло...аз тъкмо бях почнах да се оглеждам за хронограф по олх и базар, щото не мислех че това изобщо ще дойде а не мислех повече за поръчка от али-то

До колко джаула мери коректно това хроно? имам две пушки по над 110 дж, по-отдалеч ли да стрелям с тях? C модератор ще си меря пушките които нямат автоматика.
 

Jorom

Редовен Потребител
Същото със скобите ли?
Не мисля да хващам модератора със скобите а както каза от 20 санта
 

Jorom

Редовен Потребител
А как стои въпроса със светлината? B стая има ли някакви условия които трябва да спазвам, а на открито?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Няма никакво значение, на каква светлина мериш. Датчиците са инфрачервени и хронографът мери и при пълен мрак и тъмнина. Абсолютно непретенциозен и изключително точен, компактен, лек, издържлив и здрав. Има и евтини части за него, навсякъде. Поради това, за мен този хронограф е най-добрият за нашите цели. Не бих го сменил с друг.
 

AresP

Потребител
Добър вечер, момчета! Поръчал съм си и аз хронограф, но докато го чакам ми се ще все пак да си замеря пушката.. Дали някой от вас (Монтана, София, Враца) има хронометър, който не му е много оборотен и може да ми го отстъпи за няколко дни? Готов съм и наем да платя ;) Утре имам път към София и бих могъл да го взема от там ако има желаещи да помогнат. Връщам го по еконт с почерпка при всички положения! :cheers:
 
Нагоре