ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Marto.

Потребител
Здравейте колеги.Има ли начин да се изчисли колко зареждания могат да се направят на дадена пушка с определена бутилка според това колко литра е бутилката и съответно да си направим сметката от каква бутилка имаме нужда?Виждам,че в началото на темата има нещо такова,но ми дава грешка и не отваря линка.
 

Русан

Новодошъл
Здравейте колеги, имам едно запитване понеже имам една излишна бутилка за заваряване, 7литра миналата година я взях чисто нова с гаранция, може ли някак да се преправи за зареждане на пцп, защото обмислям закупуването на такова?
 
7

7842

Гост
Здравейте колеги, имам едно запитване понеже имам една излишна бутилка за заваряване, 7литра миналата година я взях чисто нова с гаранция, може ли някак да се преправи за зареждане на пцп, защото обмислям закупуването на такова?
:stop:
 

lynx

Редовен Потребител
имам едно запитване понеже имам една излишна бутилка за заваряване.....
Вероятно имаш предвид бутилка ползувана за заваряване за СО2, Аргон, Кислород или друго?
Погледни работното налягане, щамповано на бутилката или пусни тук снимки на щампата да се опитаме да го разгадаем.
Най-вероятно няма да стане за стрелба на въздух(заради работното налягане), на метан би трябвало да свърши работа.
 

Русан

Новодошъл
Вероятно имаш предвид бутилка ползувана за заваряване за СО2, Аргон, Кислород или друго?
Погледни работното налягане, щамповано на бутилката или пусни тук снимки на щампата да се опитаме да го разгадаем.
Най-вероятно няма да стане за стрелба на въздух(заради работното налягане), на метан би трябвало да свърши работа.

Добре колега до няколко дни ще кача снимка, понеже съм на малка ваканция сега!
Благодаря на отзовалите се!
 
Здравейте на всички. Имам псп хътсън херкулес 7.62 от 2 месеца. За съжаление, помислих за зареждането в последствие. Може ли някой да каже къде в София се зареждат такива пушки, искам да отида на стрелбището с нея :) . Водолазна бутилка и помпа нямам. Притежавам само щуцера, даден ми в комплекта при покупката. Моля помогнете :)
 
7

7842

Гост
Здравейте на всички. Имам псп хътсън херкулес 7.62 от 2 месеца. За съжаление, помислих за зареждането в последствие. Може ли някой да каже къде в София се зареждат такива пушки, искам да отида на стрелбището с нея :) . Водолазна бутилка и помпа нямам. Притежавам само щуцера, даден ми в комплекта при покупката. Моля помогнете :)
Никъде не се зареждат пушки.В твоят вариант-обади се на приятел.В София има доста колеги никой няма да ти откаже едно зареждане.
 
Благодаря! В такъв случай би било полезно някой да отвори един център за зареждане, изглежда като чиста ниша.
И все пак, ако н1кой е в района на Лозенец, има бутилка и кит към нея, нека пише, черпа няколко бири :)
 

joro_ihr

Редовен Потребител
"Център за зареждане" има 2. Единия е зад Била на бул.България, а другия е оръжеен магазин Сотис в кв. Люлин 2.
Не е оправдано единично зареждане на резервоар иначе в Сотис ще ти вземат парите. Най-добре търси опция да купиш бутилка, че помпата за 1л. резервоар не е шега работа.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
https://g.co/kgs/6ZBxv
Тук директно пушка незнам дали ще заредят. По-добре звънни в Сотис. Няма помпа за 1 литър. Има евтини помпи, които стават горе долу и хубави скъпи помпи, които струват почти колкото бутилка. Избора е личен.
http://forum.airguns.bg/index.php?t...с-я-и-манометър-с-маркуч-или-без.7491/page-12
Обърни се към колегата Peko.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Хммм, пушка не вярвам някой да зареди. Всички зареждат само бутилки.
@Теодор Атанасов, търси бутилка или евентуаааааално помпа :confused:
Но най-вероятно от помпата бързо ще се откажеш, сам ще разбереш защо.
Твоята пушка ще духа доста въздух и варианта с помпата няма да те зарадва много, освен ако не харесваш фитнеса и честите ремонти на помпата :)
Пушката е с едно кило резервоар и с помпата ще е истинска мъка за няколко изстрела.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Хммм, пушка не вярвам някой да зареди.
Има резон, но все пак н сотис са ми предлагали да ми заредят пушката когато нямаха компресор и ако колегата желае нека се възползва.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Зареждане на пушка, ми е все едно да си возя в багажика бензиновата резачка или косачката до бензинотанцията всеки път като ми дотрябва или свърши горивото. Няма да откажат, ама вица е налице...
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Търси си бутилка,дори и на метан(даже си е и по-евтино), с еднократното зареждане на пушката само ще се раздразниш и проблема ти остава,това не е АЕЦ да се зарежда веднъж в годината,двайсетина съчми и пак ще трябва да пълниш...аз като си купувах ПЦП ситуацията беше...:
-бутилки имате ли?
-не нямаме!
-помпа имате ли?
-не нямаме!
-как да стрелям?
-.....
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Помпата е абсолютно неприложима при Херкулесите, не само заради големия обем на резервоарите. Работното налягане на Херкулеса е 250 бара и всяка помпа ще се скапе бързо, ако трябва да помпи такъв обем, до такова налягане. За тази пушка, бутилката е задължителен атрибут. И не, каква да е, а минимум 10 литрова. За предпочитане е 12 литровата. Препоръчвам от Пеко, защото съм с такава и съм доволен.
 
Нагоре