COMETA - хубавите испанки.

xpresident

Редовен Потребител
Проблема на тази дистанция не е в чашките (не са помеднени, от снимката изглеждат така).
На първо място е спусъка, който е неподходящ за прецизна стрелба. Двустепенен е, с къс ход, не скрипти, но втората степен е много тежка. Може да се смята като предимство за безопастност, при непретенциозна стрелба.
На 2-ро приклада, с който седнал по никакъв начин не се получава. Но за стрелба прав е много удобен. Дървото е перфектно. Спусковата скоба е метална, предпазителя не е автоматичен.
На 3-то мерните прибори. Тези светещи пластмасички ме дразнят ужасно, няма прецизно прицелване с тях. Но са стабилни, няма никакви луфтове. По хоризонтала корекцията иска много търпение.
Следва лек тунинг на пушката и ще се опитам да покажа по-добри мишени.
IMG_20200823_122713.jpg IMG_20200823_122751.jpgIMG_20200823_122838.jpgIMG_20200823_122907.jpg
 

t.marev

Редовен Потребител
Арна си е пушката! Честито! Пък като си я нагодиш към тебе, ептен ще стане работата!
 

xpresident

Редовен Потребител
Пушката съм я взел за мой приятел, който стреля предимно по кенчета на лозето. Изискването беше да е в 5.5мм. Няма спортни амбиции. Аз искам да се позабавлявам с пушката и да видя максимума на възможностите и. Ей я красавицата:
IMG_20200823_122624.jpg
 

t.marev

Редовен Потребител
Твоя приятел е от моята кръвна група.:) Пушката ще му върши чудесна работа, а и наистина е красива. Миналата година и един мой приятел се заглеждаше по такава, ама вий го овикахте и той се отказа, после му подариха някаква Норика и сега си гърми с нея.
 

KStanchev

Новодошъл
Здравейте, един бърз въпрос, на който мисля че тук му е правилното място...
Харесал съм си COMETA 300 5.5, на цена 269лв в магазин Сафари.
https://safari.bg/product/b/bg/1217...YRBeqG4i5amNyLLrzWKbqpKj7vopSvkd_ONN7JaVyPBNY
Та на въпроса: Има ли друга пушка в този цени диапазон, която си заслужава повече от Кометата?
Благодаря предварително.
П.П. Важно условие за мен е пушката да я извадя от кутията и да е годна за стреляне по мишени 25-30метра, без да започвам да я преправям.
Пушката ми трябва само да си правя кефа, няма да ходя на олимпяда.
 

xpresident

Редовен Потребител
Та на въпроса: Има ли друга пушка в този цени диапазон, която си заслужава повече от Кометата?
Няма друга пушка която да я купиш нова за тези пари. Аз бих потърсил Славия втора употреба за 200-300лв, по-слаба е, но разликата в точността е драстична.
 

xpresident

Редовен Потребител
Колеги, някой слагал ли е ГП на Комета 300? Прегледах набързо темата, но не намерих информация.
 

добри

Редовен Потребител
Не знам. Не съм сменял. Но мога да ти препоръчам да им пишеш. Това е град Ровно. На запад от Киев. Човекът се казва Александър Кудрявцев. Напиши им писмо. Ползвай Гугъл преводач.Каквото искаш питай. Много са коректни и точни. Пичове. Търгуват с Европа. Могат да ти направят пружина с налягане каквото поискаш. До сега съм купил от тях 7-8 пружини. Няма оплаквания. По-добри са от руските. Плащаш в долари. Парите се изпращат по Уестър Юнион. Получаваш стоката до 10 дни. Е, последната покупка беше преди две години. С това мога да ти помогна. Ако имаш въпроси- питай! Успех.
 

xpresident

Редовен Потребител
Не знам. Не съм сменял. Но мога да ти препоръчам да им пишеш. Това е град Ровно. На запад от Киев. Човекът се казва Александър Кудрявцев. Напиши им писмо. Ползвай Гугъл преводач.Каквото искаш питай. Много са коректни и точни. Пичове. Търгуват с Европа. Могат да ти направят пружина с налягане каквото поискаш. До сега съм купил от тях 7-8 пружини. Няма оплаквания. По-добри са от руските. Плащаш в долари. Парите се изпращат по Уестър Юнион. Получаваш стоката до 10 дни. Е, последната покупка беше преди две години. С това мога да ти помогна. Ако имаш въпроси- питай! Успех.

У меня вопрос - нужно ли подменять другие части, например тригер чтоб заменить оригинальная пружина на ГП?

Това е отговора на украинеца:

cleardot.gif

ГП есть в наличи для комета 300. Доработки винтовки при установке к-та Гп не нужно делать.
 

добри

Редовен Потребител
Остава да уточните с Кудрявцев каква пружина за Кометата ще искаш. Те предлагат три вида съобразено с налягането в ГП. Нормална, отслабена и усилена. Ти решаваш. Уточнявате цената и ако поръчаш стока за над 45 евро му пиши да не обявява по-голяма стойност, защото ще мине през митница. Успех!
 

xpresident

Редовен Потребител
Благодаря за стветите Добри! Ще помисля още малко и ако реша да направя поръчка ще пиша, може и други желаещи да има.
 

t.marev

Редовен Потребител
.... Доработки винтовки при установке к-та Гп не нужно делать.
Така е, спусък трябва на 400. Само че, като поръчвате, настоявайте за шайбите, които влизат в комплекта, щото при нашата поръчка ги забравиха. Пружината е хубава, пише че може да се помпи/спада, на моето ГАМО 440 пасна от раз. Ако ще поръчваш, поръчай и за мен 3 шайби.
 

ATO

Редовен Потребител
След малки корекции на мерника.
Cometa Fenix Star, kалибър - 0.22
Механични мерни прибори.
Дистанция - 12м.
Положение - седнал без опора :)
Мишена обща големина - 14 см., диаметър на ченото кръгче - 3,5 см.
Сачми - JSB Exact Jumbo Diabolo RS 0.87гр.
 

Attachments

  • IMG_20200906_213606.jpg
    IMG_20200906_213606.jpg
    345.5 KB · Прегледи: 87
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Общата поръчка на ГП и други части от украинския сайт е направена и платена. Сега чакаме да дойдат нещата.
 
Нагоре