Kral Arms

kosmev

Редовен Потребител
Искам да направя една проба,но дали въздуха ще го върне да затвори
Разбира се, че ще го върне. Пружината е там главно за да може клапанът да затваря ако почваш да пълниш празен цилиндър.
Ако стиснеш и издърпаш щока на клапана с нещо и подадеш въздух, след като минеш 20 бара налягане може да го пуснеш и ще стои затворен.
 

Pcp

Потребител
Ясно,мен ме притеснява дали от удара след стрелба няма да изкочи много назад и да излезе щока от канала?
 

venciru

Редовен Потребител
Не, няма. Зареждането на клапан от този вид от нула става по следния начин: Издърпваш ударника (зареждаш) за да освободиш щока. обръщаш пушката с цевта нагоре и пускаш въздух от бутилката колкото можеш по рязко. Имах така направен клапан на моя бивша пушка от колега от форума и бях изключително доволен като работа и разход.
 

Pcp

Потребител
Явно е пробвано много пъти.Аз след разпробиване на капачката от 6 на 7.5мм вдигнах 20м/с.Идеята ми е с макс леки пружини да запазя тази скорост.Така дали ще има ефект?
 

llcoolj

Редовен Потребител
Явно е пробвано много пъти.Аз след разпробиване на капачката от 6 на 7.5мм вдигнах 20м/с.Идеята ми е с макс леки пружини да запазя тази скорост.Така дали ще има ефект?
Само с разпробиване на капачката на клапанното тяло ли качи 20м/с ?
 

Pcp

Потребител
Да,затова ми е интересно като махна цялата капачка какво ще покаже хроното.Ще пробвам тези дни и ще пиша.

20м/с с 2.2гр
 

Pcp

Потребител
Сега я събрах и ще стрелям тези дни...иначе каквото пише в темата това съм направил-нищо новооткрито.
И след пробата която направих мога да кажа че отвора и фи 100 да е няма разлика,това което постигна пушката с 7.5мм й е максимума.Сега ще стрелям за групи и скорости и чакам слъговете.
 

kosmev

Редовен Потребител
Сглобих Puncher Breaker-а с цев 5.5мм
3 (три) месеца чакам от ISD да ми доставят дотиквач, все обещават... и нищо..
От Али-то по-бързо дойде бронзова тръбичка с външно 5.5 и вътрешно 4.5, която нахлузих и изпилих.
Днес пострелях на "моя си" полигон.
Choke-a на цевта е брутален, диаболо чашка JSB Heavy излиза с дълбоко нарязана глава след удари с шомпъл...
Щокът на клапана го бях направил над 6мм, реших да го скъся и се унесох и го изпилих чак до 2.8мм
Предполагм заради това със слабо натегната пружина имам 60 джаула, а с много натегната стигам само 65.
Проектили JSB Knockout .216 с 270м/с.
Вятър силен, 8м/с , поне ми беше в гръб, но чак клатеше колата.
Доволен съм, поне за мен twist-rate на цевта е достатъчен и стабилизира слъговете.
Ето първата група а 84 метра, в която се борех с отката на пушката...
84.png

Мисля си за рязане на чока, според мен яко забавя чашката.
Платото се получи чудесно - От 195 до 140 бара стреля с 267 до 273 м/с, но само 15 изстрела.
Май разходът не е добър.
Според мен след като олекотих клапана 3 пъти, ударникът остана прекалено тежък и мисля, че вдига разхода. Утре ще го сметна и почвам да мисля как да го оптимизирам и него...
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Сглобих Puncher Breaker-а с цев 5.5мм
3 (три) месеца чакам от ISD да ми доставят дотиквач, все обещават... и нищо..
От Али-то по-бързо дойде бронзова тръбичка с външно 5.5 и вътрешно 4.5, която нахлузих и изпилих.
Днес пострелях на "моя си" полигон.
Choke-a на цевта е брутален, диаболо чашка JSB Heavy излиза с дълбоко нарязана глава след удари с шомпъл...
Щокът на клапана го бях направил над 6мм, реших да го скъся и се унесох и го изпилих чак до 2.8мм
Предполагм заради това със слабо натегната пружина имам 60 джаула, а с много натегната стигам само 65.
Проектили JSB Knockout .216 с 270м/с.
Вятър силен, 8м/с , поне ми беше в гръб, но чак клатеше колата.
Доволен съм, поне за мен twist-rate на цевта е достатъчен и стабилизира слъговете.
Ето първата група а 84 метра, в която се борех с отката на пушката...
View attachment 86088

Мисля си за рязане на чока, според мен яко забавя чашката.
Платото се получи чудесно - От 195 до 140 бара стреля с 267 до 273 м/с, но само 15 изстрела.
Май разходът не е добър.
Според мен след като олекотих клапана 3 пъти, ударникът остана прекалено тежък и мисля, че вдига разхода. Утре ще го сметна и почвам да мисля как да го оптимизирам и него...
Пробвай със слъговете на H&N. Повечето колеги имат с тях по добри резултати, отколкото с Нокаут.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Привет колеги. :cheers:Искам да споделя колко невярно мерят скоростта тръбните хронографи пушки над 70 джаула. При положение, че отдалечих тръбния хронограф на 50 сантиметра от цевта пак показваше нереално високи скорости.

