Избор на пушка

KStanchev

Новодошъл
Здравейте, днес се поразходих по магазините и май се отказвам от търсенето ми на ПЦП. Посъветваха ме, че за начинаещ като мен /стрелял само с китайка/ е много по-добре да взема пружина. Предложиха ми Браунинг и Норика.
Обръщам се с молба към вас за съвет за пушка за стрелба 25-50м като предпочитам повече да е точна отколкото силна, представям си нещо 22-26J и 5.5 калибър. Пушката ще е за забавление без олимпийски постижения, искам да я извадя от кутията и да стрелям, което е най-големия минус на ПЦП. Знам че цената винаги има значение, бюджет 400лв, като може и по-евтина. Замислям се и за втора употреба.
Благодаря предварително.
 

Hidden

Редовен Потребител
Здравей и добре дошъл във Форума! :) :cheers:
Бюджетът ти е добър като за първа пушка.
За да те насочим по-добре е хубаво да кажеш и кой модел на Норика са ти предложили. Някои се различават доста по качеството на спусъка , в смисъл на някои модели е доста по-твърд. Като, че ли най-уважаваните модели на Норика са Марвик Голд и Блек Игъл.
Също би било добре да напишеш от кой град си - със сигурност около теб има някой колега, който може да ти покаже част от своя арсенал, за да придобиеш по-ясна представа.
Ето ти една пушка, която е вписва в твоя бюджет:
https://www.sotisbg.com/products/5946
Опитай да я намериш в кал. 4.5 мм. Не е съвършена пушка, но е повече от другите в ценовата си категорията.
Ако изобщо искаш нещо точно до около 20 м, което да завещаеш на внуците - ето го:
https://www.mundilar.net/en/air-rif...ope-none/gun_bag_case-none/caliber-4_50mm_177
Но за жалост ще трябва да го поръчаш от чужбина, както и консумативите му (пружина и уплътнения).
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Посъветваха ме, че за начинаещ като мен /стрелял само с китайка/ е много по-добре да взема пружина
Излъгали са те,тук няма нищо общо опита!При ПЦП трябва да се запознаеш с мерките за безопасност,наляганията са сериозни и всяка дуращина може да бъде жестоко заплатена,другия момент е финансовия аспект... Най- евтино ПЦП 1000лв.+ Бутилка и зарядна 500лв. + оптика и монтажи 150лв.=1650 това са пари за страхотна пружинка и добра оптика...единствения критерий,който не може да покрие е мощност...
Ако си готов с половината на тази сума ,демек 800лв. има и в БГ хубава пушка на такава цена....
 

xpresident

Редовен Потребител
Ако нямаш готовност да хвърлиш още 200-300лв за евтина оптика, си вземи пушка с хубави механични мерници. Славия или Вайраух. Най-доброто разбира се е Хайнел 312, но там слизаш на 8 джаула и 50м са предизвикателство.
 

kosmev

Редовен Потребител
Най- евтино ПЦП 1000лв.+ Бутилка и зарядна 500лв. + оптика и монтажи 150лв.=1650
Хммм... Чак пък 1650лв...
Наскоро отговарях на подобен въпрос на познат, който търсеше нещо до около 500лв
Категорично му препоръчах само и единствено PCP.
Бюджетни варианти:
Пистолет
Zoraki HP01-2 Ultra от Турция е около 200 лева и бие повечето пружинки по точност. Имам такъв, ползвам го с оптика, взех след това и на двама приятели - страхотно качество за парите си! С опора и оптика целя "стабилно" 0.5л бутилка на 50 метра - колко "пружинари" могат да ме предизвикат? :D

Пушко-пистолет
Могат да достигнат мощност като най-силните пружинки, но са по-компактни, по-точни и поне два пъти по-леки.
SPA PP700
или
SPA PP750
Втория се продава във форума, което е страхотен плюс - може да се пробва - нещо, което в никой магазин няма да ти позволят....

Пушка
Китайска наскоро беше на промоция за 130 евро.
Бюджетните модели на Hatsan или Kral Arms - тук са по около 700лв, от Турция излизат под 500лв, аз си взех Puncher Breaker

За помпене - китайска помпа от Европа , излиза около 90лв.

Във VIP-a преди година имаше промоция на Gunpower Stealth и Storm на половин цена, около 600лв
 
Последна промяна:

KStanchev

Новодошъл
Ако нямаш готовност да хвърлиш още 200-300лв за евтина оптика, си вземи пушка с хубави механични мерници. Славия или Вайраух. Най-доброто разбира се е Хайнел 312, но там слизаш на 8 джаула и 50м са предизвикателство.
Разгледах Вайраух и не мога да се ориентирам в размера на пушката. Висок съм 193см.

