ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

bleu81

Редовен Потребител
Хайде отговори си сам!Защо?

Защото модела на Хорума копира неуспешния модел на държавата.
Защото овластените по силата точка на правилника не дължат обяснение за действията си.

Правила и норми се пишат и сменят лесно, но съзнанието на хората се променя с поколения. Очевидно хора прекарали голяма част от живота си в нормата на цензурата и научени, че властта не дължи обяснение на народа няма да си променят съзнанието.

Неудобните на статуквото постове се трият, трохите се замитат под масата и всичко продължава по старому. Държавата се мъчи неуспешно да се промени вече 30 години та един Хорум ли ще разбере защо е важна свободата на изразяване на хорските мнения и защо трябва да се пазят паметниците на робовладелците пък били те лоши хора.

Интересно е също как си избира тоя Хорум модератори? По заслуги към властта, по образователен, имуществен ценз или някакви нравствени качества. Откакто го посещавам не съм виждал открит избор на модератори а се роят. За един приятел питам ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Марине не те познавам... просто те чета.
Нищо лично, но ти наруши правила на форума, които по компетентност съм длъжен да следя и предприемам необходимите действия за тяхното спазване. Запознал съм колегите с постовете с които нарушаваш правилата:
2. Придържайте се към добрият тон. Не нападайте другите участници с обидни думи или квалификации.
9. Забранява се споренето с модераторите, относно тяхното модериране. Решенията им са крайни и окончателни. При несъгласие с някой модератор се обърнете към админа на E-Mail admin@airguns.bg
Спирам ти възможността да пишеш във форума до вземане на окончателно решение от админа.
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Не нападайте другите участници с обидни думи или квалификации.
Наричайки целия форум с подигравателното Хорум, няколко пъти, също е форма на обида и то към всички участници в него..
:( :( :(
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Някой има ли идея защо няма никъде чашки 6.35 мм,2.2 гр. МК 1?Да не са спрени от производство,внос.....?
 

Коварен

Редовен Потребител
Здравейте колеги, някой да знае от къде в България мога да си поръчам H&N SLUG HP .218 или 217 23gr 5.5мм?
Преди време в Сотис имаха и бях си взел от там но сега няма ...
 

joro_ihr

Редовен Потребител
И скоро няма да има никъде в малките грамажи. Прозвънях всички вносители и доставка няма да има близките месеци. Единствения ти вариант е доставка от вън.
 

du6ata

Редовен Потребител
И скоро няма да има никъде в малките грамажи. Прозвънях всички вносители и доставка няма да има близките месеци. Единствения ти вариант е доставка от вън.
Jsb
https://www.jsb-diabolos.de/?433,hnn-slug-hp-218-23
И скоро няма да има никъде в малките грамажи. Прозвънях всички вносители и доставка няма да има близките месеци. Единствения ти вариант е доставка от вън.
За 6дни идват
 

Sen

Редовен Потребител
IMG_20200817_164039.jpg

H&N пълнотели в 6.35 мм излизат на пазара вече.
Два размера: 6.34 и 6.36 мм.
5 различни тегла в двата диаметъра: 28, 30, 32, 34, 36 грейна.
Тестовете на производителя сочат, че цевите на ФХ предпочитат 6.34, а някой полигонални, като тези на Дейстейт - 6.36.
Регулярните нарезни цеви с шок не са показали конкретно предпочитание към някой от двата диаметъра.
Тестовете са показали също най-добра точност в диапазона 275-290 м/с.
6.34 мм излизат първи на пазара.
Ще има тестови комплекти, както обикновено.
 

llcoolj

Редовен Потребител
JSB да ги видим и тях дали до края на годината ще пуснат на пазара пълнотели в 6.35мм , но като им гледам разнообразието в 5.5мм ме съмнява да измислят нещо. Като цяло изостават доста от H&N от към слъгове.
 
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
5.5мм ме съмнява да измислят нещо. Като цяло изостават доста от H&N от към слъгове.
Не ги мисли. Станаха големи(най-големите) и естествено загубиха гъвкавост. Загубиха и създателя си преди нклк. месеца. Може би е писано някъде във форума(влизам рядко) - Йозеф Шулц си отиде март месец. ХН, от друга страна, здравата охърбавяха и правят каквото трябва- adapt.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
И двете фирми направиха своя пробив за момента. Jsb при експанзивните съчми с хадес и h&n при слъговете. Вярвам, че jsb ще нагласят нокаута( въпрос на време). До тогава slug hp няма алтернатива поне от към цена и качество.
 

Sen

Редовен Потребител
Jsb при експанзивните съчми с хадес
Жоро, прости ми забележката, вярно, че различните стрелци постигат различни резултати, но ако JSB ще пробиват в сегмент пълнотели както "пробиха" с Хадес...;)
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Очаквах подобен коментар, но искам пример за по-добра подчертавам експанзивна съчма на пазара. Визирам естествено.22 калибър, понеже нокаут и slug hp в друг няма за сега. Може пък аз да не съм я пробвал. :cheers:
П.с. А пък slug hp е такова попадение, че едва ли скоро някой ще направи по-добро в този ценови диапазон.
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Грешката е вярна, колега - аз пък говорех за .25 калибър :D Тъй като ги тествах сам и останах доста озадачен - на 50 м тест с 2 различни пушки, с различни скорости, стрелба по закупено от магазин пиле почти 2 килограма - Хадес влизаха и си излизаха от другата страна все едно е хартия, а бройлерът наистина беше голям...
Признавам, че в .22 не съм тествал Хадес, а много стрелци дават положителни отзиви в този калибър.
 
Нагоре