Бензин в кръвта или всичко за хората на мотори.

gary m

Редовен Потребител
7842, get translating! ;)
Motorbike rider non stop from 17 years to 60 years. Traveled in all of Europe, Africa, India, Australia with my bikes, rode the Isle of Man TT, Donington Park etc. Where did I stop riding bikes? Here Bulgaria.:(.
We adapt for the environment and mentality we live in.
Petko driving through the center of Plovdiv, me as a passenger confirmed my decision to stop riding in Bulgaria. I wanted to punch him. :) Sorry mate.

7842, if you are still in UK later this year I will arrange a track day, My treat.
Sorry for the English. I am practicing, ;0.
Ново животл
 

оги-пз

Редовен Потребител
Божо това не го оправдавам не с мотор ами ако ще и колелета дето има една дума.
Гонки се правят само на определени места.
Съгласен че някои мотори бръмчат доста, но това си е до притежателя им както го разбира и усеща.
Моя бръмчи и го знам. Вечер като се прибирам не го форсирам да дразня хората, държа го в по средни обороти за да е по тих има един момент дето затихва, и не се прибирам по една улица по 5пъти.
Никога няма да се състезавам и никога нарочно няма да натрапвам шума си повече от необходимото. Не обичам да карам в градовете, защото са си джунгли за мен и го избягвам градското с мотор. Много пъти ми се е случвало тръгваме група от 10тина мотора караме на някъде и изведнъж на някой му хрумва идеята да повъртим из Пловдив, аз най чинно си тръгвам. Просто градското каране не е моя тип каране на мотор почва едно греене едни чудеса за малкия ми стаж от продългително градско съм видял доста завряли чайници, а и някак не искам да си го причинявам и на мен облечен в кожи каски да карам в града в жегата с 30-40км.
Обичам маршрути по 200 или 300км сред природата шарена сянка и тн... се готини неща.
Знам че има градски рейсъри и с коли и с мотори ама след 23ч.за тях отговаря полицията, която естествено не си върши работата.
 

rivan

Редовен Потребител
Иска се внимание и поглед на нещата, някъде бях чел караш така да можеш да спреш до където виждаш.
Чл. 20 ЗДвП
Лошото е , че и с него много се спекулира.При ПТП винаги си виновен!
 
Последна промяна:

mdinkov

Редовен Потребител
Ще се разберете на тази тема ,когато депутатите се разберат за кой е баницата , писал съм го няколко пъти в тази тема ще го напиша пак , най-много жертви дават автомобилистите , мотористите даже не са и на 2-ро място , процентно взето та някой да не каже ,че те са по-малко .
Не дай боже да стане ,че тогава е 100 %. Идиоти има сред всички , автомобилисти , мотористи , колоездачи , пешеходци . Имам книжка от 1985г на такива работи съм се нагледал но милите колеги не почиват на стари лаври , всеки ден ме изненадват .
Вчера беше поредната лудост на сляп завой ме изпреварва опел корса от 90г. на миналия век и 30 метра след това спираме в задръстването и кротко си пълзим , ако на завоя се беше показал моторист ситуацията е една а ако беше камион друга а ако беше патрулка трета .
И за последно ще кажа ,че когато взимах книжка , инструктора ми каза така ,ще караш така че да прощаваш грешките на другите защото утре ще се наложи някой да прости твоите .
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Бях запален моторист,дори и в гората избягвах хората дошли за пикник или за гъби.Защо да пречим едни на други,трябва да сме толерантни.За съжаление и при двете ,трите групи хора има невъзпитани и мислещи само за себе си.Разбира се и мотористи,ендуро-крос.За градските мотористи понякога понякога нямам думи ,страшна наглост.
Два или три пъти съм спасявал горски местности от пожари.Незагасен огън от пикници.Викал съм и пожарна когато не мога да се справя сам или с приятели.
 

Attachments

  • Ivo.jpg
    Ivo.jpg
    204.4 KB · Прегледи: 56
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Темата започна с приказки за пенсионери. Ето че и аз, като ми замириса на пенсия си припомних младите годинки :)
IMG_20200721_164111.jpg.ecb370af7ec04d7d87c6b0fd4b43a03b.jpg
 

xpresident

Редовен Потребител
Само да попитам, (че ми се върти една идея) на мотора има ли как да се транспортира пушката?
 

mdinkov

Редовен Потребител
Аз на ролера си я връзвах за седалката отстрани с калъфа а помпата я слагах в багажника под седалката . Става въпрос за ямаха маджестик и бам 50 .
 

братушка

Редовен Потребител
Аз пък за да не ми мирише на пенсия и да ми ври кръвта си взех това.
Моторът по начало е возило за необвързани или самотни мъже. Не става с него да закараш жената на пазар в супера :)
Да не говоря на почивка с деца да идеш.
С мотор се слага балсам на свободата на душичката и се свалят мацки :)

Баща ми ми казваше: мотопед е возило за пионери и пенсионери.
Аз ще добавя: мотор - за ергени :)
 

barbaron

Редовен Потребител
Аз па откак слязох от мотора - сякъш по-ми тръгна със жените. Преди само мотора ми беше в главата. Със него знаех какво да правя, а па със жените си мислех, че знам... и те.... минаваха покрай мене. Па след това само жени в главата...., а моторите останаха като ярък спомен. Сега... като чикиджия - радвам се на хубави мотори и хубави жени, ама от далече...и сякъш и мерака липсва да се доказвам колко и как го мога...

Живи и здрави и само хубави спомени!!!
 

братушка

Редовен Потребител
Ами да :)
Модерна работа, нови технологии, цели 4 такта :) Не като миналия век :)
Дори при Гинеса е вписана :)
Аз к'вото да е не взимам :)

PS: И за разлика от теб аз не заминавам, аз просто не спирам :)
 

братушка

Редовен Потребител
Всъщност двигателят е от Honda и е в Гинеса като най-произвеждания двигател в човешката история.
Но к'во да правим тез японци, като не са предвидели всичко :) Шъ ги подобряваме :)
И с клещи не става, иска се специален хомутатор :)
Между другото: такова хващане на маркучи е в пъти по-сигурно от купешките стягащи скоби, освен, че заема в пъти по-малко място.
Иначе си знам, че някои мислят, че спестих 40ст за скобите...

За СССР: започнах да се позамислям за Урал. Мога да си позволя и БМВ и Кавазаки, но в мислите все изплува именно Урал...
Е, знам, че Урал копираха от БМВ, но такива БМВ вече няма, и копираха все пак не съвсем сляпо. И тази душа на СССР... :)
istoriya-motociklov-ural-populyarnost-sovremennih-modeley-1.jpg
 
Нагоре