Вече имам рогат хронограф като този https://www.caldwellshooting.com/ra...s/ballistic-precision-chronograph/720001.html

С него мерих скоростите на открито при ясно и слънчево време. Хронографа беше на 1.2 метра разстояние от саундмодератора. Мисля, че за въздушно оръжие с монтиран саундмодератор 1.2 метра е достатъчно разстояние да няма влияние от въздушната струя идваща от цевта.

Пушката е Пънчер Брейкър с резервоар 280 сс.

JSB Exact Heavy 2.2 g / 33.95 gr

Cal.25 / 6.35 mm


1. 260 m/s 162 bar
2. 261
3. 262
4. 264
5. 265 m/s 150 bar
6. 266
7. 268
8. 268
9. 269 m/s 140 bar
10. 269
11. 268
12. 269
13. 268 m/s 130 bar
14. 268
15. 267
16. 268
17. 267 m/s 120 bar
18. 265
19. 263
20. 261 m/s 110 bar

За мен разхода е уникално добър за резервоар с обем 280 сс. Имам 15 изстрела в 5 метров коридор със средна енергия 79 джаула.

Сега питането ми е следното. Да оставя ли нещата така с плато в ниските налягания за да има повече зареждания пушката от бутилка? Или да се опитам да кача платото във високите налягания?

Ако стрелям с малко по-голяма енергия да кажем 90 джаула започващи от 200 бара. Едва ли ще имам 15 изтрела в 5 метров коридор. С този резервоар от 280 сс мисля, че няма как да стане. Ако сложа 330 сс резервоар тогава има смисъл да качвам платото в по-големите наляганения.
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Цевта каква марка е?
Най-марковата :D Оригинална турска. Купих пушката в 4.5 и поисках допълнителна цев 5.5 - в магазина ми я свалиха пред мен от друга пушка , не помня какъв точно вариант на Крал Армс беше.
Искам да споделя колко невярно мерят скоростта тръбните хронографи пушки над 70 джаула
Тръбните хронографи са теоретично най-точните от достъпните на пазара.
Моят си го правих сам. Т.е. измислих конструкцията и написах софтуера. Като остане време ще пусна подробно описание как точно трябва се настрои за измерва коректно.

Днес пак пострелях, тия слъгове са зловещи. При дистанции над 100 метра diabolo чашките губеха балистичен коефициент и се налагаше да правя ръчни корекции (надолу) спрямо сметките на ChairGun.
Та реших да видя на дистанция как е .... цел легнала бутилка 1.5л на 163 метра с далекомера, свалям увеличението на 12х за да вляза в скалата, слагам 4 мил-а превишение, слагам мааалко извън на десния край за да компенсирам вятъра ... и попадение от първия изстрел !:bravo:
Ама трябва да се помпи по начесто да му се невиди... Ся аз съм си кУрав, ама за да не прегрявам помпата, мога да туря 40-ина бара на една сесия, която стига за 10-ина изстрела.
Та за да подобря разхода, искам да си олекотя ударника.
hammer.jpg
Днес смело с дрелката пробвах да го "отворя отзад" :D
Бах тия комшии са го направили от някаква закалена стомана - две нови свредла изтъпих, второто светеше червено, а не беше пробило нищо.
46 грама е, според мен ако го разпробия с ф10 може да сваля едни 15. Има ли как да се дупчи такава стомана?
 
7

7842

Гост
Бах тия комшии са го направили от някаква закалена стомана
Закален е само повърхтностно,около 2 мм.Моят го разпробивах да направя място да налея олово,да го утежня.Имах Дейстейт Ренджър 6.35 мм заводски беше 108 джаула.Ударника му тежеше 134гр.Тежък,а пружината беше къса и слаба.
 

