ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Sen

Редовен Потребител
Колеги, бих искал да попитам знаете ли как се наричат на български клещи с челюсти, облицовани в гума/пластмаса, и дали са лесно достъпни?
Намирам доста такива или с такива приставки в Амазон, но не ми се ще за нещо толкова тривиално да чакам и да плащам по-сериозна доставка...
Търсенето ми в нета на български нещо удари на камък...
 

bleu81

Редовен Потребител
Някой има ли практически опит с тая система.
Намирам много оскъдна информация в интернет, само, че са ги забранили в УК за хора без ФАК. Още се продават в германия под бранд МЕ и по непотвърдена информация от интернет се произвеждат от Вайраух с "огнестрелно" качество.

Преди доста години ги продаваха в Оръжие.ком но това беще доста отдавна май бяхме "царство" тогава.

Ще ми е полезна всякаква практическа информация от първа ръка. Клиповете в нета съм ги гледал.

Поздрави
 

Колевъ08

Новодошъл
Здравей те,тази смазка удачна ли е за СО2 пистолет
 

Attachments

  • IMG_20200708_001713.jpg
    IMG_20200708_001713.jpg
    555.4 KB · Прегледи: 32

Павката

Редовен Потребител
Колеги,скоро се прибирам в България и ми се ще да си купя подарък за пенсията .В UK има намаление наATN 4K 5_20 плюс лазерен далекомер до 1000метра.Струва ли си да се монтира комплекта на Ураган 6.35 за нашите цели? Само оптиката няма ли да е достатъчна или да купувам и
двете неща? Доста скъпичко е удоволствието и искам да съм сигурен,че не стъпвам на криво.
Предварително благодаря за съветите ви.
 

andi

Редовен Потребител
Без далекомер почти не става за пцп. Ще върши работа за всичко.
Колко пари излиза ?
 

Sen

Редовен Потребител
Без далекомер почти не става за пцп. Ще върши работа за всичко.
Колко пари излиза ?
Съгласен съм с колегата. Трудно би се компенсирало по скалите, които предлагат, при стрелба на различни разстояния. А далекомерът подава инфо към оптиката и тя променя позицията на скалата на екрана според различните дистанции. Но трябва да се въведат правилно балистичните данни, разбира се.
ATN оповестиха преди около година, че с някой рилийз ще пуснат мил скала, която ще функционира като такава на оптика в първа фокална равнина - на различните увеличения да може да се компенсира по дотовете или хашовете. Така и не разбрах дали го направиха...
 

dberov

Редовен Потребител
Точно пък на тая фрашкана с електроникаоптика, която изчислява всичко и ти намества мишената на център да и сложат мил, дот или мил дот скала според мен е една ненужна екстра, която едва ли никой ще използва в предвид възможностите на оптиката и целта за която се купува.
 

Nikola

Потребител
Здравейте колеги!
След голямо отсъствие от форума, отново имам въпрос непряко свързан с нашето хоби...
Наскоро навърших 18 години и си закупих газов пистолет.
Та първата вечер, леко почерпен, излязох с приятели извън града, да си направим кефа с новата ,,играчка,,.
Забравих пистолета на тавана на колата и той полетя в неизвестна посока. След двудневно търсене го открих в едно дере...
Не знам как стоят нещата, при положение, че го изгубя отново, недай Боже.
Та как би трябвало да процедирам и какви са санкциите, какво може да се случи ако бъде открит от полицай или човек с ,,престъпни намерения,,.
Мерси предварително!
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Ех Николааа, честито пълнолетие. Въпроса ти не е сериозен. Как така ще изчезне пистолета по твоя вина? Явно нямаш необходимата култура на използване и въобще не ти трябва. Небрежно отношение към оръжие без значение от типа му е недопустимо. Айде и със здраве и повече акъл като голям мъж.:cheers:
 

Nikola

Потребител
Ех Николааа, честито пълнолетие. Въпроса ти не е сериозен. Как така ще изчезне пистолета по твоя вина? Явно нямаш необходимата култура на използване и въобще не ти трябва. Небрежно отношение към оръжие без значение от типа му е недопустимо. Айде и със здраве и повече акъл като голям мъж.:cheers:
Мерси, напълно си прав, но пусти му мерак. :cheers:
Леко почерпан+ кола+ газов пистолет. Направо си за затвор.
Пил ключове не пипвам!
 

Nikola

Потребител
Споко ще срещне по-голяма мечка и ще му дойде акъла на детето ;)
Момчета, в еуфорията го забравих. От безотговорност и олигофрения се стигна до всичко, единствено и само по моя вина. Имам известен опит с оръжие, първият ми гаф е налице.
Брах си гайлето 2 дена да обикалям като луд по гори и полянки. :wall:
Който го е страх от мечки-да не ходи в гората... ;)
 

dberov

Редовен Потребител
Забравих пистолета на тавана на колата и той полетя в неизвестна посока. След двудневно търсене го открих в едно дере...какво може да се случи ако бъде открит от полицай или човек с ,,престъпни намерения,,.
Щом си го открил в дере, много вероятно е с него да е направена беля за да бъде хвърлен там. И как стана така че два дена си го търсил по гори и полянки а го намери в дерето, криминалисти с опит едва ли ще го намерят. Тука нещо не се връзват нещата.
На зададения от теб въпрос, глоба на 100% а ако се докаже извършено престъпно деяние с него, може и едно бързо производство да ти спретнат. Това си е оръжие, макар и да е газов пистолет.
Имам известен опит с оръжие, първият ми гаф е налице.
Имайки впредвид възрастта ти, едва ли имаш голям опит с оръжия и изградени навици за използване и съхранение, видно от описаната случка. Та щом си вече на 18, отговоряш пред закона за всяко твое действие, затова от тук нататък умната.
 

astra

Редовен Потребител
Не знам как стоят нещата, при положение, че го изгубя отново, недай Боже.
Бих казал: събирай си акъла, но като те чета, това ще е много трудна работа...
На твоите тодини ни даваха автомат с 60 патрона и ни сменяха през 2 часа на пост, зиме и лете, денем и нощем.
Не ща повече нищо да ти казвам...
 

Nikola

Потребител
Щом си го открил в дере, много вероятно е с него да е направена беля за да бъде хвърлен там. И как стана така че два дена си го търсил по гори и полянки а го намери в дерето, криминалисти с опит едва ли ще го намерят. Тука нещо не се връзват нещата.
На зададения от теб въпрос, глоба на 100% а ако се докаже извършено престъпно деяние с него, може и едно бързо производство да ти спретнат. Това си е оръжие, макар и да е газов пистолет.

Имайки впредвид възрастта ти, едва ли имаш голям опит с оръжия и изградени навици за използване и съхранение, видно от описаната случка. Та щом си вече на 18, отговоряш пред закона за всяко твое действие, затова от тук нататък умната.
Двама човека, с металдетектори, дерето е на първия завой (има висока трева)...
Сега си седи в касата и чака Нова година. :)
 
Нагоре