Здравей и добре дошъл във Форума! :) :cheers:
Бюджетът ти е добър като за първа пушка.
За да те насочим по-добре е хубаво да кажеш и кой модел на Норика са ти предложили. Някои се различават доста по качеството на спусъка , в смисъл на някои модели е доста по-твърд. Като, че ли най-уважаваните модели на Норика са Марвик Голд и Блек Игъл.
Също би било добре да напишеш от кой град си - със сигурност около теб има някой колега, който може да ти покаже част от своя арсенал, за да придобиеш по-ясна представа.
Ето ти една пушка, която е вписва в твоя бюджет:
https://www.sotisbg.com/products/5946
Опитай да я намериш в кал. 4.5 мм. Не е съвършена пушка, но е повече от другите в ценовата си категорията.
Ако изобщо искаш нещо точно до около 20 м, което да завещаеш на внуците - ето го:
https://www.mundilar.net/en/air-rif...ope-none/gun_bag_case-none/caliber-4_50mm_177
Но за жалост ще трябва да го поръчаш от чужбина, както и консумативите му (пружина и уплътнения)
От София съм. Ще съм благодарен ако, някой колега ми даде да направя няколко чашки с неговата пружина. Събирате ли се някъде събота/неделя?
Относно вайрауха, миже ли да ми е малък, висок съм 193см?
 
Последна промяна от модератор:

Hidden

Редовен Потребител
Имам HW35, която ми стои в София. Нямам мерник за нея, т.е. не може да се стреля на механични, и покрай почивката не съм в града, иначе можеше да се уговорим за тестова стрелба. Иначе относно самия модел HW35 - удобен ми е и горещо го препоръчвам. 193 см съм висок.
 

KStanchev

Новодошъл
Здравейте в една фейсбук група за въздушно оръжие питах същия въпрос като тук, мненията за Вайрауха се препокриват. Но друга голяма част от хората подкрепят идеята за закупуването на по-евтина пушка от класа на Hatsan 1000s striker, хубава оптика и останалите 100-тина лева да ги дам за хубави чашки за да се науча да стрелям. Вие какво смятате за това вариант.
П.П. В OLX видях тази обява: https://www.olx.bg/ad/kato-nova-vazdushna-pushka-hatsan-striker-1000s-5-5-mm-CID618-ID8hVLF.html - мнение за това?
 

KStanchev

Новодошъл
Да обобщя:
1) Силно против Hatsan 1000s striker
2) Беше предложена COMETA FENIX 400, почетох в този форум за нея и отново имаше отрицателни мнения. /В Сафари ми казаха, че оптика за толкова силна пушка ще струва колкото пушката, вярно ли е това?/
3) Weihrauch HW35 S Standart само положителни мнения, но е 735лв. С 375лв повече от определените или почти 2 пъти. На цената на Hatsan Flash + помпа.
4) май не получих предложение за до 400лв.
Ще съм благодарен за още мнения.
Поздрави!
 

6tangata

Редовен Потребител
Лично до 400 лв. бих избрал, избиран Haenel 312 или Славия 631 ;) Или още някой лев и Diana от Заримекс, поне за мен гаранцията е валидна и аз съм доволен от същата. Общо взето, колкото май е по-ниска цената, толкова качеството е право пропорционално, но не винаги ;) В Заримекс правят добри намаления на Diana понякога.
Цените на Гамо, Норика и Хацан и др. май последните години рязко се увеличиха, но качеството не. Една Diana си държи цена почти като от преди 5-10 години.
 

Hidden

Редовен Потребител
Да обобщя:
1) Силно против Hatsan 1000s striker
2) Беше предложена COMETA FENIX 400, почетох в този форум за нея и отново имаше отрицателни мнения. /В Сафари ми казаха, че оптика за толкова силна пушка ще струва колкото пушката, вярно ли е това?/
3) Weihrauch HW35 S Standart само положителни мнения, но е 735лв. С 375лв повече от определените или почти 2 пъти. На цената на Hatsan Flash + помпа.
4) май не получих предложение за до 400лв.
Ще съм благодарен за още мнения.
Поздрави!
Аз предложих Вайраух 30, който с доставка ще излезе под 500 лв. Лек недостатък е, че е малко къса пушка. Но е доста лек.
Забравихме да споменем и Комета 300. Вариант е, ако не те бърка по-твърдия спусък. Ето я:
https://www.sotisbg.com/products/5950
Но по-добре в калибър 4.5 мм.
 

добри

Редовен Потребител
Колеги, преди 60 години баба ми четеше приказки. Имаше една приказка за един млад момък, който си търсил булка. Събрал приятели за съвет. И се почнало. Всеки взел отношение по избора. Тая става, оная не става и най-накрая избрали булка. Да ама като я завел юнака в къщи, що да види. Тя кьорава. От там се появила и поговорката „Който много пробира, кьораво намира”. Та, млади колега:
Първо, реши за какво ще я ползваш
Второ, ПЦП или ПП.
Трето, първа ръка или втора, което в някои случаи е и десета ръка.
Аз бих започнал със Славия 631 или Вайх 30. Всички във форума имаме пушки от пет броя нагоре. И ти няма да останеш с една. Успех!
 
Нагоре