Attachments

  • 20171223_101321.jpg
    20171223_101321.jpg
    260.9 KB · Прегледи: 61

silver bullet

Редовен Потребител
Тръбните хронографи са теоретично най-точните от достъпните на пазара...
Теоретично може, но на практика в реалния свят хич не са точни при пушки над 70 джаула, защото измерват скоростта на въздуха пред чашката. Тръбния хроно с който мерих показва около 30 м/с повече от рогатия. А за рогатия е написано колко процента е грешката му. Освен това въздуха стабилизира проектилите в някаква степен и скоростта е съвсем различна на 4 метра от цевта спрямо дулото. За мен тръбно хроно е напълно безполезно за пушки над 70 джаула с които се стреля над 50 метра. Няма как да измери точно при положение, че до 50 сантиметра от цевта въздушната струя оказва влияние. И няма и как да се напише алгоритъм за да изчисли това влияние, защото при диаболо чашка разликата в скоростта е около 20 м/с, а при тип куршум разликата стига до 35 м/с. Вземи един рогат хроно и виж сам.
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Ето ти две осцилограми на замервания от моя хронограф, познай кое от двете е "грешно"...
device-2018-12-23-183956.png device-2018-12-23-190223.png
За да мери вярно, трябва точно и коректно да настроиш нивата, при които да отчиташ преминаването на проектила през лъча. Тия две хоризонтални линии, на които пише 20% и 30% са параметър в софтуера ми и се задават за всяка пушка. Те определят праговете на хистерезиса за отчитане на преминаване на чашка. Меря началото и края на двата пик-а, ако има голяма разлика или ако пик-а не отговаря на една дължина на чашка, предупреждавам.
Едно поглеждане на осцилограмата ти дава кристално ясна представа дали имаш "хубаво" замерване. Мога след замерване да променя параметрите и на направя ново изчисление на скоростта на вече "сниман" изстрел.
Това с разни рогати кога ще го постигнеш?
И относно точността - винаги ме избива на смях, като видя измерени данни от колеги с десетична точка. Ама щом си вярват и са си накупили скъпа техника, кой съм аз да разбивам илюзиите им....
Ако двата датчика са на 10см, да показваш десетична точка означава, че мериш положението на чашката с точност до 0.2 от милиметъра (една пета от милиметъра).
Което теоретично може да се постигне, ама трябва да има лъч по тънък от 0.2мм и разбира се хроното ти трябва да е центрирано с точност 0.2мм спрямо остта на цевта. Да не говорим, че чашките имат често по големи дефекти от 0.2мм на полата, след като напуснат цевта...
На рогатото хроно ако не го сложиш точно на 90 градуса или ако рогата са му леко криви, вече имаш няколко процента грешка само от това.
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
The end result is the ability to provide much better accuracy than other chronographs on the market (+/- .25%). Значи грешката при моя рогат хроно е 0.25%. Това е доказано от хиляди тестове. Сега да говорим, че тръбното е по-точно при положение, че ми показва между 20 м/с и 35 м/с повече. Мисля, че няма смисъл.

Пак ти казвам. При диаболо проектил показва 20 м/с повече, при тип куршум - слъг около 35 м/с повече. Как ще напишеш софтуера да премахне тази разлика? Ами ако има разлика и от теглото. А то ще има. Трябва да задаваш различна компенсация за всеки отделен вид проектил. И то ако знаеш колко е средното отклонение.

Говоря за хроно правено от Митака, ако твоето работи на друг принцип може и да мери точно.
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
начи грешката при моя рогат хроно е 0.25%.
0.25% е една от грешките, предполагам тази на електрониката, която вероятно е базирана на Sampling Rate-а на сканиране.
Общо взето тя показва, че твоето хроно никога не може да има по-голяма точност от 0.25%. всъщност, така написано +/- .25% означава грешка от 0.5%.
Нещо като отстъпка до 100% :D:D:D
Както написах по-горе:
И относно точността - винаги ме избива на смях, като видя измерени данни от колеги с десетична точка. Ама щом си вярват и са си накупили скъпа техника, кой съм аз да разбивам илюзиите им....
 

andi

Редовен Потребител
При тн любителски хронографи се приема че най точно е голямото магнитоспиид . Ползвам такива на приятели, и съм сравнявал моите с тях. Тръбните ми дават около 5 мс надолу. Което се потвърждава от този клип долу.
Температурата беше 28-29 градуса, и скоростта на звука в този момент и място е 348.5 мс. Чува се как всичките изстрели с 1.65 грама трещяха на свръхзвук - който е чувал не може да го сбърка. Дори и този който хроното показа 342.5 мс , реално е бил малко над 348.5 .
И аз след като работя с няколко типа хронографи , смятам че тръбното на Митака ( или този тип) е най подходящия за въздушки. Едва ли 1 процент грешка е опасна за живота.

От 2.25 минута

 
Нагоре