ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

joro_ihr

Редовен Потребител
Пробвай да ги измиеш и смажеш после. При мен така подготвени определено се държат уникално. Иначе със заводската смазка искаха поне 30-40 съчми за да стане нещо, като всяка следваща група от 5 изстрела беше по-добра.
А може би трябваше да вземеш тестовите кутии с различно тегло. Една в .217 и една в .218.
 

kosmev

Редовен Потребител
Аз поръчах днес една кутия 21грейна и една 23грейна в .217
Ама тая снимка "отвътре" нещо ме притесни - от H&N досега съм бил доволен, въпреки, че основно ползвам JSB.
Поне кутийките им са на винт, ако ги подарявам, ще ги пресипя в други :D
 

zograffa

Редовен Потребител
Пробвай да ги измиеш и смажеш после. При мен така подготвени определено се държат уникално.



Въпроса е колко по-уникални са от чашките за да заслужават двойната си цена.Защото с чашки вулкана е наистина уникален.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Бк му е доста по-добро. Не мога да кажа точно колко, но при прострелка 0 на 50 метра на 150 попадението ми е на 4.5 дота, а чашката е извън скалата около 130 метра.
 

zograffa

Редовен Потребител
Вярно е това ама на виж на мишената какво показаха.Явно са за по-мощни пушки които могат да стрелят с тежки проектили,но аз тухли не обичам да троша.Иначе експанзивния ефект е добър,при настройка на скоростта стрелях срещу едни дъбови метровки,ставаха на палачинки докато чашките се забиват дълбоко.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Моите тестове бяха с 235 м.с. И мити съчми. Сега вдигнах скоростта на 260 м.с. пробите не бяха толкова добри като първите, но като се има предвид, че преди пробата бях на лов после цяла нощ на риба, пак на лов и гръмнах 20 бренекета преди пробата и съчмите също бяха фабрично смазани.
П.с. ето група от 235 м.с. И мити съчми на 50м.
 

Attachments

  • 20200616_182758.jpg
    20200616_182758.jpg
    564.8 KB · Прегледи: 88

silver bullet

Редовен Потребител
Този клип показва колко важна е скоростта за групирането при някой видове слъгове.

Разбира се за различните цеви трябва да се пробва при коя скорост групата е най-добра за конкретната цев. Така че не бързайте да отписвате даден проектил преди да сте го пробвали с различни скорости.
 

kosmev

Редовен Потребител
Взех и моите, H&N slug 5.5 .217 в 21 и в 23 грейна.
SOTIS просто ги бяха "пуснали" в торбичка на Еконт, поне да ги бяха залепили с тиксо една към друга двете кутии, ясно че пестят от опаковки...
Дойдоха със здраво очукани кутии, чак се чудех дали да не ги откажа, ама съжалих служителката (с голеееми очи) в офиса на Еконта :D:D:D

Ето ги, наместени между останалите по ръст.


slugs.png

От ляво на дясно.
Турски SpotOn, JSB KnockOut, JSB Heavy, Х&N слуг 23 grains, Х&N слуг 21 grains, JSB Beast 4.5мм.
Наистина изглеждат някак грозни, омазани с бяла смазка, пропита в оловото.
Но стружки или остатъци от пресата при моите няма.
В Събота ще пробвам да ги засиля, с леките гоня 300м/с
 

LogiBG

Редовен Потребител
Стрелбата е на 15 метра на закрито.Опитах и на 25 но групите не са много добри, може би толкова си може пушката.Ще си взема мишенки и още два вида чашки на h&n и jsb и ще кача и на 25 метра.Проблема мисля че идва от силата на пушката и оттам става доста неточна на по далечни разстояния.Иначе за протокола на 70 метра мерено с телефон цели шише 0.5л. Почти всеки път.За близка стрелба(групи) под 20 метра е ок но нагоре трудно, за тия пари толкоз.Стреляно е седнал на земята без подпори.
 

Attachments

  • B44A281B-70EF-4969-821D-362E1A245700.jpeg
    B44A281B-70EF-4969-821D-362E1A245700.jpeg
    173.9 KB · Прегледи: 59
  • 9E3355BC-17A7-4046-8BEF-EEC3A7CD662C.jpeg
    9E3355BC-17A7-4046-8BEF-EEC3A7CD662C.jpeg
    219.7 KB · Прегледи: 56

kosmev

Редовен Потребител
Днес пробвах набързо H&N slugs в 21 и 23 грейна.
Резултатите не са за показване... :D
Успях обаче да "уловя" няколко екземпляра в блокче итонг, проблемът беше, че 10см не стигаха да ги спре и някои се деформираха в мекото дърво след него.
Първите 2 са JSB KnockOut .216, след това H&N, първо 21 грейна(не съм 100% сигурен дали не е 23), след това 23 грейна и пак една 21 грейна.
grooves.png
Прави впечатление на колко по-голяма дължина контактува с цевта JSB KnockOut спрямо по-леките (и къси) H&N, вероятно за това поне с тая цев първите летят по-добре....
Друго, което на снимките не се вижда много ясно, е различната дължина на нарезите на H&N чашките по периферията.
Т.е. отпечатъка изглежда така, сякаш чашката не е била добре центрирана и съоосна на цевта - не знам дали ме разбрахте...
Третото интересно е това, че JSN KnockOut има малък boat-tail , докато на H&N нарезите стигат до края.
За любителите на "експанзивност" - такава, поне в газобетон, очевидно няма, въпреки кухия връх.
 
Последна промяна:

petkof

Редовен Потребител
Много правилни констатации относно куршумовидните проектили. Мисля, че вече бяхме обсъждали недостатъците на оловните куршумовидни проектили при използването им във въздушните системи за изстрелване на проектили. Не случайно са се появили чашките.
 
Нагоре